1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
Miri_A

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2015-06-28, 09:23   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
DZIĘKUJĘ!!!
Zaczęłam czytać forum niedawno /za późno/, jeszcze później się zalogowałam. Ale pomimo spóźnienia i tak nauczyłam się bardzo wiele. Dowiedziałam się, że istnieją ściśle określone procedury postępowania podczas diagnozowania choroby nowotworowej, dowiedziałam że leki przeciwbólowe mogą negatywnie wpływać na wydolność oddechową, dowiedziałam że rak nie musi boleć, nauczyłam jak mogą wyglądać ostatnie chwile...
Jestem totalnym laikiem, jeśli chodzi o medycynę, więc terminologia stosowana w dokumentach jest dla mnie zupełnie niezrozumiała. Tu poznałam znaczenie niektórych polskich słów...
Nie wiem czy mama odeszła z powodu raka czy POCHP. Za słaba była na diagnostykę, więc lekarz stwierdził z dokładnością do 99% że to nowotwór płuc, po obserwacji zachowania mamy i objawów oraz czasu w jakim się to wszystko zmieniało...natomiast POCHP i niewydolność oddechowa dopełniły reszty...
Ale poczytując forum, wiedziałam o co pytać, jak się zachować...
Dzięki wątkowi o oznakach umierania....pobiegłam do mamy do szpitala i w chwili gdy uchwyciłam przebłysk świadomości mamci, wydusiłam z siebie te słowa na które nie znalazłam czasu, chęci, siły czy odwagi przez kilka lat...nasz relacje z mamą były różne, ale na wyznanie kocham cię mamo zawsze powinien się znaleźć moment... A ja jakoś niue znalazłam przez lata.
Jednak wreszcie powiedziałam, że kocham, że przepraszam, że jestem dumna.... nie wiem co dziś bym zrobiła, gdybym nie zdążyła.
Ponadto jest coś jeszcze, co różni to forum od innych... Czytałam fora o wychowaniu dzieci, o dietach itp. Tam wciąż pojawiają się trolle czy te inni "zartownisie" niszczący je od środka dlatego nie rejestrowałam się nigdy. Tutaj panuje atmosfera przyjaźni, bliskości i zrozumienia... to coś cudownego!!!
Natomiast bezinteresowna praca forumowych lekarzy i osób znających się na leczeniu, profesjonalnie lub wskutek własnych doświadczeń, tłumaczących nam, laikom "z polskiego na nasze", chcących pochylić się nad problemami osób chorujących oraz ich rodzin, jest czymś nieopisanym.
Za to wszystko bardzo, bardzo dziękuję! obiema rękami podpisuję się pod słowem TAK, TAK. Forum jest nie tylko potrzebne, jest wręcz niezbędne!
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group