1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 26
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-25, 10:18   Temat: Co to moze byc?
A co to dokladnie ta radioterapia Gating? Jakas standardowa radioterapia, czy cos lepszego?
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-25, 00:34   Temat: Co to moze byc?
Nie wiem niestety. A czy radioterapia moze dac taka poprawe ze bedzie mozna zastosowac chemie lub operowac? Z wnioskow PET wynika ze to chyba jednak rak wpustu chociaz sam juz nie wiem :(

[ Dodano: 2012-01-25, 00:45 ]
Dobra poszukalem troche w internecie i znalazlem (niewiele ale zawsze cos) "precyzyjne, "punktowe" naświetlanie ognisk nowotworu z maksymalnym zaoszczędzeniem zdrowych tkanek, dla większej dokładności sterowane ruchami oddechowymi pacjenta". Przynajmniej to dalo google po wpisaniu frazy RADIOTERAPIA GATING
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-25, 00:27   Temat: Co to moze byc?
Zdaniem lekarza radioterapia ma zatrzymac krwawienie (?). Jest to wogole mozliwe? Wiem tyle, ze do chemioterapii sie nie zakwalifikowalem bo organizm za slaby wiec radioterapia a potem zobaczymy co dalej, moze chemia moze operacja. Tyle wiem
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-25, 00:07   Temat: Co to moze byc?
Niestety ale na karcie nie ma nic o dawce. Jest tylko informacja ze najpierw radioterapia paliatywna na przelyk a nastepnie radioterapia na watrobe.

Co do PET (wkoncu dostalem go w swoje lapska bo wczoraj nie bylo mnie w domu i musialem prosic kogos o wyslanie mi tego co tam jest) to dopatrzylem sie jeszcze wnioskow (jak mogli mi tego nie przepisac?? :( )

Wnioski:
Obraz przemawia za lokalizacja nacieku w obrebie wpustu i podwpustowej czesci zoladka (mozliwe zajecie rowniez nadwpustowej czesci przelyku) i pojedynczym ogniskiem rozsiewu nowotworu do prawego plata watroby.
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-23, 01:15   Temat: Co to moze byc?
Szczerze mowiac sam sie w tym pogubilem. Na wszelkich kartach mam wpisane rozpoznanie rak przelyku (dokladniej plaskonablokowy),a na PET cos takiego wlasnie. Wynika ze tego ze to rak wpustu? Jest to bardziej pozytywna informacja?

Poza tym, co dalem z PETa, jest jeszcze jedno zdanie: Poza tym uwidoczniono fizjologiczna dystrybucje radioznacznika w pozostalych segmentach ciala objetych badaniem

A do TK: Poza tym obraz TK objetych badaniem segmentow ciala bez istotnych onkologicznych odchylen od normy.

Myslalem ze to raczej malo istotne informacje, wiec ich nie przepisalem. Poza tym, nic wiecej nie ma, no chyba ze przyda sie jeszcze co dostalem w zyly przed tym PETem :) Bo tylko tego nie przepisalem

[ Dodano: 2012-01-23, 01:17 ]
Nawet na wskazaniach do PET (na tej samej karcie) jest napisane: "Rak przelyku". No a z PETa chyba wynika co innego. Sam juz nie wiem

[ Dodano: 2012-01-23, 12:45 ]
Moge jeszcze dodac, ze na karcie z konsultacji mam wyznaczone terminy:
- najpierw radioterapia paliatywna na przelyk
- pozniej radioterapia tego guza na watrobie

Czy poprzez radioterapie mozna usunac przerzut? Cos wiecej bd mogl powiedziec jak wroce z pracy, wtedy przejrze jeszcze te kartki wszystkie
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-23, 00:51   Temat: Co to moze byc?
Nie ma nic o wezlach, to jest wszystko co pisze na tej karcie z PET. Twierdzisz ze nie stosuje sie chemii w takich przypadkach? Poczatkowo mialem ja dostac, jednak chemioterapeuta stwierdzil ze mam za slabe wyniki krwi i tak trafilem do radioterapeuty.

