1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: dziedziczność raka jelita
Sybel

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 7225

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2017-08-18, 21:07   Temat: dziedziczność raka jelita
POdbijam wątek. Mojej mamie 7 lat temu dzięki kolonoskopii usunięto gruczolakoraka jelita grubego, zanim zezłośliwiał. Jest cały czas pod opieką lekarską, ma co rok, czy dwa kolonoskopię.
Mój ojciec jest natomiast w terminalnym stadium gruczolakoraka z dwoma przerzutami do wątroby (w grudniu 9 i 13 cm), rozsianymi zmianami w otrzewnej, wspominał tez o prostacie, podejrzewamy żoładek - obecnie już nie chodzi, nie siada, powoli zanika możliwość przewrócenia się na bok, zbliżamy się do stanu wegetatywnego. 7 lat temu mama prosiła, żeby z nią poszedł na badanie, ale odmówił...

Do sedna: z obu stron obłożenie, więc jak rozumiem, mam ogromne szanse na ten nowotwór, zgadza się? Z historią rodziny obojga rodziców powinnam udać się do centrum onkologii i poprosić o badania? Jakie konkretnie?

Dodam, ze mam 33 lata, preparat do przygotowania się do kolonoskopii i skierowanie na badanie mam, muszę tylko termin zarezerwować, pewnie jesienią zrobię (teraz nie mam siły uczciwie mówiąc...).

Jeszcze jedno - wiem, ze choroba pojawia się po 50 roku życia, ale mam dwoje dzieci: 3 i 5 lat, zdaję sobie sprawę z zagrozenia dla nich w przyszłosci, badanie genetyczne można zrobić wcześnie, czy dopiero, gdy będą pełnoletni?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group