1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Reszka.78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-24, 11:38   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
|wht?!| :brav: :/hahaha/: :/hahaha/: [[wysmiewacz]
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Reszka.78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-23, 11:20   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
A opisz grę ;P Bo może ktoś ją zna pod inszą nazwą ;)

Co do Skry to serce mnie boli jak na to co się tam dzieje patrzę. Stadion ruina, a jako szkolny smark często tam mieliśmy W-F, bo szkoła po drugiej stronie ulicy była. Basen był świetny (jedyny minus to może brak fajnych zjeżdżalni, ale to pikuś) i jak teraz to wszystko zarasta trawą i niszczeje, to się płakać chce. Na Glinkach (Szczęśliwicach) basen odremontowali i teraz działa od roku czy dwóch. Czemu nie można odremontować i tego? Co prawda jakieś tam plany są, ale chyba mgliste i bardzo odległe w czasie.
W każdym razie dla mnie Skra i Pola Mokotowskie, to kawał dzieciństwa jest i jedne z najprzyjemniejszych wspomnień mam właśnie związanych z tym miejscem. Drugim miejscem jest właśnie park na Szczęśliwicach i góra, z której się zimą na sankach zjeżdżało, a latem były tam festyny i można było na koniu pojeździć w kółeczko ;P

Jeszcze z takich zabaw i gier, to pamiętam taką grę, z lat 90, na pierwszych kompach jak laptopach. Duk duk się nazywało czy jakoś tak i chodziło się takim ludzikiem, który zjadał jak kapustę czy inne zielsko i musiał uciekać przed różnymi stworkami i jeszcze były głazy, które jak się zjadło spod nich tą zieleninę i nie uciekło, to się ten głaz zwalał na głowę i z ich pomocą można było pozbywać się tych potworków ;P
  Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Reszka.78

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 15490

PostDział: Hyde Park   Wysłany: 2013-05-22, 18:56   Temat: Zabawy i smaki z dzieciństwa
Heh błogie dzieciństwo ;P
Ja pamiętam gwiazdki, miały różne minki :-D
Z zabaw to oczywiście była guma, skakanie na skakankach, gra w klasy, kapsle, podchody, pikuty (choć my mówiliśmy po prostu gra w noże) rysowało się koło, dzieliło na części i rzucało nożem, jak nóż upadł na cudzą część, to się "teren" do wbitego noża zagarniało, skakanie z huśtawki, łażenie po drzewach, drabinki i trzepak obowiązkowo. Robienie tam na kałużach ;P U mnie w okolicy był jeszcze Ogródek Jordanowski, gdzie urządzano Lato w Mieście i się na basen łaziło na Skrę i nurkowało po kawałki odpryśniętych kafelków z basenu, albo płyt chodnikowych ;P Jesienią się łaziło na kasztany i żołędzie i całe zawody były by znaleźć ich jak najwięcej i największe. Śmigus Dyngus z butelek po płynie do mycia szyb.
Smaki z dzieciństwa? Na pewno frytki i ryba kupione nad morzem, kompletnie inne niż te które można zakupić obecnie.
Oranżada w proszku, woda z sokiem z saturatora ;) A kto pamięta oranżadę w torebce, którą się słomką przebijało?
Woda z kranu w szkole też inaczej smakowała niż woda obecnie :mrgreen: Ech wspomnienia, wspomnienia.
A pamięta ktoś te białe druciane krzesełka przy barach i kawiarniach, gdzie taką wodę z saturatora można było nabyć? Zwłaszcza latem jak przysmażały zadki na podobieństwo grilla :mrgreen:
Może jestem głupia, może naiwna, może źle pamiętam tamte czasy, ale nie pogniewałabym się tak naprawdę za powrót lat 80. Że nie było wszystkiego? I co z tego? Teraz wszystko jest do urzygu, tylko jakiej jakości? Magnetofon z lat 80 działa mi do tej pory, to samo opiekacz. Szynka była prawdziwą szynką, a nie wyrobem szynkopodobnym z barwnikami idiotycznymi z naturalnymi. Z mleka w domu można było zrobić zsiadłe, albo twaróg, czy śmietanę, bo mleko było mlekiem, a nie białą cieczą w kartoniku.
Brakuje mi cholernie Syrenek, Polonezów, małych i dużych Fiatków na ulicy. Brakuje mi Ład, Starów. Brakuje mi zapachu "niebieskiej" benzyny, naftaliny i pasty do podłogi. Brakuje mi festynów z balonikami na druciku, glinianymi kogutkami, drewnianymi ptaszkami na kółkach, które pchane na kijku klekotały skrzydłami. Brak mi nawet tych pochodów 1-Majowych, tak teraz wyszydzanych. Brak mi odkrytych basenów na Skrze i Wery Kostrzewy (Bitwy Warszawskiej 1920), które zarastają teraz chwastami jak nie przymierzając świat po zagładzie, a które za tej "paskudnej" komuny były miejscem zabaw dla wielu pokoleń. Brak mi PGRowskiej wsi, które wiadomo przędły jak przędły, ale ile frajdy było z takiego wyjazdu na wieś, do gospodarzy. Ile cudnych chwil spędzonych na rowerze, las, łąki, pola i wracało się do domu od stóp do głów w kurzu. Kąpanie się w rzece i nie potrzeba było do szczęścia galerii handlowych, telewizora z kablówką, czy wyjazdów za granicę. Bo dla dzieciaka z miasta fajniejsze było zbieranie truskawek, jabłek, albo gruszek. Zbieranie grzybów. Wylegiwanie się na sianie, ganianie kur.
Brak mi dzieciaków z tamtych czasów. Beztroskich, szczęśliwych, potrafiących się cieszyć bez mała byle czym. Nie wybielam mojego pokolenia smarkaterni, różni byliśmy, w klasie zdarzały się ancymony i łobuziaki, mając naście lat próbowało się pierwszych papierosów i całowania z chłopakami po krzakach, ale był szacunek do rodziców i dorosłych w ogóle, jak i do siebie. Wiadomo udawaliśmy dorosłych, wiadomo czasem kozaczyliśmy, ale nie było tak jak jest obecnie gdy patrzę na tych 8-16 latków.
Programy w telewizji, to wiadomo Tik-Tak, Pankracy, 5-10-15, dawne Domowe Przedszkole, oraz wiele innych, a także niezapomniane seriale Urwisy z Doliny Młynów, czy Janka.

Ech staro się poczułam :roll:

[ Dodano: 2013-05-22, 22:13 ]
P.S. Pamięta ktoś pomarańczowy ser? :P
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group