1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Małgosia81 - komentarze
MarysiaK

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 27259

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-11-02, 21:35   Temat: Małgosia81 - komentarze
Wiem jak trudno jest Wam oswoic sie z ta myślą. Jeżeli będziesz miała jakieś pytania to chętnie odpowiem, oczywiście na miarę mojej wiedzy. Nie dziekuj, ja postanowiłam pomagać ludziom dotkniętych ta choroba. Wiesz ze Ty i Twoje rodzeństwo musicie zrobić kolonoskopie, to bardzo ważne.
Pozdrawiam.
  Temat: Małgosia81 - komentarze
MarysiaK

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 27259

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-11-02, 20:18   Temat: Małgosia81 - komentarze
Bardzo mi przykro ze mama i Wy jako rodzina musicie przez do przechodzic. Ja zostalam zdiagnozowana w lipcu 2010 ww wieku 46 lat. Stadium IV z przezutami do watroby. Leczenie zakonczylam w marcu, teraz chodze na comiesieczne badanie krwi i co 3 miesiace mam robione Cut Scan (nie mieszkam w Polsce i tak to sie tu nazywa, ale to chyba tomografia na kontrast, jezeli jestem w bledzie to ktos moze mnie poprawic). Bardzo wazne wydaje mie sie rozpoczecie leczenia. Ja zaczelam od chemi, moj onkolog powiedzial mi ze trzeba zatrzymac komorki rakowe od dalszych przezutow i jezeli chemia dobrze zadziala to przezuty sie zmniejsza tym samym podczas operacji hirurg bedzie mial lepszy czysty margines. Wzielam 6 chemi Folofox 5, moj organizm swietnie odpowiedzial na chemie. Zrobiono mi Pet/Cut Scan i wynik byl bardzo dobry, przezuty jakby zniknely. Poprostu nie zaswiecily, a Pet pokazuje swiecoce sie komorki rakowe. Prawie rok temu bo 11 listodapa przeszlam 2 operacje za jednym zamachem. Operowane bylo jelito grube i watroba. Pozniej po 4 tygodnaich wzielam nastepny cykl 6 chemi. Wiem ze kazdy przypadek jest inny, ale wydaje mi sie ze leczenie jezeli jest to mozliwe powinno zaczac sie od chemi. Wiem ze sa takie przydaki ze operowane jest w pierwszej kolejnosci jelito, ale to wtedy kiedy guz na jelicie jest duzy i pacjent odczuwa bol i inne dolegliwosci.
Prosze nie trac nadzie, Nadziejo. Mam nadzieje ze to na watrobie okaze sie jakims zapaleniem. A jezeli nie do glowa do gory. Pamietaj kazdy przypadek jest inny.
Pozdrawiam.
  Temat: Małgosia81 - komentarze
MarysiaK

Odpowiedzi: 78
Wyświetleń: 27259

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-10-26, 16:49   Temat: Małgosia81 - komentarze
Prosze nie trac nadzieji. Ja wiem ze to bardzo trudne, ale trzeba wierzyc, i sie nie poddawac. Ja zostalam z diagnozowana ponad rok temu, przezuty do watroby. Nie mieszkam w Polsce ale wydaje mi sie ze leczenie wyglada podobnie. Moze z tym wyjatkiem ze tu nie czeka sie tygodniami na wyniki czy zalecane badania. Ja mialam 6 chemi, operacje na jelito grube i watrobe w tym samym dniu i znowu 6 chemi. Leczenie zakonczylam w Marcu i teraz chodze na comiesieczne pobranie krwi i co 3 miesieczne przesiwetlenie na kontrast. Moje CEA bylo 11.9 kiedy zostalam zdiagnozowana, a po ostatniej chemi 0.8. Teraz sie wacha, ale wiem ze do 2.5 dla niepalacych jest w normie. staram sie zyc, i cieszyc sie z kazdego dnia. Mam dopiero 47 lat i tyle jeszcze planow do zrealizowania. Wiem ze pierwsze tygodnie i miesiace sa ciezkie, ale pamietaj to nie jest bieg, to maraton, z ta choroba mozna jeszcze troche pozyc. Moja rada jak pojdziesz na pierwszy wizyte z wynikami, wez notes i zapisuj odpowiedzi, przygotuj sobie pytania, pozniej wszytkiego sie nie pamieta.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group