1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Hipochondria
Mrakad

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7960

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-02-23, 21:21   Temat: Re: Hipochondria
mral napisał/a:
Obawiam się, że nie rozumiem Twego pytania.
Gdyby miała zaprzestać na pierwszym członie:
Mrakad napisał/a:
Czy człowiek chory na raka może być hipochondrykiem?

to odpowiedziałabym, że oczywiście tak, człowiek chory na raka może być hipochondrykiem.
Jednakże Twój komentarz:
Mrakad napisał/a:

Nie chodzi mi o kogoś kto wmawia sobie inne poważne choroby, których nie ma.

czyni pytanie dla mnie niejasnym. Chyba mam dzisiaj kiepski dzień.
Pozdrawiam

Nie przejmuj się, to tak bywa, gdy matematyk zacznie rozmawiać z normalnymi ludźmi. ;-)
Definicja hipochondryka zakłada: stałe NIEUZASADNIONE przekonanie o istnieniu poważnej choroby.
Człowiek chory na raka MA poważną chorobę. Jeżeli nie wmawia sobie przy okazji choroby wieńcowej, której nie ma, to nie podpada pod definicję. Większość ludzi skłonna jest za hipochondrię uznawać przesadną dbałość o własne zdrowie, a niektórzy wręcz zwykłą dbałość o zdrowie.

AndrzejS napisał/a:
Czy chory na raka może być hipochondrykiem?
Oczywiście że tak, powiem więcej, powinien być hipochondrykiem.
Wiele jest wpisów i na Prosalute i na innych forach o tym jak lekarze pokpili sprawę,nie w pore skierowali na badania.

Próbowałem szukać po słownikach i encyklopediach takiej rozszerzającej definicji, ale nie znalazłem.
AnrzejS uznał mnie za hipochondryka. Teoretycznie może mieć rację. Jeżeli przyglądam się sobie, zastanawiam się czy jakieś dolegliwości to już wznowa i zawracam tym głowę lekarzom to można mnie za takiego uznać ale pod warunkiem, że jestem zdrowy! Na dzisiaj jest to sytuacja czysto teoretyczna bo nie ma metody by to wiarygodnie stwierdzić (chyba, że bardzo dokładna sekcja). :-/

Zatem, my chorzy powinniśmy sobie życzyć bycia hipochondrykami i jeśli ktoś tak nas nazwie to uznawać to równoważnik życzenia stu lat w dobrym zdrowiu. :lol:

Pozdrawiam,
Mrakad

P.S. Problem wziął się stąd, że jednego chorego tak nazwałem i ten niemal się na mnie obraził.
  Temat: Hipochondria
Mrakad

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7960

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-02-22, 16:54   Temat: Hipochondria
AndrzejS napisał/a:
oczywiście ,że może być hipochondrykiem.
Jakieś argumenty merytoryczne?
AndrzejS napisał/a:
A szczególnie taki pacjent jak ty.Już kiedyś piałem ,że współczuje lekarzowi który cie leczy.
Czy aby mnie z kimś nie mylisz koguciku? ;-)

Pozdrawiam,
Mrakad
  Temat: Hipochondria
Mrakad

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7960

PostDział: Choroba nowotworowa / pacjent onkologiczny   Wysłany: 2009-02-22, 15:11   Temat: Hipochondria
Mam poblem teoretyczno-praktyczny. Czy człowiek chory na raka może być hipochondrykiem? Wikipedia podaje:

Hipochondria, zaburzenie hipochondryczne to zaburzenie nerwicowe, którego dominującą cechą jest stałe nieuzasadnione przekonanie o istnieniu przynajmniej jednej poważnej, postępującej choroby somatycznej.

Nie chodzi mi o kogoś kto wmawia sobie inne poważne choroby, których nie ma.
:roll:

Pozdrawiam,
Mrakad
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group