1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 18
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-05, 22:55   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Dziękuję serdecznie i pozdrawiam Panie gorąco i życzę zdrówka i samych optymistycznych wyników.😘😘

Śledzę wszelkie informacje medyczne i patrząc na rozwój medycyny, dodatkowo zaczynam żyć bardziej optymistycznie. Polecam stronę internetową Akademia Czerniaka www.akademiaczerniaka.pl

Pozdrawiam gorąco Sebastian
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-12-02, 12:32   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Witajcie Kochani po bardzo długiej nieobecności 🤗
U mnie tylko cały czas wizyty kontrolne w CO w Warszawie, na ostatniej we wrześniu poinformowano mnie, że już nie muszę przyjeżdżać na kontrolę do Warszawy, tylko żebym wizyty kontrolne co 6 miesięcy odbywał w Poznaniu gdzie mieszkam. Proszę o ewentualną pomoc, jeżeli chodzi o lekarza dermatologa, pod którego opiekę bym mógł się oddać.
Pozdrawiam Wszystkich jak zawsze gorąco 🤗
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-03, 20:39   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Kłaniam się do samej ziemi i gorąco pozdrawiam poznaniankę! 😉👍
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-07-01, 20:16   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Dziękuję Wszystkim za wsparcie i miłe słowa! 👍😉👍

Niepokoi mnie jednak problem związany z obrzękiem limfatycznym. W dniu 19.05.2016r miałem biobsje dwóch węzłów wartowniczych pachwiny lewej nogi i docięcie blizny na udzie. Obrzęk utrzymuje się przez cały czas, bez zmian na lepsze, mam wrażenie że jest nawet gorzej. Cała noga jest grubsza od drugiej, najgorzej jest w okolicy kostki... Już mija siódmy tydzień, pytałem podczas wizyty i zdejmowania szwów w Centrum Onkologii w Warszawie, otrzymałem tylko informację że to normalne. Trzymam nogę zawsze jak jest to możliwe wyżej, staram się oszczędzać, stosuję lekkie masaże i chłodne okłady, jednak niestety, wygląda to źle.
Proszę napiszcie jakie macie doświadczenia z tym problemem.

Pozdrawiam! 😉👍
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-25, 12:10   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Dziękuję serdecznie fifi007, pozdrawiam gorąco! 😉

Rozmawiałem z lekarzem i wyraźnie powiedział że teraz tylko kontrola i samokontrola, jeżeli raz zaatakował czerniak, jest dużo bardziej podwyższone ryzyko kolejnego ataku, ale w postaci zaatakowanej zmiany skórnej.
Zapytałem o ryzyko wystąpienia jakichkolwiek późniejszych ewentualnych przerzutów, zdziwił się wyraźnie i stwierdził że w moim przypadku z moim rozpoznaniem takiego zagrożenia nie ma, jestem wyleczony. Kontrola skóry, znamion i szczególna ochrona przed słońcem, to oczywiste!
Pragnę zaznaczyć że mam pełne zaufanie do lekarzy z Centrum Onkologii w Warszawie i całkowicie dostosuję się do wytycznych!!!
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-25, 11:39   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Witajcie Kochani!!!

W środę 22.06.2016r. byłem na wizycie w Centrum Onkologii w Warszawie u doktora Marcina Zdzienickiego (lekarz który mnie operował). Zostały zdjęte wszystkie szwy-spinki i wyniki histopatologiczne dwóch wyciętych węzłów wartownikow i poszerzenia marginesu. CZYSTO!!! 👍😉
Jestem bardzo szczęśliwy, nerwy były potworne, pojechałem z żoną żeby nie zwariować. Po wyjściu z gabinetu pobeczałem się, całe napięcie spłyneło ze mnie...
Teraz kolejna wizyta kontrolna na początku października, dostałem tylko datę wizyty, bez żadnych skierowań i zaleceń co do ewentualnych badań kontrolnych...

