1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Misia2018

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5050

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-09, 16:25   Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Dziś poszłam do instytutu onkologii w Krakowie, udało mi sie dostać do lekarza. Mam zrobić usg węzłów chłonnych, jamy brzusznej i miednicy. Zrobiłam RTG oraz pobrano mi krew. Lekarz zalecił poszarzenie cięcia o około 3 cm i wycięcie wartowników. Nie wiem , wstyd przyznać o ilu mówił. Coś jeszcze wypominał o biopsji węzłów pachwinowych i pachowych. Termin operacji 30 maja. Jak wygląda taki zabieg? Czy długo będę dochodziła do siebie? Moja koleżanka namawia mnie bym jeszcze gdzieś sie skonsultowała. Po tym co przeszła jej mama w Krakowie nie ma zaufania. Namawia mnie do konsultacji w Gliwicach. Sama już nie wiem:(
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Misia2018

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5050

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-08, 21:20   Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Staram się , lekarz skupił się na skali Clark jako tej która najlepiej informuje o złośliwości . Nie mam siły czytać artykułów. Ciężko mi się skupić.
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Misia2018

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5050

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-08, 20:16   Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Dzięki Eskate :)
16 kwietnia idę na wizytę do centrum Onkologii - Kraków. Staram się nie myśleć ale podświadomie mam lęk. Lekarz oddając mi wynik powiedział że trzeba będzie wyciąć węzły 2 albo 3.Może się uda, może będę miała szczęście. Nie nastawił mnie optymistycznie tak spokojnie mówił że Clark III to jak się uda może pięć lat, takie są rokowania. Wciąż dopadają mnie myśli czy mam już przerzuty? Nie mogę się skupić nie mogę spać . Nie wiem czy już przygotować rodzinę . To rokowanie o którym on mówił , o przerzutach odległych w tym stadium.
  Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Misia2018

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 5050

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2018-04-07, 22:40   Temat: Czerniak Clark III Breslow 1mm T1b
Witam,
Tak bardzo sie boje. Mam koszmarne myśli. Wycięłam dużego pieprzyka na brzuchu.W sierpniu badalam u dermatologa i zapewniał ze wszystko ok. Mimo wszystko zdecydowałam sie wyciąć. Wczoraj odebrałam wynik:

pT1bNxMx, Breslow 1mm,
powierzchnia bez owrzodzeń
Aktywność mitotyczna 1 mitoza/mm2
typ komórki nabłonkowy
Clark III, nie stwierdzono naciekania okolonerwowego i uchwytnej angioinwazji,
odczyn limfocytalny obecny, słabo wyrażony
marginesy wolne : boczne od 1mm, głęboki 8 mm

Nie wiem co to oznacza jakie mogą być rokowania. Boje sie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group