1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-30, 20:55   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
dziewczyny, to ja już nic z tego nie rozumiem. wcześniejsze badania potwierdzały guz w głowie trzustki, teraz z kolei piszecie, że jest ok. nie znam się na tym zupełnie. na wyniku histopatologicznym jest komentarz: powyższe wyniki nie zmieniają rozpoznania i zaleceń zawartych w karcie informacyjnej (tam jest wyraźnie napisane guz głowy trzustki).
i jeszcze:
w związku z nasilonymi zmianami zapalnymi w żołądku przy współistniejącym zakażeniu H.pylori wskazane leczenie eradykacyjne przez lekarza POZ.
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-30, 14:27   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
współczuję. skąd jesteście? gdzie przeprowadzano operacje?

mama otrzymała wynik histopatologiczny:
dwunastnica - Duodenitis acuta erosiva
antrum (ocena Hp) - błona śluzowa antrum: mataplasia intestinalis (++) et atrophia (++); pojedyncze kolonie bakteryjne - H. pylori
kąt - błona śluzowa antrum bez zmian patologicznych
trzon - błona śluzowa trzonu bez zmian patologicznych.

[ Dodano: 2013-10-30, 14:29 ]
i jeszcze:
CEA - 2.19
CA 19.9 - 18.91
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-17, 10:53   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Mama zaprotezowana na przełomie lipca i sierpnia tego roku, zaraz po tym jak pojawiła się żółtaczka. owszem, straciła od tego czasu na wadze jakieś 8 kg. myślę, że jest to efekt nie tylko choroby, ale również stresu jaki temu towarzyszy. mama do tej pory nie chorowała (poza przebytym zawałem 12 lat temu) dlatego taka diagnoza to dla niej coś strasznego. markerów nie znam, w wypisie ze szpitala jest informacja, że przyjdą niebawem pocztą, wraz z wynikiem histopatologicznym.
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-15, 14:46   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
tak, rozmawiałam z lekarzem. powiedział dokładnie to o czym piszesz i o czym czytam na forum/w internecie. zdaję sobie sprawę, że nowotwór trzustki to chyba najgorszy z nowotworów. rozumiem również, że skoro mama jest zakwalifikowana do operacji to znaczy, że jeszcze nie jest "tragicznie". jednak wysokie ryzyko powikłań pooperacyjnych nie daje mi spokoju. mama 12 lat temu miała zawał. od tamtego czasu przyjmowała jedynie polopirynę nasercową i była pod stałą kontrolą kardiologa. innych schorzeń brak. wróć - jest jedno, ma żylaki. w tej chwili czuje się dobrze. twierdzi, że nie odczuwa żadnego bólu. chociaż widzę, że podłamała się, i to dośc mocno. czekamy na tel odnośnie terminu operacji. ma się odbyc w ciągu m-ca. nie wiem jak z wynikiem hist.
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-15, 08:36   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
tak, na co mam byc przygotowana. jeśli operacja się powiedzie to jaki czas będzie decydował o tym, że nie wystąpią już powikłania, ile czasu pacjent zostaje w szpitalu, czy "po" stosuje się chemię, właściwie nie wiem o co pytac. Jeśli masz taką możliwośc spróbuj zobrazowac mi najblizsze miesiace. z gory bardzo Ci dziękuję.
  Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Sylwia1983

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 7642

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2013-10-15, 00:05   Temat: Guz głowy trzustki - łzy same napływają do oczu...
Witajcie,
proszę Was, właściwie sama nie wiem o co, poradę/ocenę/wsparcie.
Moja mama. I jej wynik EUS z 8 października.
W głowie trzustki widoczny jest lity, hipoechogeniczny, nieostro odgraniczony guz o wymiarach 35x30 mm. Zmiana nacieka ścianę dwunastnicy, obejmuje przewód zółciowy wspólny z protezą oraz ma bezpośredni kontakt z układem wrotnym na poziomie dystalnego odcinka żyły krezkowej górnej i spływu żyły wrotnej - prawdopodobnie naciekanie. Nie ma cech nacieku na tętnicę krezkową górną ani na pień trzewny. Obwodowo w stosunku do zmiany przewód Wirsunga jest poszerzony do max 6 mm i ma kręty przebieg. Miąższ trzonu i ogona trzustki w częściowym zaniku. Wokół trzustki nie widac powiększonych węzłów chłonnych. Nieliczne węzły chłonne w więzadle wątrobowo-dwunastniczym (do 12 mm).
Przez ścianę dwunastnicy, igłą 25G, wykonano 4 nakłucia guza głowy trzustki uzyskując materiał do badania cytologicznego.
Zakwalifikowana do leczenia operacyjnego.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group