1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Misteria

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3811

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-05, 16:52   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Tak, wraz ze ściągnięciem wody organizm się odbiałcza.
Najczęściej diagnozowanym nowotworem złośliwy żołądka jest gruczolakorak, dziwne więc że lekarz dał podejrzenie GIST.
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Misteria

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3811

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-02, 09:30   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Czy z nadzerek, na które leczono męża pobierane były wycinki?
Myślę, że jeśli było robione usg to gdyby w brzuchu zbierała się woda to by was poinformowano. Mąż zapewne jest zagazowany. Jak długo ma te zaparcia? Ja mogę polecić syrop laktuloze, można kupić w aptece bez recepty
  Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Misteria

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3811

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-08-28, 20:13   Temat: Rak żołądka z przerzutami do wątroby
Często tak jest, że przy zmianach na wątrobie podejrzewa się z reguły, że są to przerzuty i szuka się nowotworu gdzie indziej, bo rak wątroby raczej jest rzadki.
Tak, w przypadku potwierdzenia nowotworu konsultacja z chirurgiem jest wskazana, a nawet konieczna ponieważ w raku żołądka operacja jest kluczowa i bez niej nie ma możliwości wyleczenia.
Nie wiem za bardzo co masz na myśli pisząc o zmianie leczenia po 1 chemii? Jeżeli nowotwór potwierdzi się w badaniach to lekarze proponują najlepsze z możliwych rozwiązań - czasem jest to chemia przedoperacyjna, operacja, leczenie pooperacyjne, czasem od razu operacja i później chemia uzuełniająca. Rozwiązań jest kilka, choć obecnie najbardziej preferowanym jest Chemioterapia przedoperacyjna, operacja i chemia pooperacyjna. Jeśli możliwości na operacje nie ma to możliwe, że zostanie zastosowana wyłącznie chemioterapia. Obecnie nei ma co gdybać.
Według mnie zmiana leczenia według własnych propozycji wiąże się z reezygnacją z leczenia proponowanego.
Pozdrawiam i życzę dużo sił.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group