1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak prostaty z rozsiewem do kości
Mrakad

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 20614

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-02-09, 23:10   Temat: Rak prostaty z rozsiewem do kości
ajatoja napisał/a:
Tak chory dostaje ten chip diphereline na 3 m-ce + flutamid , czyli jak Pan napisal -pelna blokade hormonalna.
Ja diphereline ostawałem jako zwykły zastrzyk. Natomiast implantowany chip to u mnie Zoladex.
Cytat:
Od 12 .02 bedzie mial radioterapie- nie wiemy jak powinien sie do niej przygotowac.
Nie ma potrzeby do żadnych szczególnych przygotowań. Piewszych dwóch tygodni nawet nie zauważy. Potem mogą się pojawić odczyny popromienne. Ważna jest dieta. Ja nie pozwalałem żonie nawet na dosypanie szczypty natki do rosołu. Wiedziałem, że nic surowego i tego się trzymałem. Może i dlatego nie miałem żadnych problemów z jelitem grubym.

Pozdrawiam,
Mrakad
  Temat: Rak prostaty z rozsiewem do kości
Mrakad

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 20614

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-02-07, 21:41   Temat: Rak prostaty z rozsiewem do kości
ajatoja napisał/a:
Szczerze powiem ze chory czuje sie w tej chwili na tyle dobrze ze chodzi do pracy, prowadzi normalne zycie -nie bardzo aktywne ale takie zwykle... przeciwbolowo raz dziennie przyjmuje Ketonal Duo 150 bardziej ze wzgledu na jego dzialanie przeciwzapalne niz przeciwbolowo.....
Czy gdzies moze byc pomylka czy jednak to tylko nasze zyczeniowe myslenie?

Pomyłka musi gdzieś być, na pewno w poziomie PSA. Obawiam się, że nie ma jej w ocenie przerzutów do kości. Ale jeśli Ketonal pomaga to może i tu coś jest nie tak. Musisz pogadać z lekarzem nie dając się zbywać.

Mrakad
  Temat: Rak prostaty z rozsiewem do kości
Mrakad

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 20614

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2009-02-06, 21:24   Temat: Rak prostaty z rozsiewem do kości
Przepraszam za częściową odpowiedź, nie jestem lekarzem a mój własny stan jeszcze nie zmusił mnie do interpretacji wszystkich podanych przez Ciebie danych.

Jest to rak prostaty z przerzutami odległymi głównie do kości. Dodatkowo zwyrodnienia kręgosłupa. O czym mówi RTG płuc nie jestem w stanie kompetentnie ocenić. G3 i Gleason (4+4) oznacza agresywny nowotwór. PSA rzędu 8000 wygląda bardzo tajemniczo. Słyszałem o jednym przypadku stwierdzenia takiego stężenia. Było to w czasie sekcji. Ale nawet po odrzuceniu dwóch zer sprawa jest bardzo poważna. O wyleczeniu nie ma raczej mowy. Groźba złamań patologicznych oznacza, że kości są już w bardzo złym stanie. Do złamań może dojść w każdej chwili, wystarczy do tego byle wysiłek, niewłaściwe stąpnięcie, nawet niewielkie obciążenie (drobne zakupy) może być groźne.

Przykro mi, że robię za czarnego kruka,
Mrakad
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group