1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 6
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2016-02-02, 22:28   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Z własnego doświadczenia wiem, że nie tylko dawka L-tyroksyny jest istotna ale też jej wchłanianie. Np. ja muszę po zażyciu odczekać godzinę zanim cokolwiek zjem i tabletkę popijam jednym łykiem wody w innym przypadku mój organizm słabo przyswaja tyroksynę.
Pzdr.
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-07-17, 22:55   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
I o to właśnie chodzi w leczeniu :-). Tak trzymaj!!!
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2015-03-22, 19:39   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
aTg nieco wzrosło, ale cały czas niziutkie więc wydaje mi się, że OK (nie ma wpływu na wynik Tg, który jest bardzo ładny). To FT3 faktycznie ciut za wysokie ale jeśli czujesz się teraz OK to chyba nie jest źle.
Oczywiście to tylko moje amatorskie rozważania i czekam na info jak wyniki skonsultował lekarz :-)
Pozdrawiam serdecznie.
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-09-21, 21:39   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Cześć. Ja u siebie zauważyłem, że powieka mi drży przy niedoborze magnezu. Ale to oczywiście u każdego jest inaczej i w Twoim przypadku myślę, że magnez z wit B6 nie zaszkodzi, ale zrobienie poziomu wapnia całkowitego i zjonizowanego też jest wskazane.
Pozdrawiam
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-06-05, 23:16   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Teraz to już wiele nie nakombinujesz, jednak jak po jodowaniu na nowo będziesz zażywał L-tyroksynę to zwróć uwagę na to by hormon popijać bardzo niewielką porcją wody (tylko wody) i spróbuj zachowywać min. 1h przerwy pomiędzy połknieciem tabletki, a posiłkiem. Wpływ na wchłanianie tyroksyny przez organizm mają również inne leki (np. wapń), trochę więcej napisałem kiedyś, o tym tutaj: http://www.raktarczycy.bl...hormonalne.html
Pozdrawiam
  Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
Pablo

Odpowiedzi: 103
Wyświetleń: 54007

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2014-03-01, 22:58   Temat: Rak brodawkowaty pęcherzykowy tarczycy
ad1) biopsja nigdy nie daje 100% pweności, to zawsze jest podejrzenie; wynikiem pewnym jest wynik badania histopatologicznego materiału pooperacyjnego.
ad2) patrz pkt. 1 , ale nie należy zakładać, iż wyjdzie coś poważniejszego niż wskazuje wynik BAC
ad3) jeżeli to rak brodawkowaty, to każdy rak jest nowotworem złośliwym, a jaka jest szansa, że wynik BAC jest błędny? Szczerze powiedziawszy nie wiem.
Myślę jednak, że na tym etapie nie ma co gdybać, tylko należy pozbyć się tarczycy wraz z guzem i poczekać na wynik hispat.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group