1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak mam wspierać mamę?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 141
Wyświetleń: 58276

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-28, 17:48   Temat: Jak mam wspierać mamę?
Z tego co się orientuje, mutację genu BRAF sprawdza się dlatego że przy postępie choroby czyli przy przerzutach nieoperacyjnych można wtedy podać wemurafenib. Ten lek działa tylko na czerniaka z mutacją genu BRAF. Jednak podobno czerniak z tą mutacją jest bardziej agresywny.
  Temat: Jak mam wspierać mamę?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 141
Wyświetleń: 58276

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-27, 22:23   Temat: Jak mam wspierać mamę?
Ponieważ sama jestem dzisiaj po wizycie w szpitalu i konsultowałam również radioterapię, to mogę tutaj udzielić trochę informacji, które sama uzyskałam. Nie jestem lekarzem, specjalistą, więc to co powiem nie jest prawdą objawioną, ale takie info uzyskałam sama.
Ja leczę się w Łodzi tam zaproponowano mi 20 frakcji po 2 greye. W Warszawie zaproponowano by mi tylko 3 frakcje, ale o znacznie większej dawce promieni (nie pamiętam dokładnie ile). Ogólnie jednak łączna dawna jest taka sama tylko inaczej rozłożona.
Pani doktor powiedziała jednak, że właściwie obie są tak samo dobre, to znaczy jest to kwestia przyjętych zasad postępowania danego ośrodka, ale nie da się ustalić, które postępowanie jest lepsze czy bardziej skuteczne.
Mam nadzieję, że chociaż trochę pomogłam :)
  Temat: Jak mam wspierać mamę?
OptymistycznaLenka88

Odpowiedzi: 141
Wyświetleń: 58276

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2015-03-14, 17:55   Temat: Jak mam wspierać mamę?
Nie jestem w stanie zinterpretować wyniku, bo nie jestem lekarzem, ale nie możesz myśleć o najgorszym. W końcu opis, że to, co zobaczyli, jest niejednoznaczne, nie oznacza meta. Trzymam mocno kciuki. Myślcie pozytywnie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group