1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 32
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-03-29, 16:08   Temat: czerniak
Witam,
potrzebuje Waszej porady. Od ponad miesiąca dokucza mi kaszel i spędza sen z powiek ... Gdybym chorowała miałabym wytłumaczenie ,ale nie przechodziłam ostatnio żadnej infekcji.
Kontrolne TK płuc mam na koniec maja. Zastanawiam się czy zrobić RTG płuc. Wiadomo, że nie jest to obojętne dla zdrowia, a ja w ostatnim roku miałam chyba z 5 tk i 1 rtg. Z tego co wiem kaszel może być również, jeśli są przerzuty np. na wątrobie. Także RTg nie do końca rozwiązuje mój problem. Zrobić wcześniej tk ?
Do tego wszystkiego znowu pewnie gad się odezwał - wykryłam guzek, nie daleko operowanego miejsca. Wg usg podejrzany węzeł chłonny. Po świętach muszę zrobić biopsję.
ps. Wesołych Świąt
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-19, 22:58   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
jeśli oszukam statystyki o kilka miesięcy to powinnam doczekać jej pełnoletności, chociaż tyle -bo jak pomyślę o córeczce Bajdy ...
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-19, 17:05   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
trudno to nawet nazwać życiem ... jakiś czas temu Obertas napisał - nie żyjesz tylko dla siebie i dokładnie tak jest , teraz żyję dla córki ... moje życie skończyło się w dniu diagnozy
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-19, 14:41   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
rozwaliła mnie wiadomość o Basi miałam z nią kontakt - pisałyśmy do siebie, podpowiadała i doradzała, miałam też szczęście poznać ją osobiście - odwiedziła mnie jak leżałam w Warszawie i 28.02 jak byłam na kontroli... Tak bardzo mi przykro ...
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-18, 22:20   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
pewnie coś w tym jest , staram się nie myśleć , ale nie zawsze się udaję- i dziś jest ten gorszy dzień ... :cry:
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-18, 21:19   Temat: margines
niestety nikt mi nie zalecił, konsultowałam u 3 onkologów
teraz to i tak nie ma znaczenia , prawdopodobieństwo dalszych przerzutów to 70%. Siedzę na bombie , tylko nie wiem kiedy wybuchnie , dziś, jutro za tydzień
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-10, 00:08   Temat: radioterapia
Czy radioterapia może w przyszłości dyskwalifikować z badan klinicznych ?
Wydaje mi się , ze gdzieś się z taka informacja spotkałam...
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-07, 22:31   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
dzięki Radi
przepraszam wszystkich, którzy mi doradzają, a którym nie dodałam punktu za pomoc...
Zapominam.... Ale jak mi się przypomni to uzupełniam
pozdrawiam
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-02-07, 15:43   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Witam,
mam już wyniki -tak jak w poprzednich 1 zmiana w płucach , 2 w wątrobie ( które zdanie specjalistów CO w Warszawie ) wyglądają na zmiany torbielowe .. Czyli na razie dziadostwo się nie rozsiało . Wiem , że przerzuty w przyszłości to duże prawdopodobieństwo ok. 70 % . Mam więc spokój ... do następnych badań.
W tym przypadku propozycja lekarzy to radioterapia. Znalazłam artykuł z maja 2012r. (wyniki randomizowanego badania klinicznego, w którym oceniano efektywność adiuwantowej radioterapii u chorych na czerniaka skóry po chirurgicznej resekcji przerzutów do regionalnych węzłów chłonnych, z którego wynika : ,,Zaobserwowano istotne statystycznie obniżenie ryzyka wznowy regionalnej u chorych otrzymujących radioterapię w porównaniu do badanych poddanych obserwacji (wznowa regionalna u 20 chorych, u których zastosowano radioterapią i u 34 obserwowanych; HR 0.56, 95 CI% 0.32-0.98; p=0.041). Jednak nie zaobserwowano różnicy w medianie przeżycia wolnego od nawrotu (RFS – relapse free survival) – 70 vs 73 zdarzenia (HR 0.91, 95% CI 0.65-1.26; p=0.56) oraz mediany całkowitego przeżycia chorych (OS – overall survival) – 59 vs 47 zgonów (HR 1.37, 95% CI 0.94-2.01; p=0.12) odpowiednio u chorych poddanych radioterapii i obserwacji.'' Zastanawiam się , czy nie zrezygnować z radioterapii... jak wiadomo ma skutki uboczne Proszę Pomóżcie podjąć decyzję...
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-31, 00:57   Temat: czerniak - przerzuty
Witam,
bardzo , bardzo dziękuję za odpowiedź.
Dostałam w CO w Warszawie skierowanie na badania TK dokładnie takie jak Pani wskazała.

Nie rozumiem jednak dalej tych węzłów chłonnych... Pojawiły się nowe ? Czy przerzuty pojawiły się w nie usuniętych węzłach ? Na wyniku mam napisane dokładnie : 7 węzłów , nie ognisk, czy guzów.
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-29, 17:16   Temat: węzły
Co trzeba zrobić , żeby ktoś z moderatorów zabrał głos w mojej sprawie ?
p.s. myszko - odpowiedziałam Ci ma pw
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-29, 16:06   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
nie miałam - czemu nie wiem. Pamiętam , że konsultowałam z trzema lekarzami , nie kazali ...
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-29, 13:35   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Nic nie mówił, ja natomiast dopiero dzisiaj wczytałam się dokładnie ... Teraz mam zrobić Tk jamy brzusznej, miednicy i klatki piersiowej . Mam dwie opcje : państwowo , ale zrobią dwa oddzielne badania tzn. klatka oraz miednica i jama b. lub prywatnie robią za jednym razem. I tez nie wiem co robić ... Wiem , że TK jest mocno szkodliwy a ja miałam w tym roku już dwa razy.
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-29, 12:28   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
ali210 nierozumiem … pomyłka w czym ? Mi to wygląda na niepełną limfadenektomię.
Nie miałam oznaczonego wartownika, nie miałam tez poszerzanych marginesów.
Sięgnęłam po wynik z 2008r. Wygląda na to , że nawet zawyżyłam…
Wynik : Clark II , Breslov 0,6
Zmiana w obrębie zdrowej tkanki, najwęższy margines 1 mm . Wynik był konsultowany
Wynik był wysyłany do Łodzi na konsultację .
  Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Magda_ada

Odpowiedzi: 100
Wyświetleń: 47143

PostDział: Nowotwory złośliwe skóry, czerniaki skóry i oka   Wysłany: 2013-01-29, 09:12   Temat: clark II breslow 0,7 LIMFADENEKTOMIA, wznowa miejscowa
Witam , odebrałam wynik histopatologiczny. Wszystkie węzły zajęte..
Nurtuje mnie jednak fakt, że miałam jeszcze 7 węzłów pachwinowych ...

Nie rozumiem tego, bo w maju w mojej miejscowości
miałam limfadenektomię pachwinową i zapewniano mnie , że wszystkie
zostały usunięte. Przerzut był w 1 węźle , bez naciekania otaczającej tkanki tłuszczowej. Mówiono mi - choroba się zatrzymała...
Przecież węzły nie odrastają... Nie mogę się z tym pogodzić!!!
 
Strona 1 z 3
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group