1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-11-02, 08:39   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
witajcie. chciałabym Wam bardzo podziękować za pomoc.
Mój tato odszedł w sobotę rano.
było mi razniej z Wami. Mogłam też pomóc mu kiedy tego potrzebował.

dziękuję.
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-23, 22:29   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
tak dostaje, plastry 50 i tabletki, podobno najsłabsze.
dzisiaj jest już bardzo słaby, zasypia, budzi się. jest świadomy i cały czas walczy.
staram się być, jestem co weekend ale tez pracuje i studiuje w innym mieście i tego nie mogę przeskoczyć. na szczęście w domu są inne osoby, które się tatą mogą zając.
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-23, 16:17   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
mi tez jest bardzo przykro. wiem, że słowa są tak banalne ale trzymaj się, nie załamuj !

dziękuję za wszystkie rady które tutaj otrzymałam. tato jest pod opieką hospicjum od tygodnia, jutro przyjedzie pielęgniarka poda kroplówkę bo prawie nic już nie je.

cały czas zastanawiam się co mogę jeszcze zrobić, może o czymś nie wiem....

pozdrawiam serdecznie
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-14, 11:11   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
może zle się wyraziłam. ja wiem, przecież to naturalne, że w szpitalu robią swoje i wypuszczają do domu. zdawaliśmy sobie sprawę, że trzeba iść do swojego onkologa. jednak mój tato wyszedł z bólem, bez zadnej porady gdzie się udac. tylko tyle.

[ Dodano: 2011-10-14, 11:12 ]
w każdym razie bardzo dziękuję za wszystkie porady. bedziemy działać. pozdrawiam
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-13, 00:07   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Dziękuję bardzo. Porozmawiam jutro o tym z moją mamą.

Onkolog prowadzący jest z Lubina. Tato wyszedł natomiast ze szpitala we Wrocławiu w tamten poniedziałek. Miał wdrożoną w czasie pobytu tam kurację przeciwbólową ale do samego szpitala trafił żeby usunięto mu tę rurkę. Nastepnie został wypisany czyt, pozostawiony sam sobie. W tamtym tyg. koleja wizyta w Lubinie, plastry, tabletki i czekanie na główną wizytę u ordynatora. Dzisiaj stwierdził to co napisałam powyżej. Nie mam złudzeń , że to przerzuty. Jednak w głowie mi sie nie mieści, że choroba tak się rozwinęła.
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-12, 23:53   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
miejscowość niedaleko Środy Śląskiej, rodzice mieszkają między Legnicą a Wrocławiem. Tato leczy się natomiast w Lubinie i we Wrocławiu.
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-12, 23:45   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
nie, nie jesteśmy. Mieszkamy niedaleko Wrocławia. Właśnie też z forum dowiedziałam się że wiele osób jest pod opieką hospicjum. Jednak tutaj to kwestia ciągłych wizyt u lekarzy, prób ciągle nowych. W dodatku tato miał wyciągniętą rurkę która została założona asekuracyjnie, w razie gdyby nie mógł już odzywiać sie przez usta. Myśleliśmy, że to ona powoduje te bóle... i rzeczywście, ból brzucha minął, pozostał jednak inny.
  Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
Magda_2701

Odpowiedzi: 24
Wyświetleń: 15802

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2011-10-12, 23:38   Temat: niech przestanie boleć ! (zaawansowany rak żołądka)
witajcie.
znalazłam Was dzisiaj i czytam, płaczę, notuję. W każdym razie widzę, że dzielicie się swoją wiedzą w to przecież tak ważne...
Mój tato choruje od lutego tego roku. Zaawansowany rak żołądka, organ nie nadający się do reseksji.Po 6 chemiach, ostatnia w sierpniu. Pózniej czas na "dojście do siebie", na odpoczynek, zebranie sił. Do tej pory tomografy pokazywały stagnację choroby, z lekkim powiększeniem węzłów chłonnych. W każdym razie nadzieja na kolejną partię chemii.

Jednak od jakiegoś miesiąca mój tato bardzo cierpi. Ból z tyłu pleców. Nie pomagają środki przeciwbólowe ani plastry morfinowe. Dzisiaj onkolog prowadzący stwierdził, że to nacieki więc w piątek kolejny tomograf i okaże się jak bardzo raczysko zjada tatę od środka.

Boję się o Niego. Marzę, żeby przestało boleć.
Może ktoś z Was zna jakieś inne metody, sposoby, cokolwiek?
Nie mogę nawet myśleć o tym jak cierpi. I boję się też, że wchodzimy powoli w ostatnie stadium choroby...


pozdrawiam wszystkich piszacych na tym forum,
jesteście niesamowici, bo potraficie sobie pomagać.

Magda
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group