Pozdrawiam i życzę Wam Kochani samych takich pozytywnych wyników!!! 👍😉
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-06-11, 13:44   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Witajcie Kochani po dłuższej nieobecności!!!
19.05.2016r. miałem zabieg powiększenia marginesów, oraz biobsje węzła wartownika.
Oczywiście zabieg odbył się w Centrum Onkologii w Warszawie. Operował mnie przemiły lekarz, doktor Marcin Zdzienicki. Lekarz z powołania, kilka razy spotykał się ze mną, przed i po operacji, wszystko spokojnie i ze zrozumieniem tłumaczył i objaśniał, odpowiadał na moje wszelkie pytania i wątpliwości.
Może troszkę bardziej szczegółowo opiszę mój pobyt w Klinice, dla osób które oczekują na zabieg i rodzi się u nich dużo pytań i wątpliwości.
Przyjechałem do szpitala 18.05. czyli dzień przed zabiegiem, rano o godz. 7.00 rejestracja w holu głównym i wizyta na oddziale na pierwszym piętrze. Tam po sprawdzeniu wszystkich dokumentów i wyników już zrobionych badań (EKG, rentgen klatki piersiowej) udałem się na pobranie krwii i na rozmowę z anestezjologiem odnośnie znieczulenia ogólnego podczas operacji. Potem oznaczenie wartownika, które zajmuje troszkę czasu, około godziny i po kolejnej wizycie na oddziale na pierwszym piętrze i sprawdzeniu czy wszystko jest załatwione byłem wolny, około godziny 13.00.
Na drugi dzień meldunek w pokoju przyjęć do szpitala o godz. 7.30. Troszkę formalności, przebrałem się w dresik i na pierwsze piętro na oddział. Na oddziale przydział łóżeczka i kroplóweczka powitalna. 😉👍
Rozmowa z lekarzem o przebiegu operacji i o godzinie 18.00 zabieg w znieczuleniu ogólnym. Obudziłem się w sali pooperacyjnej przed godz. 20.00, pół godziny podlaczony jeszcze do aparatury i wyjazd na salę na oddział i spanko do rana. W nocy pamiętam kroplóweczka i jakiś zastrzyk.
Rano już sam wstałem i zrobiłem mały maraton po całym oddziale odwiedzając innych znajomych z dnia poprzedniego. 😉👍
Śniadanko, myju myju i oczekiwanie na wypis. Jeszcze kolejna rozmowa z doktorem Marcinem i o 12.00 z wpisem w ręce metrem na dworzec, w pociąg i do Poznania.

Jestem już 23 dni po zabiegu, wczoraj dzwoniłem do sekretariatu Kliniki i jeszcze muszę czekać na wyniki histopatologiczne, trochę się denerwuję, szczególnie że miały być po dwóch do trzech tygodni.
Same rany wyglądają dobrze, jedynie czuję przy chodzeniu ból po wewnętrznej stronie uda, podudzia i aż do kostki po wewnętrznej stronie nogi, kostka spuchnieta i troszkę opisane części nogi, mała opuchlizna, byłem wczoraj u kontroli u chirurga onkologa w Poznaniu, jednak lekarz stwierdził że muszę trzymać nogę troszkę wyżej i stosować drenaż limfatyczny, o ściąganiu chlonki nawet nie chciał słyszeć...

Troszkę denerwuje się tymi wynikami, a raczej ich brakiem. Napiszcie proszę ile czasu czekaliscie po operacji na wyniki. Zastanawiam się czy Pani z sekretariatu Kliniki udzieli mi informacji na temat samych wyników, czy będę musiał czekać dopiero na wizytę w Warszawie?
Jeszcze muszę dodać że oznaczono i usunięto jeden węzeł wartowniczy.

Pozdrawiam Wszystkich serdecznie i życzę miłego weekendu i emocji sportowych jutro o godzinie 18.00 😉👍
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-08, 10:33   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Po pierwsze: dziękuję Wam Kochani za wszystkie informacje, odpowiedzi, porady i informacje, tutaj i prywatne, dziękuję!

Po drugie: zastanawiam się gdzie zgłaszaliście się o pomoc w przypadku problemów z raną pooperacyjną, jeżeli zabieg mieliście w innym miejscu niż miejsce zamieszkania? Zabieg mam w Warszawie a mieszkam w Poznaniu, wiem z własnego doświadczenia że niezbyt chętnie w innym ośrodku medycznym udzielają pomocy...

