1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-23, 13:35   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18,
Sory zę dopiero teraz odpisuję ,ale byłm na urlopie:)
Damiano18 napisał/a:
A tak powiedz mi prawdę....Nika2 Czy jeśli mam 80db niedosłuchu to... u mnie coś poprawi? Jest sens zakładania go..? I czy bardzo się trzeba przyzwyczaić do noszenia aparatu?

Wszystko zależy od pacjenta i od tego, czego od Aparatów oczekuje ?
Musisz wiedzieć że Aparat to tylko proteza ,nigdy nie zastąpi ci prawdziwego słuchu. Nosząc aparty słuchowe na początku wszystkie dzwięki są sztuczne po porostu tak jak przez mikrofon ;) Aparat słuch. to jest wzmacniecz ,mikrofon i głośnik :) ale jak się do nich przezwyczajisz to będzie bardzo dobrze .Tak jak już Ci pisałam wszystko zależy od Pacjenta i o dobrej rechabilitacji słuchowej, jeszcze jedno tyle razy Tobie pisłam że Aparaty słuchowe nie poprawią twojego słuchu. Aparaty to tylko proteza ,jednak bardzo, ale to bardzo poprawi twoje samopoczucie i kontakt ze środowiskiem ,który jest niezbędny w twoim przypadku :)Damiano koniecznie wypożycz Aparaty( na tydzień mogą być narazie zauszne) chociaż po to żeby zobaczyć ile bedziesz miał kożyści z nich, a wiem że napewno bedziesz miał korzyści widziałam twój Audiogram.
Pozdrawiam
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-10, 09:39   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18,
Damiano18 napisał/a:
A czy można takie coś zrobić z.. maturą...? tzn być zwolnionym?

Nie możesz być zwolniony ,ale możesz mieć wydłuzony czas do jej napisania ze względu na niedosłuch i stopień niepełnosprawności.
Finlandia,
Finlandia napisał/a:
Gdybyś wybierał tę drogę, to jednak lepiej by było iść do szkoły zawodowej, bo takie samo liceum naprawdę nic nie znaczy.

Zgadzam się ,jak nie czujesz się na siłach jeśli chodzi o zdanie matury to lepiej jakieś Technikum zawodowe skończyć jak nie zdasz matury to trudno ,ale masz fach :)
Pozdrawiam
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-02, 19:17   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
iwona2010,
Masz rację ,ja sama mam syna z niedosłichem ma juz 26 lat(aparty nosi od 5 roku życia ,wtedy zmieniłam zawód) pokonczył szkoły ,studia i sobie radzi i ma niedosłuch podobny nwet troch słabszy od Damiano. Mój drugi zawód to właśnie pratetyk słuchu,więc wiem co mówię :) Implanty nadal są kwalifikowane tak jak piszesz wiem znieniają się wielkośi ,mimo to nadal są dość duże ,są jeszcze Aparty Hybrydowe( częśc implant częś Aparat sł. nowość z tego co wiem to u Damiona i tak nie wchodzą w rachubę znam jego Audiogram :) Kajetany to narazie najlepszy ośrodek w Polsce.
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-08-02, 18:12   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
gaba,
gaba napisał/a:
Damiano, a nigdzie nie napisałeś czy kontaktowałeś się z Instytutem Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach, tam wszczepiają inplanty a to już prawie jak własny słuch. Trzeba tam długo czekać w kolejce ale może Ci pomogą, to jest wszystko na NFZ więc poza dojazdem bezkosztowe. Poczytaj sobie na Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu Trzymaj się

Gaba niestety nie masz racji implant daje się osobą z rasztkani słuchu , a nie z niedosłuchem dopółki jest zysk z Apartów sł. to się je stosuje :)Po drugie implant jest dużo większy od Aparatu słuchowegi i to zupełnie inna bajka, poz tym wcale nie jest to naturalny słuch zupełanie inne przetwarzanie dzwięku :?ale?: W jego wieku tylko i wyłącznie musi mieć cyfrówki inne wogle nie wchodzą w grę . Tym bardziej że masz niedosłuch odbiorczy a nie przewodzeniowy. Jeśli chodzi o nauczanie indywidualne to nie rozumiem dlaczego tego się uczepiłeś ,nie jest to korzystne dla Ciebie młody człowiek powinien mieć kontakt z rówieśnikiem . Takich osoby jak ty czyli z niedosłuchem i którzy chorują na raka jest mnóstwo i wierz mi lepiej jest inm w szkole z rówieśnikami.
Pozdrawiam
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-08, 09:53   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18,
Nie wolno |SModM| tak mówić głowa do góry niedosłuch to nie koniec świata.Bardzo ale to bardzo dużo osób niedosłyszących kończy szkoły studia. Jasteś młody dasz radę tylko musi twoja głowa zaakceptować to że masz niedosłuch (ale nie jesteś głuchy )mozna to nadrobić Aparatem słuchowym ,nie wiesz czy nie mozesz mieć takich małych więc najpierw do Protetyka słuchu nich ci powie czy anatomia na to pozwala działaj działaj bo już środek wakcji i szkoła już blisko :)
Pozdrawiam
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-07, 19:20   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18,
Jak najbardziej jest to ubetek trwały i napewno będzie brane pod uwagę :)
Pozdrawiam
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-06, 09:48   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18,
Przeczytałam twój Audiogram i niestety ale tak jak mówiłam niedosłuch jest trwały :-(
Pozostaje ci zakup Aparatu sł.można zastosować dyskrety tak jak mówiłam pod warunkiem że anatomia ucha na to pozwala. Aparat bardzo pomaga. :)
Pozdrawiam.
  Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Nika2

Odpowiedzi: 42
Wyświetleń: 16732

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-07-05, 10:26   Temat: Piski i szumy w uszach po chemioterapii
Damiano18,
Oj niestety,ale jest już za późno :-( . Leczenie szumów usznych (tinnitus auris) trzeba rozpocząć od razu jak się pokazały, jest kilka rodzajów szumów: polekowe, uszkodzenie słuchu pohałasowe, uszkodzenie spowodowane układem krążenia i jeszcze klika nie chcę się tu wypowiadać. Jak piszesz, powstało to po chemioterapii, czyli tzw. polekowe, czasami w trakcie leczenia chemią podaje się leki powstrzymujące szumy (kroplówki) oraz tzw. niedosłuch nagły. Jeśli nie ustąpią niestety, ale niedosłuch jest już trwały (oraz szumy) koniec i kropka - jest coś za coś. Przytoczę tak jak komuś niestety obetną nogę, choćby nie wiem ile tabletek na przyrost kostny wziął to i tak nie odrośnie - brutalne :mur: ale tak jest, tylko proteza pomoże. Tak samo jest z Tobą. Jak ktoś nie ma uszkodzonego słuchu to stosuje się generator szumów usznych wygląda jak Aparat słuchowy. Jak jest uszkodzenie słuchu tyko wchodzi w rachubę Aparat słuchowy, który sprawdza się jako aparat oraz generator szumów. Jeśli jest to niedosłuch średni można zastosować Aparat wewnątrzuszny (dyskretny) oraz jak pozwala na to jeszcze anatomia twojego ucha :)
Pozdrawiam.

 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group