1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
MarysiaK

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187753

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-09, 00:21   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Ja nie czekalabym do 21, tylko pojechała wcześniej. Mama powinna zacząć brać chemie najszybciej jak to jest mozliwe, aby zatrzymać komórki rakowe które mogą wędrować do inny h organów. Ale to jest moje zdanie.
  Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
MarysiaK

Odpowiedzi: 393
Wyświetleń: 187753

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-04, 18:12   Temat: Rak jelita grubego i meta do wątroby
Nadziejo wyslalam Ci PW, ale nie wiem czy dostalas czy nie.
Ja wiem ze to dla Ciebie i Twojej mamy jest nowe dosiadczenie, ale prosze Cie wez gleboki oddech i powoli. Bedziesz miala lepszy obraz po wizycie u chirurga czy Oncologa. Jezeli guz mamy nie ma duzych rozmiarow a sa przezuty na watrobie to wydaje mi sie ze lekazrze powinni zastosowac w pierwszej kolejnosci chemie. Nastepnie resekcje jelita i watroby. Piszesz o wypadaniu wlosow, wiec nie zawsze wlosy wypadaja, tylko robia sie ciensze i sie przezedzaja. Folofox, bo taka przewaznie podaja chemie jako pierwsza linie walki z rakiem, na tej chemi wlosy nie wypadaja. Skutki uboczne chemi sa bardzo rozne i kazdy pacjent inaczej znosci chemie, wiec z gory nie zakladaj ze Twoja mama bedzie wymiotowac, ja np. nigdy nie wymiotowalam. Acha i jezeli guz ma pierwszy stopien zlosliwosci, tak jak jest to w przydaku Twojej mamy, to jezeli przezuca sie na dalsze organy robi sie bardziej zlosliwy. Powoli wszystko bedzie mialo dla Ciebie sens.
Pozdrawiam.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group