1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Mutacja BRCA1, diagnostyka guzka, jak szybko rośnie nowotwór
Richelieu

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-30, 14:46   Temat: Mutacja BRCA1, diagnostyka guzka, jak szybko rośnie nowotwór
jei napisał/a:
Byłam u onkologa w biopsji: nie uzyskano materiału diagnostycznego. Z tego chyba wynika że to nie nowotworowe, inaczej coś by tam wyszło.

Z tego tyle wynika, że nie pobrano dostatecznej ilości materiału, który by można przebadać.
Inaczej mówiąc - jest tak, jak by tej biopsji w ogóle nie wykonano. Nie wiemy więc, czy "coś tam jest".

jei napisał/a:
dostałam skierowanie do chirurga onkologa na wycięcie całego węzła do badania.

jei napisał/a:
według p. onkolog tak wysokie crp i ob po tylu dniach antybiotyku jest niepokojące i powinnam iść na oddział zakaźny, żeby jeszcze jakieś badania zrobili.

Uważam, że powinnaś zgłosić się na oddział i takie badania wykonać.
To co dotąd powiedziałaś w swoich postach wskazuje wyraźnie na no, że coś jest nie w porządku (choć nie musi to być nowotwór) i trzeba to koniecznie wyjaśnić.
W ramach tej pogłębionej diagnostyki - gdyby to chodziło o moje lub bliskiej mi osoby zdrowie - zrealizowałbym to skierowanie na usunięcie i przebadanie węzła chłonnego.
Nawet jeśli trzeba na to jakiś czas poczekać. Starałbym się ten czas w miarę możliwości skrócić, choć z drugiej strony być może aż tak bardzo "noża na gardle nie ma" ...
Jednak znajomość wyniku dokładnego badania histopatologicznego tego węzła (to nie jest zwykła biopsja, która czasem może dać wynik fałszywie ujemny) jest do oceny Twojego stanu zdrowia konieczna.

Życzę powodzenia i pozdrawiam serdecznie :uhm!:
  Temat: Mutacja BRCA1, diagnostyka guzka, jak szybko rośnie nowotwór
Richelieu

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-12, 20:11   Temat: Mutacja BRCA1, diagnostyka guzka, jak szybko rośnie nowotwór
gaba napisał/a:
Nie oszukuj się, guzki jak pisałaś są widoczne gołym okiem, więc one są, [...] Trzymaj się i nie odpuszczaj. [...] Może jednak warto wybrać się do któregoś CO i zrobić wszystko razem?

Jestem tego samego zdania. Tym bardziej, że:
DumSpiro-Spero napisał/a:
Węzły chłonne nie mają prawa być powiększone w gruczole sutkowym w formie guzka i nieboleśnie.
Wskazane jest natychmiastowe wykonanie USG i/lub MRI (rezonansu) obydwu piersi - u chorych obciążonych dodatnim BRCA1 mammografia nie jest wystarczająco czułym badaniem.

Walcz o siebie - powodzenia ! :uhm!:
  Temat: Mutacja BRCA1, diagnostyka guzka, jak szybko rośnie nowotwór
Richelieu

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 25729

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2010-11-10, 17:41   Temat: Mutacja BRCA1, diagnostyka guzka, jak szybko rośnie nowotwór
Jei,

Uważam, że konieczna jest pilna wizyta u onkologa - można dostać się do niego bez skierowania od innego lekarza.
Jeśli uzna on, że jest to zmiana niepokojąca, a tak prawdopodobnie będzie, skieruje Cię na dalszą diagnostykę.
Mammografia i USG to podstawowe badania, ich uzupełnieniem może być biopsja aspiracyjna cienkoigłowa.
Wtedy - mając wyniki tych badań - będzie wiadomo, co dalej.
Moja rada - nie odkładaj tej wizyty.

Pozdrawiam.

___________
uzupełnienie: wcale nie musi okazać się, że jest to zmiana złośliwa,
ale trzeba to koniecznie sprawdzić i wykluczyć, a nie tylko czekać z nadzieją, że może to nic groźnego.
Tym bardziej, że jesteś - ze względu na mutację - w grupie podwyższonego ryzyka zachorowania,
nawet w przypadku gdy wszystko jest / będzie w porządku, musisz być stale pod regularną kontrolą onkologiczną.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group