Pozdrawiam i życzę miłego dnia, osobiście dziś z rodzinką rozpoczynam sezon grilowy ;)
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-07, 17:47   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Kochani!

za niecałe dwa tygodnie będę miał w CO w Warszawie zabieg poszerzania marginesu na udzie lewej nogi oraz biobsje węzła wartownika.
Bardzo Was proszę o informację o przebiegu takiego zabiegu, o rekonwalescencji, wszelkie Wasze opinie, spostrzeżenia odnośnie dochodzenia do pełnej formy, powikłania, okres czasu na zwolnieniu lekarskim, wszystko co mogę wykorzystać patrząc na Wasze doświadczenia.
Jak wyglądało Wasze samopoczucie dzień po zabiegu, kiedy wychodzi się ze szpitala, mieszkam w Poznaniu i ciężko mi zorganizować transport bezpośredni, czeka mnie z CO taxi na dworzec i podróż 2,5h pociągiem do Poznania...zastanawiam się czy dam radę...wiem że każdy organizm w inny sposób reaguje.
Każda uwaga, porada i spostrzeżenie na wagę złota Kochani.

Pozdrawiam Was gorąco w ten piękny dzień! Sebastian 😉😉😉
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-03, 17:13   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
icia, dziękuję za wiadomość i życzę Tobie samych powodów do uśmiechu!
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-03, 16:29   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
marcelina007 czytałem Twój opis wyniku i napisałaś tam że margines wycięcia wynosił 6 mm patrząc na głębokość wycięcia znamiona. W tym wypadku Twój Breslow może wynosić 4 mm.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-03, 16:03   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Staram się czerpać wiedzę ze wszelkich dostępnych źródeł odnośnie czerniaka guzkowego, zastanawiam się czy jego wieksza siła, złośliwość jest uzależniona tylko/aż od faktu że od samego początku rozrasta się w głąb skóry i przez to szybciej tworzy zły wynik w skali np Breslowa, gdzie np. typ szerzacy się powierzchownie jak sama nazwa wskazuje rozrasta się w głównej mierze na powierzchni skóry i skala Breslowa zwiększa się w wolniejszym tempie?
Czyli, żeby przy typie guzkowym mieć większe szanse na dobre rokowania, w porównaniu do innych typów, trzeba zareagować i wyciąć zmianę szybciej?
Wycięcie zmiany przy takim samym wyniku Breslowa, przy typie guzkowy i szerzacym się powierzchownie dają takie same lub zbliżone rokowania?
Proszę o pomoc w tym temacie.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-02, 21:40   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis, kiedy zorientowałem się że moje znamię jest podejrzane, udałem się najpierw szybko do dermatologa, następnie do lekarza rodzinnego i do chirurga onkologa, już przeczuwałem że wynik histopatologiczny będzie zły. Jeszcze przed odebraniem wyniku na który czekałem ponad dwa tygodnie przeglądałem setki stron internetowych żeby odpowiednio przygotować się do walki i właśnie natrafiłem na publikację Pana Profesora Piotra Rutkowskiego. Jeżeli chodzi o WCO to mam mieszane odczucia patrząc na przypadki wśród rodziny i znajomych... Myślę że pomimo może bardziej osłabionego przeciwnika, jest on tak mało przewidywalny że trzeba wytoczyć przeciwko niemu najbardziej profesjonalny oręż. :-D

pchelka73, dziękuję serdecznie że napisałaś. Miło mi poznać osobę z mojego rejonu Polski. Życzę dużo zdrowia, siły wewnętrznej. Myślę że pod opieką tak wspaniałego lekarza i człowieka nasza walka jest skazana na pełen sukces! :-D
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-02, 18:32   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
arawis witam również Ciebie serdecznie. :-D To są moje tylko przypuszczenia odnośnie wartownika.
  Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Seba76

Odpowiedzi: 50
Wyświetleń: 24043

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2016-05-02, 14:33   Temat: Czerniak guzkowy, Clark III, Breslow 0,9 mm.
Witaj marcelina007 i dziękuję Tobie za optymistyczny wpis! ;)

agnieszkapl cieszę się bardzo że u Ciebie zdrówko OK :-D pamiętaj proszę że mamy ogromne wsparcie i powody do pozytywnego myślenia, przecież musimy wychować nasze pociechy! ;)
Jeżeli chodzi o biobsje węzła wartownika to powodem jest podtyp mojego czerniaka, mimo 0,9 mm.

Pozdrawiam serdecznie i przesyłam pozytywną energię i piękny, słoneczny, wiosenny uśmiech :-D
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group