1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 27
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-09-20, 17:13   Temat: rak żołądka
Dzisiaj pożegnałam swoją mamę. Zmarła 16.09.
Chciałam wszystkim podziękować za odpowiedzi na moje pytania. Za każde dobre słowo. Dziękuję jeszcze raz.
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-19, 14:29   Temat: rak żołądka
Witam
Moja mama przebywa w hospicjum stacjonarnym. Jej stan uległ znacznej poprawie tj. Ma więcej siły wprawdzie nie chodzi , ale będą próby " postawienia jej na nogi " bardzo dużo je. Po obiedzie potrafi jeszcze zjeść 2 drożdżówki. Nie potrzebuje tlenu. Jesteśmy wszyscy mile zaskoczeni. W związku z powyższym mam pytanie czy jest możliwe aby rak żołądka z Tymona przerzutami po prostu odpuścił? Wiem że to mało prawdopodobne Ale naprawdę wszystko idzie w dobrym kierunku. Słyszeliście o takich przypadkach ?
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-11, 17:13   Temat: rak żołądka
Jeszcze nie. Jak tylko będę miała to wrzucę
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-11, 14:59   Temat: rak żołądka
Witam wszystkich
Mama w szpitalu , bardzo słaba, ma tlen
Już nie wstaje nawet do ubikacji. . Przerwano chemioterapie.
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-06-03, 21:06   Temat: rak żołądka
Witam
Poniżej przedstawiam wyniki mojej mamy
WBC -1,3
NE%-26,6
LY%-62
MO%-7,4
EO%-3,5
BA%-0,5
NE#-0,3
LY#-0,8
MO#-0,1
EO#-0
BA#-0
RBC-3,22
HGB-9,1
HCT-27,1
MCV-84,1
MCH-28,3
MCHC-33,6
RDW-17,6
PLT-175
MPV-8,4
Została podjęta decyzja o przerwaniu chemii do 11.06.
Czy te wyniki są bardzo źle?
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-31, 17:20   Temat: rak żołądka
Witam
Mama z dnia na dzień jest coraz słabsza. Proszę napiszcie mi czy może to być wynik chemii?( mama ma chemię doustna ) czy raczej jest to związane z rozsiana choroba ??
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-30, 12:04   Temat: rak żołądka
Mama twierdzi że Nie czuje " rozrywania brzucha" może spać na boku, więc na pewno jej lepiej. Nie ma przypisanych żadnych środków A gołym okiem widać że źle się czuje psychicznie , mało się odzywa , mówi o pogrzebie itd , jest słaba co ja dobija jeszcze
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-30, 10:29   Temat: rak żołądka
Witam Wszystkich,

Bardzo proszę o odpowiedź, mama jest w trakcie chemioterapii paliatywnej, doszło do zmniejszenia wodobrzusza, ma zdecydowanie mniejszy brzuch czy to oznacza, że organizm reaguje na chemię? czy tylko po tk to można stwierdzić? mama jest w bardzo złym stanie psychicznym czy można zażywać w trakcie leczenia środki antydepresyjne?
Z góry dziękuję za odpowiedź
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-24, 19:44   Temat: rak żołądka
Witam
Czy normalnym jest że mama po chemii ciągle śpi?
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-07, 21:27   Temat: rak żołądka
Wyniki
Ne-67,7
Ly-31
Mo 1,2
Eo 0,1
Ba 0
Ne 1.6
Ly 0.7
Mo#0
EO#0
BA#0
RBC 3.45
HGB 9.6
HCT 28.6
MCV 83
MCH 27.9
MCHC 33.
RDW 18.3
PLT 103
MPV 8.8
POTAS 3.3
mama ma jeszcze podejrzenie guza w prawej piersi. Lekarze odeszli od dalszej diagnostyki
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-07, 20:57   Temat: rak żołądka
Mama jest przytomna. Jest słaba choć po chemii jest trochę lepiej. Ma chemię paliatywna w systemie Eox? Mało je, wręcz ja "zmuszamy" wróciła że szpitala w gorszym stanie niż była. Zazolcenia nie ma. Nic ja nie boli.
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-05-07, 16:59   Temat: rak żołądka
Witam
Przedstawiam wyniki tk mojej mamy :
Wątroba niepowiekszona z obecnością kilkunastu zmian meta - największa zmiana w płacie lewym 47x43x55-peknieta do jamy otrzewnowej. Ponadto w wątrobie obecne są torbiele.pecherzyk zolciowy o niepogrubialych ścianach. Ściana żołądka głównie trzonu pogrubiala max do 17mm'- tu npl- guz przerzutowy z jajnika? Trzustka niepowiekszona bez zmian ogniskowych. Obie nerki bez zmian ogniskowych. Pęcherz moczowy o nierównych obradach naciek npl. Trzon macicy powiększony guzowato zmieniony o wymiarach 50x54x46mm. W jajniku prawym tu npl o wymiarach 47x36x33mm. Pogrubiala jest ściana esicy i odbytnicy -najpewniej naciek npl wodobrzusze. Rozsiewu do otrzewnej - największe wszczepy npl widoczne są nadpecherzowo o wymiarach 20x18mm. Wszczepy npl obecne są w ścianie brzucha. O wymiarach 23x38x26mm. Sieć większa przerzutowo zmieniona o grubości 17 mm. Podejrze
Nie sklerotycznych zmian meta w trzonie l5 i kości kulszowej lewej.
Proszę o odp bo rozumiem że jest źle ile mamie zostało czasu ?😥
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-28, 22:01   Temat: rak żołądka
Bardzo proszę o odpowiedź czy rak żołądka słabo reaguje na chemię? Takie informacje wyczytałam na Internecie
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-27, 18:13   Temat: rak żołądka
Niestety dzisiaj dowiedziałam się od lekarza że nastąpiła progresja choroby. Mama ma kilkanaście przerzutow do wątroby do pęcherza odbytnicy otrzewnej i jelit. Jest wyniszczona. Została jej podana chemia dozylnie i będzie kontynuowana doustnie. Ma więcej płynu w brzuchu. Ogólnie jest słaba. Bardzo szybko to wszystko się dzieje :(
  Temat: rak żołądka
Magdalesz

Odpowiedzi: 63
Wyświetleń: 19144

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2019-04-26, 10:02   Temat: rak żołądka
Nie znam jeszcze wyników. Za to dzisiaj dowiedziałam się że mamie najprawdopodobniej podadzą chemię w poniedziałek w tabletkach. Moje pytanie czy ta chemia jest tak skuteczna jak ta która podawana jest dozylnie ? Skąd taka decyzja?
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group