1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Spinqa84

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-26, 18:47   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
gosia1990 napisał/a:
Mama jest coraz słabsza, już w ogóle z nami nie rozmawia. Przebudza się pomiędzy dawkami morfiny i ma wzrok wpatrzony gdzieś w dal, powieki półprzymknięte. Nie wiem czy to już czy nie :(

Nikt nie powie na 100% jak długo to potrwa, czy kilka dni czy kilka godzin, podobno nawet ludzie pracujący w hospicjum od dziesięcioleci nie potrafią zawyrokować. Mnie z opisu wygląda to na odchodzenie, ale trudno stwierdzać przez internet...

gosia1990 napisał/a:
Czy ktoś wie na czym polega to bulgotanie w plucach?

To taki odgłos jak "ze studni", bulgoczący. Chyba nie zawsze występuje, bo u mojego Taty pojawił się dopiero na dwóch ostatnich wdechach.

Bardzo mi przykro, że tak wyglądają Wasze święta... Trzymaj się.
  Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Spinqa84

Odpowiedzi: 99
Wyświetleń: 34480

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-07-27, 08:49   Temat: Drobnokomórkowy rak płuca - proszę o pomoc
Gosiu,
ja rowniez doradzam hospicjum domowe, pomoga tak samo dobrze, co Poradnia Leczenia Bolu, jesli nie lepiej.
Wiem, ze slowo "hospicjum" przeraza tych, ktorzy sie z nim nie zetkneli. Jestem przekonana, ze po pierwszej wizycie nie bedziecie z Mama zalowac i poczujecie sie zaopiekowane. Tak, jak napisala Terlewa, mozna do nich dzwonic o kazdej porze, zawsze jest jakis lekarz dyzurny przy telefonie.
Skierowanie do HD dostaniesz od lekarza pierwszego kontaktu i (chyba) od prowadzacego onkologa. Szczerze doradzam zalatwic sprawe juz teraz, czasami kolejki w hospicjum bywaja dlugie.
Trzymaj sie dzielnie, dziewczyno!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group