1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-26, 21:16   Temat: Guzki jądra prawego
ukasz8trzy,

udało się załatwić?
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-22, 22:32   Temat: Guzki jądra prawego
Dobra, dobra- bo się zaczerwienię ;)

Czekamy w poniedziałek na info, że udało Ci się załatwić wcześniejszy TK, trzymam kciuki za działanie :)
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-21, 21:11   Temat: Guzki jądra prawego
ukasz8trzy napisał/a:
ale na wyniki czekam tylko 2h a nie 10 dni , więc wyniki bede mial jeszcze w ten sam dzien


no to pod tym względem to jestem w pozytywnym szoku, ale szczerze mówiąc wołałabym to Twoje TK już w bardziej bliskim terminie.

Chociaż zakładam, że będzie ok - ale lubię dmuchać na zimne ;)
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-21, 10:44   Temat: Guzki jądra prawego
ukasz8trzy napisał/a:
Tak byłem po skierowanie u rodzinnego ,zrobiłem RTG płuc i wszystko jest OK


Super!

ukasz8trzy napisał/a:
Byłem tez u mojego onkologa który sie zdziwił ze chce skierowanie na TK skoro mialem robione w polowie wrzesnia i mówi ze TK sie wykonuje co pół roku ale mówi ze skoro to mnie uspokoi to mi wypisze skierowanie.
Więc skierowanie juz mam a termin na pod koniec marca, ale chyba poszukam moze bedzie gdzies indziej wczesniej


Wiedzę Pana doktora na temat kontroli zostawię bez komentarza...

Ale policzmy tak dla przestrodze dla innych może: we wrześniu TK - następne badanie pod koniec marca- na wynik czeka się około 10 dni - to jest pół roku czy może więcej?
Ale nie zmienimy tego więc nie ma co się wkurzać bardziej...

Spróbuj faktycznie poszukać w innym ośrodku innego wcześniejszego terminu, ale wtedy pamiętaj o zabranie ze sobą poprzedniego wyniku TK, żeby mieli porównianie.

Jeśli masz w miarę blisko do Szczecina to na TK czeka się około tygodnia.
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-19, 22:02   Temat: Guzki jądra prawego
ukasz8trzy,

nas też to cieszy :)

Byłeś u rodzinnego po skierowanie na RTG płuc?

ukasz8trzy napisał/a:
Za 2 miesiące TK ,mam nadzieje ze wszytko bedzie ok mimo tych bólów w nodze po lewej stronie ,nie chce sobie wkręcac najgorszego bo chyba za duzo o tym myśle


Łukaszu ma do Ciebie wielką prośbę - nie chodzi o to, że sobie coś wkręcasz, bo za dużo o tym myslisz, tylko musisz myśleć o sobie i swoim zdrowie.

Dwa miesiące to długi okres czasu i jeżeli coś Cię niepokoi zależy to w miarę szybko sprawdzic, aby wtedy mieć pewność, że to nic i nie ma się co przejmować.

I tutaj ta prośba- zmień tego lekarza onkologa jak najszybciej, umów się z innym na konsultację i zrób to TK wczesniej- tak powinna wyglądać kontrola, pamiętaj że dopiero po 5 latach żadnych niepokojących objawów i unormowanych markerów możesz być uznany za wyleczoego.

Nie chcę straszyć ani nic takiego - mam w domu przykład "kontroli" a własciwie jej braku.

Pozdrawiam i sorki, że tak moralizuję jak stara ciotka ;)
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-15, 12:29   Temat: Guzki jądra prawego
Łukasz

pytałam, bo myślałam, że te bóle są w okolicach kręgosłupa z tej leewj strony.

Pamiętaj jednak też o tym drugim jądrze, kóre zostało, je też trzeba od czasu do czasu "oglądać".

Łukasz do dzieła- czekamy na wyniki.
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-14, 22:22   Temat: Guzki jądra prawego
O matko jedyna moja!

tak czułam, że mamy tutaj do czynienia z panem "onkologiem"- że tak łagodnie tylko to nazwę!

Niestety rodzinny Ci na TK nie da skierowanie- nie mają, że tak powiem takich uprawnień.

Ale te markery to zrób- my chętnie je tutaj podsumujemy :)

Ale czekaj, bo doczytałam : opisz nam ten ból po lewej stronie- co Cię konkretnie boli i czy to ból ciągły czy krótkotrwały?

I koniecznie zmień tego "lekarza"
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-14, 09:50   Temat: Guzki jądra prawego
arek napisał/a:
Przed udaniem się do laboratorium zrób wywiad ile te wszystkie badania robione "prywatnie" kosztują, bo ceny mogą znacznie się różnić od siebie


a może lepiej jeszcze, nie robić prywatnie, jesli masz skierowanie od onkologa na wyniki ( tylko on chce w marcu) to Ty idż teraz.
Będziesz wiedział jakie są wyniki już teraz, a jeśli zdecydujesz się jeszcze pójść do tego lekarza w marcu ( chociaż nie sądzę) to powiedz mu :

"Szanowny Pani Doktorze, jako świadomy swojej choroby pacjent i zaleceń jakie wystosowała Polska Unia Onkologii, dla własnego dobra i z uwagi na swój stan zdrowia wykonałem badania w terminie zaleconym przez Polską Unię Onkologii,
myślę, że Pan Doktor nie ma nic przeciwko temu i cieszy się, że ma tak świadomego pacjenta. "

Zrób te badania teraz i już i podaj je tutaj.

Z RTG Arek ma świętą rację - z tym skierowaniem od rodzinnego, podałam możliwość prywatnie, bo u nas nawet do rodzinnego trzeba czekać 8-)
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-13, 20:27   Temat: Guzki jądra prawego
ukasz8trzy,

Czyli ostatnio stężenie markerów miałoby być po okresie 6 miesięcy- zdecydowanie za późno - teraz powienieneś mieć najpóźniej to badanie.

Moja rada jest taka : idź poprostu na te badania teraz, zrób oznaczenie markerów i będziesz wiedział.

Podejrzewam, że brak terminowej kontroli TK jamy brzusznej jest niestety podyktowane kwestią finansową.

Nie wolno dać się traktować per "nic nie wiedzący i rozumiejący pacjent" i zażądać od lekarza skierowanie na TK.

RTG polecam zrobić na własną rękę - wydasz nieduże pieniądze, a ominie Cie "batalia " o to badanie.

Szlag mnie trafia jak czytam o takim podejściu lekarzy.

[ Dodano: 2011-01-13, 20:37 ]
A przepraszam, że się zapytam . Dziś kontrola chyba powinna m napisać " kontrola" u onkologa, polegała na zapytaniu Ciebie " jak się czujesz".

Przed wizytą kontrolną lekarz powinien już posiadać pełny obraz w postaci oznaczeń markerów i wyników obrazowych, aby mógł skutecznie prowadzić pacjenta w ściśle określonej kontroli.

Przepraszam Cię Łukasz, ale mnie się gotuje na takie zachowanie.
  Temat: Guzki jądra prawego
Peti

Odpowiedzi: 76
Wyświetleń: 42646

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-01-13, 15:26   Temat: Guzki jądra prawego
Witaj

wg. zaleceń:

- przy nasieniaku :
1. kontrola badanie markerów i RTG płuc co 2 miesiące w 1 roku, co 4 miesiące w 2 roku, co 4 miesiące w 3 roku i następnie co 6 miesięcy
2. TK lub USG jamy brzusznej co 3 miesiące.

Widziałam w postach, że miałeś wskazany link do zaleceń - polecam kopalnia wiedzy.

Też pozdrawiamy
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group