Lekarz prowadzacy stwierdzil zas, ze po radioterapii jest szansa na operacje. Tak sie zastanawiam nad tym stentem. Stosuje sie go w przypadku, gdy nie mozna juz przylykac tak? Bo nie mam takich dolegliwosci.
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-23, 00:35   Temat: Co to moze byc?
A dlaczego takiego przerzutu nie mozna rowniez usunac? Czy jesli po radioterapii nastapila by np chemia (narazie mam na nia za slabe wyniki) to bedzie mozna zrobic cos wiecej? Z tego co lekarz mowil to ta radioterapia ma na celu wysuszenie guza, ktory teraz krwawi
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-23, 00:30   Temat: Co to moze byc?
Caly tzn? Tyle jest tam napisane
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-23, 00:22   Temat: Co to moze byc?
Witam ponownie. Oto wyniki PET:

PET
Ogniska patologiczne lokalizuje sie:
- w rzucie wpustu i podwpustowej czesci zoladka (suv max 9.04) ognisko lokalizuje sie nadprzeponowo z powodu przepukliny rozworu przelykowego przepony z przemieszczeniem fragmentu gornej czesci zoladka do kl. piersiowej
- w rzucie miazszu prawego plata watroby podprzeponowo (suv max 10.21)

TK
-podrubiala sciana przewodu pokarmowego na poziomie wpustu i podwpustowej czesci zoladka z zajeciem dna, sciana podrubiala do ok. 1,8 cm
- nieostro ograniczone ognisko hipodensyjne w segmencie VII od tylu watroby o wymiarach okolo 5x5 cm. Wyglada na zmiane naciekowa
- segment X pluca prawego owalne zageszczenie tkankowe wymiarow 2x3 cm z zwapnieniami (przemawia za gruzliczakiem)

Mozecie powiedziec cos wiecej po tych wynikach?
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-17, 18:55   Temat: Co to moze byc?
Bylo robione i PET i TK. Czyli radioterapia nie daje zadnej nadziei na poprawe? W takim razie dlaczego lekarz stwierdzil ze po radioterapi jest szansa na operacje?
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-17, 18:33   Temat: Co to moze byc?
PET byl robiony, i wiem tyle, ze jest przerzut na watrobie i cos jest na plucu. Czy radioterapia moze polepszyc stan na tyle ze mozliwe bedzie operacja? (nie znam dawki)
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-01-17, 18:14   Temat: Co to moze byc?
Witam ponownie, niestety nie mam przy sobie opisu TK, ale najwazniejsze rzeczy pamietam. Wiec tak:

1. TK, a w nim podejrzenie meta do pluc i watroby. W watrobie hypodensyjna zmiana o srednicy okolo 3cm wzmacniajaca sie po podaniu kontrastu
2. Zrobili mi nastepnie jakies badanie tych pluc (dokladnie nie wiem, cos na B chyba) i wynik: "W popluczynach plucnych nie stwierdzono komorek nowotworowych". Czy to oznacza ze nie ma przerzutu do pluc? Czy taki wynik nie daje calkowitej pewnosci

Niestety podczas ostatniej wizyty, lekarz stwierdzil, ze nie kwalifikuje sie do operacji a na chemie jestem za slaby. Tak wiec, niedlugo zaczynam radioterapie. Lekarz powiedzial, ze jesli moj stan sie poprawi (guz krwawi) to byc moze uda sie podac chemie a nastepnie operacja. Czy radioterepia ma jakis sens w takim przypadku? Jest bardzo zle?
  Temat: CO Gliwice
Robert123

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 18907

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2012-01-01, 21:13   Temat: CO Gliwice
Witam, co myslicie o tym centrum i jakiego lekarza polecacie szczegolnie? Chodzi o raka przelyku
  Temat: Płaskonabłonkowy rak przełyku
Robert123

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 49687

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-27, 21:46   Temat: Płaskonabłonkowy rak przełyku
Ja, duzo czytajac doszedlem do wniosku ze najlepsze opinie ludzie maja o Gliwicach, Warszawie i wlasnie o doktorze Lampe z Katowic. Niestety narazie nic wiecej o Gliwicach nie powiem, bo narazie oczekuje na reszte wynikow
  Temat: Co to moze byc?
Robert123

Odpowiedzi: 54
Wyświetleń: 18415

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-12-27, 21:03   Temat: Co to moze byc?
Zobaczymy. Cos jest na plucach i guz hypodensyjny wzmacniajacy sie po podaniu kontrastu na watrobie. Co to na watrobie moze byc jeszcze? Sa jeszcze jakies inne guzy o takiej charakterystyce?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group