1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Pitufina

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12667

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-21, 19:51   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Znamie miałam na brzuchu, po lewej stronie powyżej pępka. Lekarz wspomniał że moje wartowniki zapewne są umiejscowione w okolicach pachy. Okazało się że mam i w pachwinie i pod pachą. Pierwszy pobyt w szpitalu - w niedzielę przyjęcie, w poniedziałek limfoscyntygrafia, wtorek poszerzenie marginesów i wycięcie wartowników, środa wypis do domu. Ale byłam uparta że chce iść, poza tym naprawdę dobrze się czułam. Przez pierwsze dni cięcia wyglądały fatalnie. Trochę miałam problem z patrzeniem na te rany. Minęły trzy tygodnie, wszystko pięknie się wygoiło. Chłonkę mi zbierał lekarz z pachwiny bo wyrósł mi tam spory guzek. Ale i w tamtych okolicach rana najszybciej się goiła. Brzuch był niekomfortowy, miałam duże ograniczenia ruchów. Codziennie zmieniałam opatrunki, spryskiwałam oceniseptem, robiłam sobie zastrzyki w brzuch i po dwóch tygodniach było pięknie:)
Teraz na limfadenektomii leżałam podobnie - we wtorek przyjęcie, środa operacja (3,5 h), czwartek mnie nie wypuścili choć chciałam, w piątek byłam w domu. Wzięłam dziś prysznic, nie jest źle:) We wtorek idę na kontrolę.

Myślę że o czerniaku wiem tyle co Ty:) Czyli tyle ile zdążyłyśmy wyczytać w internetach od postawienia diagnozy:) Mój lekarz był przekonany że z takimi wynikami nie będzie obecnych przerzutów. Ale czerniak jest nieobliczalny jak widać. Moje pełne wyniki są kilka postów niżej, doczytaj.
Czekam na te wyniki węzłów i znowu wizyta u onkologa z pytaniem co dalej.
Walczę:)!
  Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Pitufina

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 12667

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2017-10-21, 16:16   Temat: Clark III, INDEKS MITOTYCZNY 2/mm2 stopien zaawansowania p
Hej, u mnie w czerwcu zdiagnozowali czerniaka. III st Clarka, naciek 1,6 mm, bez mitoz i owrzodzenia. Później limfoscyntygrafia, wycięcie wartowników ( u mnie był to jeden w pachwinie i dwa w okolicy pachy). I okazało się że są przeżuty pod pachami. W tę środę miałam limfadenektomie pachy. Jestem już w domu. Czuję się dobrze. Ćwiczę rękę, widzę postępy. Jedyny dyskomfort to dren który zwisa na brzuchu:) Ale do tego też da się przyzwyczaić. Czekam teraz na wyniki i zobaczymy co dalej. Ale chyba to już będzie koniec, tak czuję:) Głowa do góry!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group