1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Guz trzustki-operacja
Paulusia1616

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4084

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-04, 16:22   Temat: Guz trzustki-operacja
Dziękuje za odpowiedz.

Teraz mam jako taki obraz tego co będzie. Poprostu z rodzicami nie da się rozmawiać. Jak tylko o coś pytam to mama się zamyka a tata odpowiada, żebym nie zadawała głupich pytań.
Wyników i opisów nie będę wstawiać. Chciałam tylko wiedzieć ile mniej więcej (jeśli nie będzie komplikacji) mama będzie w szpitalu. Rozumiem że wszystko zależy od tego jak rozległa będzie operacja i jak mama będzie się czuć.
  Temat: Guz trzustki-operacja
Paulusia1616

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4084

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2016-05-04, 09:51   Temat: Guz trzustki-operacja
Witam. U mojej mamy (44lat) wykryto raka trzustki (3,5-4cm) w ogonie i prawdopodobnie i trzonie z przerzutami do wątroby. W Gdańsku zaproponowali tylko chemię, w Bydgoszczy powiedzieli że nie operacyjny i podali pierwszą chemię ( twierdzili że jak guz się zmniejszy wtedy dopiero będą operować) 4 dni po pierwszej chemi udało nam się załapać na wizytę w Warszawie i tam w końcu dobre wieści. Chirurg chciał operować od razu. Przez podanie chemi musieliśmy poczekać 3 tygodnie. Operacja odbędzie się 10 maja. Nie wiem dokładnie co i jak ale po operacji ma mieć chemię bo wątroby nie operują. I teraz moje pytanie. Co dokładnie dzieje się po zabiegu? Wiem ze to bardzo ryzykowna operacja ale nie wiem czego się spodziewać? Czy mama będzie nieprzytomna dobę czy dłużej? Ile mniej więcej jest się w szpitalu? Nie mieszkam z rodzicami tylko 3 km od nich a mam brata 10 lat i on zostaje u mnie na czas mamy pobytu w szpitalu. Studiuje i poprostu nie wiem jak mam to wszystko zaplanować? Nie wiem w jakim stanie mama będzie po operacji czy jak wróci do domu to będzie normalnie funkcjonować.? Czy ktoś może miał podobną sytuacje i powie mi ile czasu dochodził do siebie po operacji?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group