1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 70
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-29, 13:33   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Dziękuję wszystkim bardzo za wsparcie.
Wczoraj pożegnaliśmy Mamę razem z licznie przybyłą rodziną, przyjaciółmi i znajomymi.
Dla Niej świeciło piękne słońce...

[ Komentarz dodany przez Moderatora: marzena66: 2016-12-29, 17:40 ]
:tull:
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-24, 10:27   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Moja historia dobiegła końca.
Mama odeszła 22.12 wieczorem.


Spokojnych Świąt Wam życzę.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-21, 22:28   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
torunianka, dziękuję, że pytasz.
Mama jest z nami, ale coraz słabsza.
Kontakt bardzo minimalny.
Jesteśmy z siostrami we trzy cały czas i dajemy radę.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-18, 22:53   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
A pytałam. Pytałam tej pielęgniarki czy jest sens podawać kroplówkę jeśli organizm umiera. :cry:
No ale skoro Mama nie pije to podłączamy...
Nie wiem czy jutro zgodzić się na kroplówkę w takim razie.
Podajemy Mamie pić co jakiś czas - dwie, trzy łyżeczki wody/soku.
Jeśli chodzi o ułożenie ciała to wypożyczyliśmy łóżko rehabilitacyjne i Mama leży na wznak z uniesionym tułowiem lub właśnie na boku, bo to jej ulubiona pozycja snu.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-18, 17:17   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Cytat:
co konkretnie z mamą się działo

Była niespokojna. Cały czas coś próbowała coś mówić, lub mówiła kawałki modlitw. Tyle na ile miała siłę. Wierciła się.
Już nie wiedzieliśmy czy niewygodnie, czy boli. Przestała jeść i pić.

Dzisiaj to samo. Zlitowała się pielęgniarka i przyszła. Dała Mamie kroplówkę nawadniającą. Poinstuowała w spr leków jeszcze.

Od wczoraj słyszę bulgotanie. Wiem, czytałam tutaj co to oznacza.
Ale nie jestem pewna czy to TO, czy zalega Mamie flegma, gdyż ma problem z odksztuszaniem.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-17, 22:34   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
marzena66, pielęgniarka dała mi do siebie nr, ale nic nie mogła pomóc bo potrzebowaliśmy mocniejszych leków.
Nr tel do lekarza nie chciała dać. Prosiłam o prywatną wizytę. Nie było takiej opcji.
Lekarza dużurnego w naszym hospicjum nie ma...
Zostaje tylko npl.
Karetka przyjechała. Dali Mamie zastrzyk 10mg relanium i dopiero to ją uspokoiło. Śpi...


Ja nie wiem jak się pozbieram. Załamałam się :(
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-17, 22:06   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Jest źle, bardzo źle...
I jednak z hospicjum dostaliśmy niewielką pomoc.
Stan mojej Mamy z dnia na dzień jest coraz gorszy. Przyszedł weekend i zostaliśmy bez żadnej pomocy. Odmówiono.
Sami sobie nie radziliśmy. Wezwaliśmy karetkę.
Potem jeszcze kontaktowaliśmy się z innym lekarzem.
Wszystko by Mama nie cierpiała...
Nie wiem dlaczego ludzie w kościele modlą się, aby Bóg ich uchronił od nagłej i niespodziewanej śmierci...
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-16, 19:36   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Mama coraz słabsza...
Nie chodzi, wymaga karmienia, przekręcania na drugi bok.
Coraz większy problem jest z połykaniem leków.
Caly czas śpi i bardzo mało je.
Czy powinniśmy podawać np. Nutridrinki?
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-14, 09:45   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Madzia70 napisał/a:
Lepiej pomyśl, ile być może ten lekarz spraw musiał przełożyć, żeby Was przyjąć już jutro... Piszę to wyłącznie z własnego doświadczenia, czasem chory musi czekać parę tygodni.

Moja Mama odczekała swoje w kolejce do HD. Tylko dzięki temu, że choroba przez rok stała w miejscu, a ja wiedząc ile się czeka zapisałam Mamę już w lutym, w ogóle się doczekała. Została przyjęta normalnym trybem.
Nie wiem skąd pomysł, że lekarz musiał przełożyć wiele spraw by do nas przyjść :shock:
Prosiłam o przyjście dzień wcześniej, bo mimo wiedzy, jesteśmy przerażone tym co się teraz dzieje. Wygląda na to, ze choroba pędzi. Mama była tak słaba, ze szukałam pomocy.

bogdusia napisał/a:
Jednak nie nastawiaj się negatywnie.

Nie, nie nastawiałam się. To była obawa, bo lekarza, który do nas przyszedł znam. Miałam nadzieję, że jednak jako lekarz hospicyjny będzie inny. I okazało się, że tak było. Wszystko ok. Mama zaopiekowana z nowymi lekami.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-13, 11:52   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Cytat:
Przyspieszenie wizyty lekarza lub kontakt telefoniczny z Hospicjum

Dzwoniłam wczoraj z prośbą o przyspieszenie wizyty o jeden dzień. Dostałam odpowiedź, że przecież lekarz umówiony jest na jutro i nie ma możliwości przełożenia wizyty :fucc:

No już lubię nasze HD :roll: Mam nadzieję, że się mylę, ale pierwsze wrażenie plus wiedza co za lekarz przyjdzie nie napawa optymizmem :roll:
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-12, 09:13   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Cała niedziela minęła bez bólu i bez leków przeciwbólowych.
Zauważyliśmy, że Mamę kark bardziej boli w pozycji leżącej. W sobotę większość dnia leżała i skarżyła się na ból. Wieczorem się podniosła, było lepiej. No a wczoraj (niedziela) cały czas siedziała.

Ale ogólnie jest bardzo słaba i cały czas przysypia :cry:
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-10, 00:43   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Madzia70, dziękuję.

[ Dodano: 2016-12-10, 18:38 ]
Mama dzisiaj dostała diclac 75 o 8:30, pyralginę 500 o 11:30,
paracetamol 1000 o 12:40 i pyralginę sprint 1000 o 16:10.

To wszystko działa na chwilę i po ok. 2godz ból zaczyna narastać.
Ból karku. Cały czas boli kark. Nie wiem już jak pomóc.
W szpitalu podawali mamie diclac w zastrzykach i nic ją nie bolało.
Jakieś pomysły? :uuu:
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-09, 22:26   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Na razie na czas bólu mamy diclac duo 75.
Lekarz z HD będzie we wtorek.
Mamę boli głowa. Co możemy jeszcze podać lub ile tabetek diclacu na dobę w razie mocnego bólu?
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-09, 20:03   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
madzia1, dziękuję.

Cytat:
pod opieką jakiego hospicjum jesteście?

Sochaczew, Caritas.
  Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Olaja

Odpowiedzi: 155
Wyświetleń: 44539

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2016-12-09, 14:28   Temat: Rak gruczołowy płuca lewego
Moja Mama jest od wczoraj w domu.
Dostała:
Pabi-dexamethason 0,001g 3x4 tabl.
Gasec 20mg 2x1 tabl.
Clexane 1x1 ampułkostrzykawka

Ponoć po sterydach cukier może osiągać wysokie wartości. Przy wynikach powyżej 300 mamy podawać Mamie insulinę. Czy trzeba ją przechowywać w lodówce?

Poniżej wklejam wypis ze szpitala CO. Lekarz mówił, że zostało Mamie parę tyg.
Wspominał nawet o hospicjum stacjonarnym. Twierdził, że może tak być, nie damy sobie rady...
Nie mogę sobie tego poukładać. Trudno się pozbierać. :-(



 
Strona 1 z 5
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group