1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 7
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nie wiem gdzie zadać to pytanie
Monika2012

Odpowiedzi: 28
Wyświetleń: 13882

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-07-23, 16:04   Temat: Nie wiem gdzie zadać to pytanie
W moim przypadku całość zamknęła się kwotą 8500 zł - razem z tą nieszczęsną "stypą". Twoje pytanie Pelagio jest absolutnie na miejscu, bo prędzej czy później będziesz musiała się z tym zmierzyć. Co do samej stypy, ja także miałam kiedyś ironiczny stosunek. Ale moja nieliczna rodzina jest rozsiana po Polsce i świecie i jedynym sensownym wyjściem był obiad w restauracji.I możliwe, ze to była jedna z ostatnich okazji wspólnego spotkania i wspominania mojej Mamy.
  Temat: Mama elwirki84 (wydzielony z tematu UMIERANIE...)
Monika2012

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 21958

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-05-14, 08:19   Temat: Mama elwirki84 (wydzielony z tematu UMIERANIE...)
::rose::
Elwirko,
przymij wyrazy współczucia, mocno przytulam, jesteś bardzo dzielna..
  Temat: Mama elwirki84 (wydzielony z tematu UMIERANIE...)
Monika2012

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 21958

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-05-11, 09:07   Temat: Mama elwirki84 (wydzielony z tematu UMIERANIE...)
elwirko, nikt nie da Ci odpowiedzi, jak długo to będzie trwać. Twoim najważniejszym zadaniem jest sprawić, żeby Mama jak najmniej cierpiała - tzn. zapewnić leki uśmierzające ból. I dać Jej poczucie, że ma obok siebie kochających ludzi. Mów do niej, że ją kochasz , opowiadaj, nawet wtedy kiedy wydaje Ci się, że nie słucha. Zapewniaj Ją, że zrobiła wszystko w swoim życiu, tak jak trzeba i nie musi się o nic martwić. Twoja Mama jest w stanie terminalnym - tak naprawdę nie wiemy co wtedy człowiek czuje i co myśli. To bardzo ciężki czas i będziesz potem do niego wracać rozpamiętując każde słowo i gest.
U mojej Mamy nagłe pogorszenie nastąpiło tydzień przed śmiercią - opisałam to w swoim wątku. Może uda się Wam dostać miejsce w hospicjum - chociaż ja poczułam ulgę, gdy tego miejsca dla mojej Mamy nie było. Uwierz - w człowieku jest bardzo dużo siły i może bardzo dużo znieść. Życzę Ci tej siły i mocno przytulam :tull:

[ Dodano: 2012-05-11, 09:21 ]
elwirko,
do czasu uzyskania miejsca w hospicjum stacjonarnym, koniecznie zarejstrujcie Mamę w hospicjum domowym - będzie miała codzienna opiekę pielęgniarki i lekarza.
pozdrawiam :tull:
  Temat: Mama elwirki84 (wydzielony z tematu UMIERANIE...)
Monika2012

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 21958

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2012-05-09, 09:18   Temat: Mama elwirki84 (wydzielony z tematu UMIERANIE...)
elwirka84,
moja Mama była pod opieką hospicjum domowego, skierowanie miała ze szpitala. Codziennie przychodziła pielęgniarka,a co dwa dni lekarka - w ostatnim okresie. W sensie medycznym opieka w hospicjum stacjonarnym jest napewno bardziej skuteczna, natomiast w sensie psychicznym lepsze jest hospicjum domowe. To, że przy Twojej Mamie jest cały czas ktoś bliski jest bardzo ważne. Pozdrawiam i życzę dużo siły :-(
  Temat: GUZ GŁOWY TRZUSTKI Z PRZERZUTAMI DO WĄTROBY
Monika2012

Odpowiedzi: 98
Wyświetleń: 37441

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-20, 07:32   Temat: GUZ GŁOWY TRZUSTKI Z PRZERZUTAMI DO WĄTROBY
Jestem z Tobą myślami :tull:
  Temat: Trzustka - guz
Monika2012

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 9112

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-18, 10:42   Temat: Trzustka - guz
Witaj,
podpisuję się pod tym co napisała Grażka. Nawiązując do uwagi poczynionej przez absenteeism - jestem ostatnią osobą, która wzywałaby pogotowie bez konkretnej i ważnej w moim przekonaniu przyczyny. Do Mamy wzywałam pogotowie 2 razy uprzednio wzywając lekarza z opieki całodobowej, który sam kazał następnym razem wzywać pogotowie, a na moją uwagę, że nie chcą przyjeżdżać do pacjenta usłyszałam:"to proszę skłamać". Mówimy o sytuacji ekstremalnej, w środku nocy, kiedy jest się samemu z ciężko chorym i bezradnym człowiekiem, który całym ciałem prosi o ratunek a ja nie mogę go udzielić. Temperatura może mieć różne podłoże - w naszym przypadku to było po protezowaniu zapalenie dróg żółciowych połączone z ciągłymi wymiotami.
Mam nadzieję, że nasze uwagi pomogą Ci w podejmowaniu decyzji - ważnych przede wszystkim dla Twojego Ojca, ale potem także dla Ciebie.
Pozdrawiam i jestem myślami z Wami :/pociesza:/
  Temat: odżywianie w raku trzustki
Monika2012

Odpowiedzi: 35
Wyświetleń: 24562

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2012-04-07, 13:48   Temat: odżywianie w raku trzustki
Witam,
z Mamą coraz gorzej. W czwartek była lekarka z paliatywnej, odniosła również wrażenie, że Mama lepiej wygląda niż poprzednio ( i rzeczywiście tak było) - zostawiła dodatkowe zastrzyki przeciwwymiotne i zalecenia w wypadku ew. puchnięcia nóg . Na noc Mama zażyła całą tabletkę Sevredolu ( do tej pory zażywała tylko połówkę na noc) i miała straszną noc i następny dzień. Przestała cokolwiek jeść - pije tylko lemoniadę z wody, cytryny i odrobiny cukru na przemian z wodą mineralną - ale są to mninimalne ilości. Jest bardzo słaba, prawie cały czas śpi. Rano miała ciśnienie 77/53 . O tym, żeby zażyła jakieś leki nie ma mowy. Pozostaje tylko plaster. Przed nami jeszcze prawie 3 dni - lekarka będzie we wtorek. W chwilach lepszego kontaktu zaczyna mówić o umieszczeniu w hospicjum - a ja nie wiem co mam jej powiedzieć. Tak się boję, że to mogą być ostatnie dni. Bardzo pragnie odejść i myślę, że wszystko ku temu zmierza. :cry:
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group