1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: guz głowy trzustki
Ryś52

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13918

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-13, 22:58   Temat: guz głowy trzustki
Proszę kliknąć na link http://www.lecba-rakoviny...ektroporace.php a następnie u góry "przetłumacz".
Są tam kontakty do szpitali i do lekarzy. Najlepiej wysłać email w języku angielskim z zapytaniem o możliwość leczenia, cenę, i przesłać krotki opis choroby.
Aby sobie ułatwić pisanie proszę wejść na stronę: http://www.nerwiak.fora.p...-pradze,57.html - jest tam opis postępowania w przypadku innego raka, ale ten opis może pomóc.
POLECAM JAK NAJSZYBSZE podjęcie leczenia, gdyż rak trzustki rozwija się i daje przerzuty.
Tak czy owak potrzebna będzie chemia (dla osłony, gdyż komórki rakowe mogą rozprzestrzeniać się w czasie operacji) przed i po operacji. Warto zgłosić się do innego pobliskiego ośrodka i chemioterapeuty z konsultacją.
Pozdrawiam
  Temat: guz głowy trzustki
Ryś52

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13918

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-12, 00:35   Temat: guz głowy trzustki
Napisałem dłuższą odpowiedź, ale zniknęła. Odpowiadam więc teraz w skrócie.
Gemzar + abraksan to chemia łagodniejsza niż wcześniej stosowana.
Operację przechodziłem 10 dni po chemii.
Lekarze mają dystans do metod niestandardowych, ale zwykle nie zabraniają.
Z tego co wiem, nie ma w Polsce terapii celowanej dla rak trzustki.
W Czechach podobno Nanoknife kosztuje połowę naszej ceny. Cyberknife natomiast raczej się nie nadaje do leczenia trzustki, gdyż jest ukryta wewnątrz brzucha.
Pozdrawiam

[ Komentarz dodany przez Moderatora: JustynaS1975: 2015-12-12, 09:03 ]
Można zobaczyć czy post nie zniknął. Np. można sprawdzić to na swoim profilu. Jest tam odnośnik, wszystkie napisane posty.
  Temat: guz głowy trzustki
Ryś52

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13918

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-11, 00:09   Temat: guz głowy trzustki
Efekty uboczne stosowania gemzar + abraksan są takie, że po 2 dawkach straciłem włosy (odrosną), po kilku następnych straciłem trochę czucia w prawej a potem mniej w lewej stopie, teraz w ciągu dnia mam małą gorączkę i czasem puchną mi nogi(po przyjęciu). Przez 2-4 dni miałem mdłości, które potem ustępują. Podobno to łagodniejsza chemia, niż dotychczas stosowano. Abraksan nie jest refundowany. Jedno podanie to ponad 2000 zl. Po 6. chemiach guz zmniejszył się o 28% - według badań tomograficznych. W czasie operacji okazało się, że guz jest mały i użyto tylko 3 igieł do jego niszczenia. Tomografia fałszuje chyba trochę obraz. Miałem mieć przerzuty na otrzewną, ale nic takiego nie było. bardziej wiarygodną metodą jest chyba PET.
Być może w innych ośrodkach nie stosuje się jeszcze tego połączenia. Z chwilą stworzenia kombinacji tych leków orzeczono, że jest to pierwszy postęp w leczeniu raka trzustki od dłuższego czasu.
Witaminę C dożylnie stosuje w Polsce co najmniej kilku lekarzy. Uważają, że jest ona skuteczna. Można przeczytać w książce Jerzego Zięby "Ukryte terapie".
Należy konsultować z lekarzem ewentualne kolizje z innymi lekarstwami.
Za terapię doktora Spandocka zapłaciłem 20tyś zł w ciągu pół roku. W tej terapii jest sporo drogich leków, np. zestaw mikroelementów, soki w proszku, proszek do odkwaszania organizmu i inne.
Natomiast za samą terapię witaminą C: koszt dawki 15gram -15euro, podanie leku przez pielęgniarkę w czasie wizyty domowej - 100zł. Być może można to załatwić taniej. Wizyta u doktora Szalusia w jego klinice na ul. Belgradzkiej to chyba 250 zł. Stosuje on różne metody leczenia, także dawki selenu.
Pozdrawiam
  Temat: guz głowy trzustki
Ryś52

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 13918

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2015-12-10, 18:20   Temat: guz głowy trzustki
Przeszedłem 20. listopada operację nanaoknife w Częstochowie. Operował mnie profesor Lampe z Katowic. Skutek operacji będzie znany po kilku miesiącach. Operacja przebiegła z otwarciem brzucha. Jeżeli Twój tata nie może przejść tego typu operację, to może spróbować w Bydgoszczy, gdyż, z tego co wiem, wykonują tam ten zabieg także przez skórę.
Przed operacją brałem chemię: gemzar plus abraksan. To nowe połączenie tych leków wymyślili Amerykanie 2 lata temu. Zmniejszyło u mnie guza trzustki w sposób dość istotny, ale nie dawało nadziei na całkowite usunięcie, a nawet doprowadzenie do postaci operacyjnej, gdyż guz uparcie naciekał na żyły. Także 1 miesiąc po operacji będę brał kilka dawek. Jestem leczony w Warszawie na ulicy Szaserów w szpitalu wojskowym u pani dr. Anny Nowak Dement.
Po za tym korzystam z metod niestandardowych (zwanych też medycyną alternatywną - ale raczej niesłusznie) - doktora Antoniego Spandocka z Wrocławia. Ta metoda jest dość droga, można skorzystać z pomocy doktora Szalusia z Warszawy. Elementem, który łączy metody niestandardowe jest podawanie dożylnie witaminy C w postaci askorbinianu sodu w stosunkowo dużych dawkach.
Absurdem jest czekanie aż choroba się rozwinie - szybko pojawią się przerzuty, a wtedy sytuacja będzie trudniejsza. Cenny jest każdy dzień!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group