1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Badania genetyczne.
Nika2

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-09, 13:16   Temat: Badania genetyczne.
gabi30,
Super !yes!yes! Cieszę się ,że tak dobrze się układa.Po tym wszystkim co przeszłaś Szacunek ::thnx:: :in_love: i jakiś dar od niebios że Ci się udało :) Trzymam nadal za Ciebie kciuki :uhm!:
Coś nasze forum się zmieniło :-( nie mogę się odnaleść inaczej się teraz szuka postów czy co :?ale?:

[ Dodano: 2011-12-09, 13:18 ]
gabi30 napisał/a:
Jeśli chodzi o projekt, o który pytałam to badania prowadzi klinika w Szczecinie. Brałam udział w projekcie wykorzystania komórek macierzystych w nowotworach przewodu pokarmowego. Wiem,że do osiągnięcia sukcesu droga daleka, ale gdyby się udało tak doczekać...

Bardzo bym Ci tego zyczyła ,ale jakiś stopień w badaniach masz :) Nigdy nic nie wiadomo. Ja w Szczecinie też byłam ;)

[ Dodano: 2011-12-09, 13:18 ]
Mam nadzieję że trochę z tego co napisałam zrozumiałaś ;)

[ Dodano: 2011-12-10, 11:41 ]
Jeśli chodzin o badani Genetyczne :-D
  Temat: Badania genetyczne.
Nika2

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-09, 09:33   Temat: Badania genetyczne.
gabi30,
gabi30 napisał/a:
Kochani a ja mam pytanie odnośnie tego badania:Innowacyjne metody wykorzystania komórek macierzystych w medycynie.

W medycynie regeneracyjnej - sprawdzą możliwości regeneracji uszkodzonych narządów m.in. serca po zawale, mózgu po udarze, uszkodzonego rdzenia kręgowego, układu pokarmowego a nawet do leczenia wad u wcześniaków. metody wykorzystania tzw. komórki pluripotencjalne, czyli komórki macierzyste w tak wczesnej fazie rozwoju, że potrafią przekształcać się jeszcze w rozmaite tkanki. Wprowadzone do konkretnej tkanki dostają od niej sygnał, w co się rozwijać. Tak łopatologicznie ;) Czyli Twoje komórki macierzyste wyodrębnione ,wprowadzone w odpowiednie tkanki który chcemy naprawić komórki macierzyste jak gdyby karzą tej tkance rozwijać się w to co chcemy naprawić czyli przekształcać ,rozbudować, odbudować tip....Gabi to jet jeszcze wszystko w powijakach ,ale jest szansa na takie leczenie. Bardzo mocno nad tym pracują są efekty tych badan :-D
Pozdrawiam

[ Dodano: 2011-12-09, 09:37 ]
Jeśli chodzi o Raka też bardzo mocno pracują nasze ośrodki w Krakowie,Szczecinie,Zabrzu,Warszawie mają już kilka takich osięnięć z dobrym skutkiem :)

[ Dodano: 2011-12-09, 10:01 ]
gabi30,
Jak tam zdrówko jak się czujesz? :flower:
  Temat: Badania genetyczne.
Nika2

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-08, 14:10   Temat: Badania genetyczne.
marakesz,
Jeśli jakaś osoba w twojej rodzinie chorowała na raka ,to po tym względem robisz sobie badanie genetyczne czy jest u Ciebie zmutowany ten gen np.twój Tata chorowałna raka jelita grubego to robisz badania genetyczne w tym kierunku. Jeśli wyjdzie że masz zmutowany a jeszcze nie jesteś chory na raka,jest to dla ciebie wiwdomość że musisz się kontrolować pod tym względem tzn robić badania takie jak kolonoskopia co rok czy USG itp...nie jest to dokładnie powiedziane że zachorujesz na raka jak masz mutacje może się u Ciebie nie uaktywni, poczytaj sobie na temat tych badań w linku który wysłałam jest trochę napisane.
Pozdrawiam
  Temat: Badania genetyczne.
Nika2

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 27916

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2011-12-08, 12:32   Temat: Badania genetyczne.
marakesz,
Jeśli towje pokolenie czyli twoja rodzina zachoruje na raka to robi się badania Genetyczne z krwi obsoby chorej, wtedy z krwi wyjdzie, czy ma zmutowany gen czy nie. Osobie nieżyjąca nie jest do tego potrzebna.Osobie która ma raka da to że wdraża się inne leczenie wiedząc że ma mutację genu raka na który choruje. Oraz dwlsze rodzeństwo musi bardziej się kontrolować pod względem tej mutacji.
www.kobieta.pl/zdrowie/.....ia-genetyczn...
Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group