1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak wątroby HCC
SoniaG

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-14, 17:36   Temat: Rak wątroby HCC
Zastanawiam się jeszcze nad jedym. Lekarze mówili że guzy które ma mama nie nadają się do wycięcia w tamtejszym szpitalu. To znaczy że ich wycięcie jest możliwe ? Wystarczy poszukać innego szpitala ?
  Temat: Rak wątroby HCC
SoniaG

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-11, 14:51   Temat: Rak wątroby HCC
Czy to oznacza że dla mamy nie ma już ratunku? Że to wyrok?
Ciężko mi w takie coś uwierzyć, ona normalnie pracuje i żyje, a tu takie diagnozy.
  Temat: Rak wątroby HCC
SoniaG

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-10, 20:07   Temat: Rak wątroby HCC
Radioembolizacja działa na guzy przerzutowe ? Mama ma przerzuty odległe natomiast sama wątroba jest po resekcji guza, zregenerowała się i jest czysta.

Badania



  Temat: Rak wątroby HCC
SoniaG

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-06, 16:17   Temat: Rak wątroby HCC
Czytałam Pana posty i daly mi ciacha nadzieję że mamie się uda. Jest silna i ma wolę walki z chorobą, mam nadzieję że wystarczy jej sił. Czy ma Pan dla mamy jakieś dodatkowe rady, czego unikać i na co zwrócić szczególnie uwagę? Czy leczy się Pan czymś jeszcze?
  Temat: Rak wątroby HCC
SoniaG

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-06, 12:26   Temat: Rak wątroby HCC
Witam, dziękuję bardzo za odpowiedzi. Moja mama ma raka HCC, wątroba jest czysta, a przerzuty są odległe między innymi w przełyku i w płucu. Markery były wykonywane i są niskie jak u zdrowej osoby do dziś, tak samo jak wszystkie inne badania krwi. Jedynie tomograf pokazuje przerzuty. Mama czuje się jakby była zdrowa, a diagnoza jest przerażająca. Mama miała jedynie operacje guza wątroby i wtedy był to tylko jeden guz, który został zoperowany na początku października 2017 r. Po operacji mama szybko doszła do siebie, nie otrzymała żadnego innego leczenia. Miesiąc temu zrobiliśmy tomograf kontrolny, który pokazał przerzuty i nasza droga od lekarza do lekarza rozpoczęła się na nowo. Lekarze twierdzą że mama ma czekać na cud, nie mogę się pogodzić z tym że w dzisiejszych czasach nie ma leku dla mojej mamy. Przepraszam że nie dodaje zdjęć, ale jestem nowa i nie potrafię. Jeśli tylko mi się uda to dodam je tutaj.

[ Dodano: 2018-06-06, 12:28 ]
Badania histopatologiczne przerzutow wykazały że są to przerzuty raka z wątroby HCC
  Temat: Rak wątroby HCC
SoniaG

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 4570

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2018-06-05, 16:23   Temat: Rak wątroby HCC
Witam, moja mama miała guza wątroby 15x16 cm, jest już pół roku po operacji. Guz został wycięty w całości, wątroba się zregenerowala i wydawałoby się, że już będzie dobrze, aż do teraz. Mama ma 5 przerzutow. Jeździmy od lekarza do lekarza i szukamy pomocy, większość lekarzy mówi, że nie ma dalszego leczenia. Znalazłam lekarza który zaproponował dla mamy leczenie Sorafenibem. Mama jest młoda ma 44 lata, zawsze zdrowo się odżywiala i nie spożywa alkoholu. Nie wiem skąd u mamy taki nowotwór, ale jestem załamana! Bardzo proszę o jakiekolwiek informacje na temat leczenia. Do tej pory zdobyłam dla mamy sorafenib i olej RSO. Mama czuje się dobrze i nie możemy pogodzić się z diagnozą. Proszę o pomoc co mamy dalej robić? Czy sorafenib jej pomoże?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group