1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-21, 12:59   Temat: Zmiany w piersiach
Dzięki Ci za wszystkie informacje.Kiedyś wspomniałeś, że powinnam sobie zrobić: "Zapomniałem dodać - koniecznie porozmawiaj z lekarzem o skierowaniu na badanie genetyczne
(pod kątem wykluczenia / potwierdzenia mutacji genów BRCA-1/2).
" . Zrobiłam sobie to badanie kilkanaście lat temu i wynik wyszedł ujemny. Nie wiem czy takie badanie wystarczy na całe życie? Pewnie też "trochę" kosztuje, a ja jestem sama (mąż zmarł mi 2 lata temu) i nie bardzo mogę sobie pozwolić na większy wydatek :-( , chyba że można dostać skierowanie od lekarza?
Pozdrawiam 8-)

[ Komentarz dodany przez Moderatora: Richelieu: 2011-06-21, 13:54 ]
W zupełności wystarczy, mutacje genetyczne są dziedziczne i nie ulegają zmianie podczas dalszego życia.

  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-20, 13:28   Temat: Zmiany w piersiach c.d.
Richelieu - dziękuję Ci bardzo za tak szybką odpowiedź :) Mam jeszcze jedno pytanie: skoro na wyniku biopsji jest napisane:opróżniono torbiel w piersi lewej i prawej , to czy powinny one się zmniejszyć? Moim zdaniem "zmniejszenie" powinno być wyczuwalne pod palcami, a niestety nie jest - są tak samo duże, w szczególności 2 "guzki" leżące obok siebie-są bardzo twarde i wyraźnie wyczuwalne :-( mam wrażenie, że z tych guzków nic nie pobrano i nie zbadano. Chodzę do Poradni Onkologicznej przy Szpitalu w Gdyni-Redłowie i wydaje mi się, że tam "pobierając płyn z torbieli" do badań, Pan Doktor zawsze się bardzo śpieszy :fucc: - może pracuje na akord? :lol: . Pewnie nie potrzebnie się martwię, ale tyle się słyszy o guzkach ukrytych (których nie widać ani na mammografii ani na USG). Moja mama też miała najpierw torbiel, która się przeistoczyła w ciągu 6-ciu miesięcy w nowotwór złośliwy :uuu: . Jeszcze raz gorąco pozdrawiam.
  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-17, 13:58   Temat: Zmiany w piersiach c.d.
Witam po długim czasie (ostatni raz pisałam w dniu 03-03-2011 r.). W dniu 07-06-2011 miałam w końcu biopsję 2 torbieli i oto wynik: Nakłuto i opróżniono torbiel w piersi lewej i prawej (miały być wszystkie większe torbiele nakłute, ale Pan doktor, który mi to robił stwierdził, że nie ma takiej potrzeby).
Mikroskopowo: Cystes benigna mammarum. -proszę o wyjaśnienie, co to znaczy? Czy w związku z tym powinnam udać się do lekarza, czy mogę sobie pozwolić na wizytę za ok. pół roku ? A co do powiększonych (odczynowych)węzłów chłonnych - Pani Doktor w poradni onkologicznej, do której należę, się tym nie przejęła - pewnie to nic złego :) .
Pozdrawiam z pięknych Kaszub
Hanka 8-)
  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-06-14, 13:53   Temat: Biobsja
Witam po długim czasie ;) . W dniu 07-06-2011 miałam w końcu biopsję 2 torbieli i oto wynik: Nakłuto i opróżniono torbiel w piersi lewej i prawej (miały być wszystkie większe torbiele nakłute, ale Pan doktor, który mi to robił stwierdził, że nie ma takiej potrzeby).
Mikroskopowo: Cystes benigna mammarum.
Czy w związku z tym powinnam udać się do lekarza, czy mogę sobie pozwolić na wizytę za ok.pół roku ? A co do powiększonych węzłów chłonnych - Pani Doktor w poradni onkologicznej, do której należę, się tym nie przejęła :-( - pewnie to nic złego .
Pozdrawiam z pięknych Kaszub
Hanka ;)
  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-04, 14:37   Temat: Dziękuję
Bardzo dziękuję za tak szybką i zadowalającą odpowiedź :) Bardzo się matwiłam, bo jestem w grupie podwyższonego ryzyka, ponieważ jak pisałam wcześniej - moja mama jest po amputacji (na szczęście już minęło sporo lat od tej operacji i dzięki Bogu narazie jest wszystko ok).
Pozdrawiam :-D
  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-04, 12:36   Temat: Nadzieja
Witam,
jestem nową "forumowiczką i nie bardzo wiem, czy mój poprzedni post "zmiany w piersiach" został przeczytany przez odpowiednie osoby. Proszę o jakąkolwiek informację na temat moich obaw załączonych w /w zapytaniu :-(
Pozdrawiam
  Temat: Zmiany w piersiach
NusiaD

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 12595

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2011-03-03, 09:06   Temat: Zmiany w piersiach
Witam. Mam 48 lat.

W wieku 57 lat moja mama miała amputację lewej piersi wraz z usuniętymi węzłami chłonnymi.

Ja od paru lat regularnie się badam i jeśli tylko jest możliwe robię mammografię i USG.

1) 22-09-2010-mammografia(wynik):
Piersi o miernym utkaniu gruczołowym, pod postacią plamistych częściowo zlewających się cieni z cechami włóknienia, itd.
Dodatkowo widoczny w piersi lewej cień o śr. 22 mm – torbiel?.
W dołach pachowych cienie niecharakterystycznych węzłów chłonnych.

2) 07-12-2010r.-BCL zmiany w piersi lewej pod USG (rozpoznanie):
płyn z torbieli prawie bezkomórkowy, zawiera pojedyncze, łagodne nabłonki apokryfowe.

3) 18-02-2011 r.- USG piersi:
piersi o strukturze gruczołowo-tłuszczowej, o znacznej ilości tk. gruczołowej z włókniejącym podścieliskiem .
W obu piersiach znajdują się dość liczne torbiele, część z nich wypełniona jest echogenną treścią,
wszystkie poddają się wyraźnie uciskowi, największa w piersi prawej 10 x 5,7 mm,
a w lewej dwie obok siebie o wym. 14 x 9,7 mm i 10 x 8 mm, pozostałe mniejsze.
W piersi lewej widać przewody mlekowe o śr. Do 3,7 mm bez widocznych ech w świetle.
W dołach pachowych po stronie prawej widać węzły odczynowe
o wym. 22 x 8 mm, 12 x 4,3 mm, 13 x 6,5 mm i 12 x 6 mm,
a po lewej stłuszczały węzęl o wym. 20 x 9,6 mm.
Birads-usg3

Wizytę u lekarza mam na 06/11,
proszę o informację czy powinnam czekać, czy próbować zarejestrować się gdzieś szybciej.
Trochę się niepokoję. Proszę jeśli to jest możliwe o interpretację tych wyników.

Pozdrawiam Hania
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group