1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak piersi luminalny B HER2+
Richelieu

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 5455

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-07, 21:14   Temat: Rak piersi luminalny B HER2+
Ula1 napisał/a:
Mam wątpliwości odnośnie herceptyny, czy nie będzie to za późno gdy zostanie zaaplikowana dopiero po radioterapii ?
Czytałam, że lepsze efekty przynosi włączenie jej do chemioterapii z taksanami. Czy to prawda?

Aktualne (na dzień 2014.12.03) Zalecenia wskazują (na str. 238),
że Herceptyna (trastuzumab) może być stosowana równocześnie z radioterapią,
nie ma w tym standardzie mowy o zastosowaniu jej wraz z chemioterapią:
Cytat:
Jeśli u chorych leczonych z zachowaniem piersi istnieją wskazania do uzupełniającej CTH, na ogół poprzedza ona RTH.
U chorych po amputacji piersi ze wskazaniami do uzupełniającej RTH należy ją przeprowadzić po zakończeniu uzupełniającej CTH.
Uzupełniającą HTH i leczenie trastuzumabem można stosować równocześnie z RTH.


Ula1 napisał/a:
Ponadto słyszałam także, że tamoksyfen przy HER +++ nie jest zbyt skuteczny. Co zamiast niego ewentualnie byłoby dla mnie polecane?

Wyżej linkowane 'Zalecenia' (na str. 240-242) nie podają informacji na ten temat,
natomiast jest na ten temat np. to opracowanie angielskojęzyczne, gdzie czytamy m.in.:
Cytat:
The researchers said the results suggest that some strongly estrogen-receptor-positive breast cancers that are also HER2-positive may be more responsive to anti-estrogen treatments, such as tamoxifen or the aromatase inhibitors, than they are to anti-HER2 treatments, such as Herceptin.

co bym przetłumaczył na:
Prowadzący badania wskazują, że rezultaty badań sugerują iż część raków piersi wykazujących wysoką wartość receptorów ER i jednocześnie pozytywną wartość receptora HER2 mogą bardziej odpowiadać na leczenie anty-estrogenowe, jak Tamoksyfen lub inhibitory aromatazy, niż na terapie anty-HER2, jak Herceptyną.


Pozdrawiam i witam Cię na forum.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group