1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 5
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Podwyższony poziom PSA
Richelieu

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 26737

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-24, 10:07   Temat: Podwyższony poziom PSA
hevana napisał/a:
lekarz powiedział, że jak tylko stan zapalny minie i poziom PSA po antybiotykoterapii nadal będzie wysoki robimy biopsję.

Bardzo dobrze, powinniście do tego przystąpić jak tylko będzie to możliwe.
Moim zdaniem wzrastający poziom PSA każe poważnie liczyć się z możliwością tego, że dzieje się coś złego,
dlatego trzeba to pilnie wyjaśnić i - jeśli będzie trzeba - podjąć leczenie.
  Temat: Podwyższony poziom PSA
Richelieu

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 26737

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-01, 11:56   Temat: Podwyższony poziom PSA
Bardzo ciekaw jestem jego opinii.
Bo wartość oraz wzrostowa tendencja PSA są niepokojące, na pewno nie dające podstaw do spokojnego zadowolenia.
W tej sytuacji poważnie pomyślałbym o niezależnej konsultacji u onkologa.
Proponuję Ci zapytać o to urologa, co on o tym, oraz o wzroście PSA sądzi.
  Temat: Podwyższony poziom PSA
Richelieu

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 26737

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-08, 22:02   Temat: Podwyższony poziom PSA
hevana napisał/a:
nie wiem czy gruczoł jest znacznie powiększony (24 ml) czy to w miarę normalny wymiar?

Wygląda to na wielkość prawidłową (źródło).
O procesie rozrostu prostaty w miarę upływu wieku np. tutaj.
  Temat: Podwyższony poziom PSA
Richelieu

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 26737

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-08, 20:54   Temat: Podwyższony poziom PSA
hevana napisał/a:
Przeczytałam gdzieś, że leki na nadciśnienie fałszują wynik PSA, że w takich przypadkach otrzymany wynik powinno liczyć się x2

Po pierwsze - nawet gdyby tak było, to i tak przyjmuje niebezpiecznie alarmującą wartość, przekraczając granicę 4,0 ng/ml.

Po drugie - lepiej "niepotrzebnie" przebadać się i stwierdzić że wszystko jest w porządku, niż zaniechać diagnostyki gdyby miało się okazać, że jednak w porządku nie jest.
To chyba oczywiste ?

Pilna wizyta u lekarza konieczna. I wydaje mi się, że wskazane byłoby również zasięgnięcie niezależnej opinii onkologa mającego doświadczenie z diagnostyką i leczeniem raka prostaty.
  Temat: Podwyższony poziom PSA
Richelieu

Odpowiedzi: 17
Wyświetleń: 26737

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-02-08, 20:20   Temat: Podwyższony poziom PSA
Hevana, witaj na forum.

Poziom antygenu, a przede wszystkim jego nasilająca się tendencja wzrostowa jest bardzo niepokojąca.

Wizyta u onkologa wydaje mi się bezwzględnie konieczna.
Termin wizyty za trzy tygodnie jest wg mnie najdalszym akceptowalnym, jeżeli możesz, postaraj się wizytę tę przyśpieszyć.

Myślę, że musicie poważnie liczyć się z możliwością wczesnego, więc szczęśliwie dobrze rokującego, stadium raka prostaty.
Konieczne jest tego szybkie zdiagnozowanie i w razie potrzeby podjęcie radykalnego leczenia.

Zobacz też np. ten artykuł

Daj znać, co zalecił lekarz. Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group