1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 13
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2020-11-06, 18:59   Temat: Kontakt do Prof. Rutkowskiego
Witam czy może ktoś wie jak najszybciej skontaktować się z Prof. Rutkowskim. Mąż jest pacjentem profesora, jak do tej pory nie musieliśmy się kontaktować poza umówionymi wizytami ale wyszła bardzo poważna sytuacja. Proszę o pomoc.
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-27, 23:41   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
My mamy zaplanowaną za dwa tygodnie chemię ,mąż od 10 dni odstawił alkohol ale czuje się bardzo osłabiony każdego dnia słabiej ale mamy czekać ale bardzo się niepokoje co dalej.
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-26, 17:05   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Chciałbym prosić o pomoc w wyjaśnieniu wyniku.

  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-15, 20:34   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Wiem że nie ma czasu właśnie to wiem i jakoś przeszedł dobre słowo musiał mieć przerwana bo oparzenia wystąpiły i inne trudne sytuacje.

[ Dodano: 2019-03-15, 20:38 ]
Zorientuje tego nie wiem ale wiem jak to jest pilnować kogoś żeby w ogóle mógł iść do lekarza albo żeby mógł się poddać operacji .
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-15, 20:27   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Bardzo trudno być wsparciem dla osoby chorej ale dużo trudniej dla osoby chorej z nalogiem.Bo jeśli chodzi o leczenie mięsaka ufam lekarzom bo wiecej nic nie mogę a jeśli chodzi o ten drugi problem ścina.W poniedziałek jedziemy do Warszawy po wyniki i co dalej przyznaje się że się obawiam i boję się czy nie pogorszył sam sobie .
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-15, 20:20   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Witam wiem co znaczą słowa że jestem też chora ,bo to są pierwsze słowa które słyszy kobieta kiedy idzie ratować męża do poradni odwykowej.Jestem pod opieką takiej poradni od kilku lat i tam też rozkładają ręce "musi sam chcieć"ale nie o tym temat tutaj właśnie to mnie boli najbardziej że przed rozpoczęciem leczenia dawali mężówi duże szansę na wyleczenie to bylo w listopadzie i z tego wynika moja determinacja.
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-14, 22:30   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Stwierdzenie że bardziej martwię się alkoholizmem niż chorobą onkologiczna jest tylko po części słuszne bo nie wiem na ten moment co jest gorsze bo to nie chodzi o lampkę wina tylko o upijanie się do nieprzytomności,a w takim stanie mało je nie dba o ranę itp.W przyszłym miesiącu mamy 20 rocznicę znaczna większość to walka z alkoholizmem były poradnie ,specjalisci wszywki ale to wszystko bardziej moja inicjatywa kiedy był zdrowy choć nie zawsze do końca bo choruje na NF1 było inaczej bo jakieś presja przymus,a teraz kiedy chory nawet go zapisać nie mogę nigdzie bo musi sam a on nie chce bo przecież jak się mogę mu dziwić.I właśnie dlatego napisałam tutaj bo może ktoś przeszedł przez to samo i znalazł jakieś rozwiązanie.

[ Dodano: 2019-03-14, 22:41 ]
Alkohol wyniszcza organizm który obawiam się nie będzie miał siły walczyć z mięsakiem .
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-13, 22:31   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Ręka już po poprzednich operacjach była nie do końca sprawna ale wróciła do stanu przed operacji,ale mąż zarzucił zalecone ćwiczenia usprawniające,i na ten moment główne pytanie jak bardzo mu alkohol może zaszkodzić w dalszym leczeniu bo sytuacja jest trudna a nie potrafię mu pomóc .
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-13, 22:15   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Witam troszkę miałam problem ze wstawiem zdjecia,ale z pomocą corki się udało.Tak na ten moment wygląda sytuacja jeśli chodzi o mięsaka,a sytuacja z piciem jeszcze gorzej .

[ Dodano: 2019-03-13, 22:21 ]
Opisu rezonansu nie posiadam gdyż badanie było wykonane w poniedziałek a już w środę mąż miał wyznaczoną operację na piątek ,tydzień wcześniej niż planowana,wszystko tak szybko się działo a w jarcie informacyjnej ze szpitala wyniku nie było.
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-13, 22:10   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Przesyłam zdjęcie:

  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-13, 21:57   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-12, 21:09   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Forum odwiedzam od września tego roku kiedy wynik histopatologiczny wskazał na miesaka ale wcześniej w wyniku pomyłki guz traktowany był jako nerwiak i dwa razy został usunięty nie radykalnie i nie została zastosowana żadna terapia dopiero od października jesteśmy pacjentami Centrum Onkologii w Warszawie od listopada do stycznia mąż przeszedł 30 sesji radioterapii w trakcie których spożycie alkoholu wręcz wzrosło i dwa tygodnie temu przeszedł operacje tym razem radykalne usunięcie czekamy na wynik ale już pięć dni po znów pojawił się alkohol w dużych ilościach jestem przerażona nic nie dociera do niego prośby groźby .Problem był już wcześniej dzwonię wszędzie gdzie tylko mogę ale ciągle słyszę że on musi sam chcieć ale nie chce.Właśnie z tego powodu tutaj piszę być może ktoś też miał taki problem .Jestem mimo wszystko zszokowana pewnym przyzwoleniem środowiska bo osoby którym opowiadam twierdzą ze się nie dziwią bo to ciężka choroba i strach.Wizyta kontrolna u prof.Rutkowskiego w poniedziałek naprawdę nie wiem czy mam zgłosić problem i czy to się zdarza czy mimo wszystko to problem tabu
  Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Nati2000

Odpowiedzi: 29
Wyświetleń: 14791

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2019-03-12, 19:15   Temat: Alkohol w trakcie leczenia
Dzień dobry, jestem bliską osoby która ma zdiagnozowane MPNST i nadużywa alkoholu w trakcie leczenia nie wiem jakie to może mieć skutki i jak mogę pomóc i czy ktoś może miał taki problem bo na ten moment jestem bezradna.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group