1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 50
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-02-03, 14:31   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Nasz ortopeda polecił się skontaktować z Kliniką Leczenia Nowotworów układu kostnego w Piekarach i w kwietniu będzie operacja, nikt nie wie co to jest, a jeżeli to chcą usunąć to chyba trzeba, póki mama może mieć operację, a zmiana nie jest jeszcze duża, szkoda, że nie mam jakiegoś zdjęcia starego do porównania, ale z drugiej strony czekać, a jak urośnie, nie wiem co robić
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-16, 13:43   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Dziekuję
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-16, 12:15   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Dziękuję tez mi się wydaje, że muszę to bardziej drążyć, za tydzień mam wizytę u ortopedy, zobaczę co powie, a 26 lutego wizyta w Centrum Onkologicznym zobaczę co mi powiedzą.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-16, 08:25   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
może teraz


[ Dodano: 2020-01-16, 08:26 ]
jeszcze raz spróbuję
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2020-01-15, 15:14   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
jest opis, ale nie wiem, czy się martwic, czy nie
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-12-14, 10:38   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Witam
znowu pojawił się problem - mianowicie w czerwcu zrobiliśmy endoprotezę stawu biodrowego prawego (czerniak był na łydce prawej nogi). Wszystko w porządku, Mama chodzi jest dobrze, ostatnio jednak zauważyła, że zaczęło boleć kolano w tej prawej nodze, ze względu na wiek, sprawy reumatyczne nie za bardzo tym się przejmowaliśmy, jednak wczoraj była ostatnia wizyta kontrolna do endoprotezy i poprosiłem także o zdjęcie kolana, myślałem, że może też jest już wytarte, po zrobieniu okazało się, że w kości jest jakaś zmiana, dostałem skierowanie na TK, mam 23 grudnia, 8 stycznia mamy kontrolną wizytę onkologiczną, nie będę miał opisu TK, ale w dniu badania dostanę płytkę, mam nadzieję, że lekarz ją oglądnie i mam nadzieje, że jest to coś łagodne , załączam zdjęcie RTG może ktoś już coś takiego widział

[ Dodano: 2019-12-14, 11:39 ]
nie moge wkleić zdjęcia



[ Dodano: 2019-12-14, 11:41 ]
jeszcze jedno zdjęcie
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2019-03-07, 07:51   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Po wielu wizytach u neurochirurgów okazało się, że w pierwszej kolejności jest do zrobienia endoproteza stawu biodrowego, udało mi się znaleźć nawet stosunkowo szybki termin na czerwiec, jak rozmawiałem z lekarzem o chorobach Mamy i zaświadczeniach, które będę musiał mieć powiedziałem też o czerniaku, lekarz stwierdził, że też muszę mieć zaświadczenie od onkologa, ale mam nadzieję, że nie ma przeciwskazań od strony onkologicznej do endoprotezy, niestety chodzi o prawe biodro, a czerniak też był na prawej nodze, może ktoś już miał taki przypadek?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-02-22, 11:37   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Dzień dobry
od czerwca Mama ma problemy z poruszaniem się, po badaniu TK okazało się, że to sprawy zwyrodnieniowe. Nie będę opisywać wizyt u neurochirurga, ale w każdym bądź razie od poniedziałku rozpoczynamy rehabilitację. Podczas ostatnie wizyty u onkologa ubiegłej jesieni zapytałem się o przeciwskazania do zabiegów rehabilitacyjnych. Lekarz stwierdził, że po 7 latach od wykrycia czerniaka można już wszystko, czy aby na pewno?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-07, 11:06   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Dziękuję

16 marca mam wizytę u onkologa, wtedy będzie już wynik mam nadzieję
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-03-04, 15:00   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Wiedziałem, że kiedyś nastąpi ta chwila, że podczas wizyty kontrolnej cos wyjdzie - właśnie tak się stało. W lipcu mieliśmy kontrolę - otrzymaliśmy skierowanie na USG i RTG. Wizyta kontrolna 2 marca. Z tego względu, że w lipcu nie umawiali na badania na 2016r, a umówienie się telefoniczne jest niemożliwe postanowiłem przeprowadzić badania w możliwie najpóźniejszym terminie 2015 roku. Trafiło na 28 grudnia.
Wizyta 2 marca USG w porządku natomiast opis RTG:
"Środkowe i dolne pola płucne obustronnie z drobnoplamistymi zacienieniami - najpewniej o charakterze naczyniowym i/lub zwółknieniowym.
Poza tym pola płucne bez jednoznacznych zmian ogniskowych.
Niejednoznaczne poszerzenie cienia śródpiersia po stronie prawej. Łuk aorty wydaje się być poszerzony zarówno na zdjęciu w projekcji pa jak i bocznym do 65mm

Wnioski:
nie można wykluczyć zmian o charakterze tętniaka aorty - proponuję wykonanie Angio-TK klatki piersiowej.

