1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Jak wybrać placówkę w której chcemy się leczyć oraz lekarza?
Mrakad

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 60277

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2009-04-02, 21:29   Temat: Jak wybrać placówkę w której chcemy się leczyć oraz lekarza?
mral napisał/a:
To co piszesz na temat terminów jest szokujące. Prawdopodobnie jest to charakterystyczne dla dużych ośrodków onkologicznych w całej Polsce. Te odległe terminy jak sądzę są efektem kolejek pacjentów zjeżdżających z całego kraju, pacjentów przekonanych o tym, że tylko w tej rangi ośrodkach mogą mieć zapewnioną odpowiednio diagnostykę i leczenie.

To chyba nie do końca prawda. Faktem jest, że do gastrologa czekałem prawie sześć miesięcy, ale on przyjmował w CO. Urolog przyjmuje w przychodni rejonowej. Cztery miesiące oczekiwania. Wykonanie USG jamy brzusznej i prostaty to jeden miesiąc. W CO gastrolog, który też mi zalecił USG wykonał go po dwóch dniach. Problemem jest kasa i organizacja.

Nie potrafię zrozumieć dlaczego pacjenta, u którego stwierdzono PSA = 30 nie wzywa się do natychmiastowego kontaktu z lekarzem.Byłbym w stanie to sobie jakoś wytłumaczyć, gdyby pacjent dostawał do ręki swój wynik po dwóch dniach. Ale nie! Wyniki przesyła się do lekarza, który wydał skierowanie. A on na podstawie swojego kontraktu z NFZ może mnie przyjąć dopiero za kilka miesięcy.
To jest chore! Nie chcę używać mocniejszych słów.

[quote]Termin rozpoczęcia leczenia to jeden z najważniejszych czynników w leczeniu nowotworów złośliwych[/qoute]Jednych tak, innych niekoniecznie. Rak prostaty rozwija się na tyle wolno, że trudno się kłócić o tygodnie. Statystycznie pacjent żyje w niewiedzy ok 10 lat zanim to bydle się ujawni. Jak zignoruje pierwsze objawy, to prawie na pewno przegra.

Cytat:
Aktualnie jestem bez opieki onkologicznej, a z wynikami z biopsji byłam tylko i wyłącznie na forum.


Czytając kangura można by zazdrościć, że nie mieszkamy na antypodach. Ale wiele zależy od pacjenta. Mój brat wybrał antypody, ale stosunek do własnego zdrowia przywiózł znad Wisły. Gdy się zgłosił do lekarza, to już nawet australijscy fachowcy finansowani przez ubezpieczycieli nie byli w stanie określić guza pierwotnego. Brat zmarł po trzech miesiącach.
  Temat: Jak wybrać placówkę w której chcemy się leczyć oraz lekarza?
Mrakad

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 60277

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2009-03-27, 15:38   Temat: Lekarz prowadzący
Lekarz prowadzący, co to za zwierz?

Zacząłem od lekarza pierwszego kontaktu. Jego uprawnienia i możliwości są żałośnie małe. Nie miał prawa wystawić mi skierowania na określenie poziomu PSA. Musiał przekazać mnie urologowi. Dzięki organizacji naszej służby zdrowia (terminy na wizytę) moje leczenie opóźniło się o 9 miesięcy! Nawet nie wiem, czy urolog rejonowy chciał być moim lekarzem prowadzącym. Po dwóch spotkaniach ja nie chciałem. Skierowanie na biopsję zmusiło mnie do wizyty w prywatnej przychodni. Trafiłem na chirurga-urologa-onkologa, który poza tą przychodnią pracował w warszawskim Centrum Onkologii. Zaprosił mnie do siebie. Nie został moim lekarzem prowadzącym. W CO lekarza prowadzącego może mieć pacjent leczony. Przez pierwsze cztery miesiące byłem pacjentem diagnozowanym. Urolog przekazał mnie teleradioterapeutom. Tam dalej nie miałem lekarza prowadzącego bo byłem przygotowywany do leczenia a nie leczony! W czasie naświetlań pełna ulga, lekarz przyznał się, że mnie prowadzi i ma dla mnie czas. Po naświetlaniach to się skończyło. Zostałem skierowany pod opiekę zakładu kontroli po radioterapi, gdzie jestem do dzisiaj. Oczywiście nie mam lekarza prowadzącego. Według standardów CO lekarz prowadzący przysługuje w przychodniach prywatnych, 80-100 zł za wizytę i można sobie pogadać. Za dużo się naoglądałem amerykańskich filmów o ich służbie zdrowia.
  Temat: Jak wybrać placówkę w której chcemy się leczyć oraz lekarza?
Mrakad

Odpowiedzi: 40
Wyświetleń: 60277

PostDział: Centra Onkologii, szpitale, leczenie   Wysłany: 2009-02-16, 21:36   Temat: Jak wybrać placówkę w której chcemy się leczyć oraz lekarza?
Obawiam się, że większość przypadków będzie podobnych do mojego. Skierowanie na biopsję zapaliło mi czerwoną lampkę w głowie. Dalsze działanie było w dużej mierze podyktowane szokiem i przerażeniem. Na pierwszego onkologa trafiłem zupełnie przypadkowo. Trafiłem do pierwszej przychodni, w której nie musiałem czekać na badanie. Na moje szczęście pracujący tam urolog okazał się jednocześnie pracownikiem warszawskiego Centrum Onkologii. Po diagnozie kazał przyjść do siebie do CO i dalej mną pokierował. Prawdopodobnie po diagnozie i tak bym się zgłosił do CO. Mieszkam niedaleko a i renoma jest ważna. O wyborze lekarza nawet nie myślałem. W CO to nie jest takie proste. Zresztą początkujący pacjent nie ma pojęcia o swoich prawach i jest szczęśliwy, że wreszcie ktoś się nim poważnie zajął. Teraz, bogatszy o własne doświadczenia i wypowiedzi innych forumowiczów mogę zasugerować by kierować się renomą ośrodka.

Pozdrawiam,
Mrakad
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group