1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Faza terminalna
Mariola2018

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 8551

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2018-06-15, 12:44   Temat: Wiki1233
Wiki 1233 nawet nie wiesz jak bardzo Cię rozumiem. Moja mama odeszła 5 czerwca tego roku i wiem, że na pytanie jak "to długo może jeszcze trwać" nikt nie jest w stanie odpowiedzieć. Moja mama leżała w szpitalu dokładnie miesiąc i kiedy lekarka powiedziała, że weszła w fazę terminalną poczytałam na ten temat w internecie i na forach i doszłam do wniosku, że odchodzi wręcz "książkowo". Zabrałam Ją więc do domu, załatwiłam sobie opiekę na chorego członka rodziny, zgłosiłam do hospicjum. Mimo szoku i bólu (choroba postąpiła błyskawicznie) postanowiłam, że będę silna, postaram się Nią opiekować jak tylko umiem najlepiej a Ona odejdzie we własnym łóżku trzymana przeze mnie za rękę. Tak się nie stało. Trzy naprawdę trudne tygodnie, podczas których wiele moich postanowień legło w gruzach, minęły. Ja musiałam wrócić do pracy, a mama z uwagi na fakt, że wymagała opieki 24/24 poszła do HS. Zmarła tam w tydzień później samotna o 1:25 nad ranem. Piszę Ci o tym, żeby Ci powiedzieć że doskonale rozumiem jak Ci trudno. Ale z drugiej strony bardzo poważnie rozważ opcję HS. Ja pewnie do końca życia będę się zastanawiała czy naprawdę zrobiłam wszystko. Może należało dobrać zwykłego urlopu w pracy i jeszcze zostać z mamą tydzień w domu? Rodzina, przyjaciele, znajomi wspierają mnie i mówią, że zrobiłam wszystko i nie było innego wyjścia. Co z tego, jak ja mam wątpliwości, których pewnie nie pozbędę się do końca życia. Życzę Ci więc dużo siły i mądrości w podjęciu decyzji. Pozdrawiam ciepło.
Mariola
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group