Lekarz skupił się na podejrzeniu tętniaka - dlatego na drugi dzień wykonaliśmy TK - ale kazali czekać 10 dni na wynik.
Niepokoją mnie też te drobnoplamiste zacienienia - co mogą oznaczać?

[ Dodano: 2016-03-04, 15:00 ]
Wiedziałem, że kiedyś nastąpi ta chwila, że podczas wizyty kontrolnej cos wyjdzie - właśnie tak się stało. W lipcu mieliśmy kontrolę - otrzymaliśmy skierowanie na USG i RTG. Wizyta kontrolna 2 marca. Z tego względu, że w lipcu nie umawiali na badania na 2016r, a umówienie się telefoniczne jest niemożliwe postanowiłem przeprowadzić badania w możliwie najpóźniejszym terminie 2015 roku. Trafiło na 28 grudnia.
Wizyta 2 marca USG w porządku natomiast opis RTG:
"Środkowe i dolne pola płucne obustronnie z drobnoplamistymi zacienieniami - najpewniej o charakterze naczyniowym i/lub zwółknieniowym.
Poza tym pola płucne bez jednoznacznych zmian ogniskowych.
Niejednoznaczne poszerzenie cienia śródpiersia po stronie prawej. Łuk aorty wydaje się być poszerzony zarówno na zdjęciu w projekcji pa jak i bocznym do 65mm

Wnioski:
nie można wykluczyć zmian o charakterze tętniaka aorty - proponuję wykonanie Angio-TK klatki piersiowej.

Lekarz skupił się na podejrzeniu tętniaka - dlatego na drugi dzień wykonaliśmy TK - ale kazali czekać 10 dni na wynik.
Niepokoją mnie też te drobnoplamiste zacienienia - co mogą oznaczać?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-11-27, 08:24   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Szukam i nie mogę znaleźć
potrzebuję adres mailowy do prof. Rutkowskiego
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-21, 09:02   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Mama była u okulisty w szpitalu do kontroli, niestety nie mogłem być tam. Prosiłem, żeby powiedziała o czerniaku i możliwym związku z zażywaniem leków immunosupresyjnych, na co lekarz powiedział, że musi je zażywać i podczas kolejnej wizyty ma o tym powiedzieć 1 grudnia, Wizytę u onkologa mamy dopiero w marcu - nie wiem co robić?
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-15, 12:08   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Dziękuję
Mama od kilkunastu lat ma problem ze skrzydlikiem w oku lewym
Najpierw 4 razy usuwany na NFZ - ciągle odrastał
Potem prywatnie także odrósł
Następnie po prawie utracie wzroku autoprzeszczep także odrósł
Następnie przeszczep od dawcy miał nie nawrócić się, a odrósł
Obecnie przeszczep znowu od dawcy w większym zakresie i podanie leków
muszę poczekać do wtorku mam nadzieję, że zażywanie leków przez 10 dni nie będzie miało żadnych skutków negatywnych
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-15, 10:09   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Przeszczep był robiony w zeszłym tygodniu, już drugi raz - pierwszy w maju 2014 roku ale wtedy były tylko krople do oka. Teraz chyba w większym zakresie, ponieważ była narkoza całkowita i właśnie dostała lekarstwa przeciw odrzuceniu przeszczepu. W ulotce pisze, że długotrwałe przyjmowanie może powodować wystąpienie nowotworów skóry. Mama twierdzi, że mówiła o czerniaku, a we wtorek ma wizytę kontrolną, to się zapyta o to, sam już nie wiem co mam robić.
  Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Stan

Odpowiedzi: 89
Wyświetleń: 51376

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-10-14, 10:19   Temat: Czerniak, Clark III, Breslow 0,9 mm
Mam takie pytanie
Moja Mama miał robiony przeszczep rogówki i teraz przyjmuje leki zapobiegające odrzuceniu przeszczepu, a leki te działają na system immunologiczny chyba, czy nie będą miały jakiegoś wpływu na to, że moja Mama miała czerniaka?

[ Dodano: 2015-10-14, 10:19 ]
czy nie mogą spowodować nawrotu choroby?
 
Strona 1 z 4
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group