1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
MalgorzataB

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-04-08, 16:30   Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
Monika, przyjmij wyrazy współczucia, walczyliście dzielnie, teraz mama już nie cierpi, trzymaj się :-(
  Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
MalgorzataB

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-02, 11:08   Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
Monika86 napisał/a:
Sama wygralam z rakiem i wiem dokladnie na wlasnej skorze co to bol i cierpienie, co to znaczy walczyc i nie poddawac sie, co to znaczy przewartosciowac swoje zycie.

To wszystko jest w 100% prawdą, jednak nie w przypadku kiedy choroba powoduje zmiany w mózgu.
Czy to rak czy choroba Alzheimera, może spowodować że nasi bliscy zmieniają się nie do poznania z łagodnych, zgodnych miłych ludzi w dzikie istoty które mogą sobie i nam zrobić wielką krzywdę.
W waszym przypadku trzeba prosić o pomoc lekarza choćby pierwszego kontaktu lub z pogotowia, powiedzieć szczerze o swoich obawach, bo sytuacja już wygląda niebezpiecznie, a może być gorzej z dnia na dzień.
  Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
MalgorzataB

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-01, 13:55   Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
Monika86 napisał/a:
zapomina swiatla gasic po sobie i obslugi pralki, nie pamieta gdzie zostawia klucze albo komorke, kubek z kawa. W rozmowie z ludzmi tez czesto powtarza to co mowila im wczesniej. Seriale oglada 3× (nowy odcinek, powtorka popoludniu nastepnego dnia i wieczorem). Odczowa bardzo zimno musi przykrywac sie kocem i ubierac cieplo; znow wystepuja czeste bole glowy oraz bardzo duza agresywnosc.

Zwróciłam uwagę na ten fragment, jeśli to są typowe objawy depresji nie będę dalej polemizować.
  Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
MalgorzataB

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 14641

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2018-12-01, 09:53   Temat: NDRP (NOS) T4N2M0 34.8
Witaj, przykro mi że trafiłaś w to miejsce :-(
Historia Twojej Mamy bardzo przypomina to co ja przeżyłam ze swoją, jeśli chcesz przeczytaj mój wątek
http://www.forum-onkologi...nos-vt15240.htm
Niestety to co opisujesz może być objawem przerzutu nowotworu do OUN.
Nie czekałabym z tomografią głowy do stycznia, powinna mieć jak najszybciej badanie, a jesli ono wykaże zmiany, naswietlanie całego mózgowia. Zdarza się jeśli przerzut jest pojedynczy i niewielki że lekarze decydują się na operację albo metodę noża gamma.
Te zabiegi wydłużą i poprawią jakość życia mamy.
Rosnące w głowie guzy i obrzęk który powstaje powodują demencję, zmianę zachowania, bóle głowy, niedowlady, padaczkę... To też można na jakiś czas opanować, sterydami i innymi lekami.
Zróbcie badanie głowy tak szybko jak to możliwe, to zaoszczędzi mamie cierpienia.

[ Dodano: 2018-12-01, 10:04 ]
Zadałaś pytanie o czas, moja mama od wystąpienia pierwszych dyskretnych objawów przerzutu do mózgu, tzn niedowładu prawej dłoni żyła 6 miesięcy, ostatnie trzy była leżąca.
Przestała chodzić w ciągu tygodnia.
Choroba jest podstępna, cofa się na chwilę, a potem wraca aby uderzyć ze zdwojoną siłą :-(
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group