1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 19
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Ccc11 - komentarze
Magda15081980

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 48913

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2016-06-15, 22:28   Temat: Ccc11 - komentarze
Witaj. Jesteś pierwszą osobą, która zareagowała na moje pytania tutaj. Wtedy jeszcze nie wiedziałam jak poważnie chorujesz....dziś przeczytałam Twoją historię.
Rafał trzymaj się dzielnie, bądź silny, nie poddawja się, masz całe życie przed sobą!!!!!
Jestem z Tobą :)
  Temat: Dysplazja szyjki macicy
Magda15081980

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4990

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-02, 20:28   Temat: Dysplazja szyjki macicy
Witam,
przeczytałam Twój post i bardzo jestem ciekawa co u Ciebie?
Również mam hpv, miałam robioną kolposkopię i czekam na wyniki bo pobrali mi 2 wycinki do badania. Odezwij się, proszę:)
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-02, 17:36   Temat: Zmiana w jajniku
Cytat:
jednak jezli krwawienie będzie obfitsze lub trwało zbyt długo, udaj się do lekarza.


tak, będę tego pilnować

Zastanawiam się na kolejną sprawą.
W marcu zauważyłam krew na papierze po wypróżnieniu. Powtórzyło się to klika razy. Poszłam do proktologa. Zdiagnozował szczelinę, dał maść i póki co krwi nie ma. Ale... wtedy jeszcze nie wiedziałam, że mam hpv. Chyba jutro zadzwonię do lekarza i umówię się na wizytę, bo myslę, że powinien mnie jszcze raz zbadać pod kątem ewentualnych skutków hpv w tamtym miejscu:(
Dziewczyny co o tym sądzicie? Może za bardzo panikuję????
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-02, 08:37   Temat: Zmiana w jajniku
dziękuję
uspokoiłaś mnie :)
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-08-01, 13:00   Temat: Zmiana w jajniku
mufaso83
napisz mi proszę ile czasu plamiłaś po kolposkopii?
Ja miałam w środę badanie, w środę leciała mi krew, a plamię do dziś. I to nie są maleńkie plameczki.
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-30, 23:15   Temat: Zmiana w jajniku
Cytat:
Ja nie chcę powiedziec ze Twój gin nie jest kompetentny, ale do spraw onkologcznych jest odrębna specjalizacja


:) nawet nie pomyslałam, żebyś twierdziła że leczy mnie mało kompetentny gin.
Jestem Ci bardzo wdzięczna za zainteresowanie i każdy wpis :)


Cytat:
powinno się pobierać też z kanału, bo jeżeli zmiana jest na tarczy to może również wchodzić w kanał szyjki, a wtedy jeśli będzie jakikolwiek zabieg, będzie to miało wpływ na jego rozległość.


Ojj to dobrze:) To teraz tylko modlić się, żeby zmian nie było w środku.

dziękuję dziewczyny!!
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-30, 22:03   Temat: Zmiana w jajniku
Cytat:
Wyniki cytologii proponuję Ci skonsultować u specjalisty patomorfologa


Myślę, że teraz poczekam na wynik badania wycinków pobranych podczas kolposkopii, skoro już mi pobrali.

Cytat:
"Natomiast jeśli masz jakies obawy co do dalszego postępowania i diagnostyki to wybierz się do specjalisty ginekologii onkologicznej."


O GIn, który mnie teraz leczy mam bardzo dobre zdanie. Obym sie nie pomyliła!!!!!!
Chodzi mi o to, że nie udaje, że zna się na wszystkim, że nie ma obaw, czy jakiś uprzedzeń przed skierowaniem na konsultację do innego znanego mu specjalisty. Dlatego liczę, że jeśli jednak okazałoby się, że coś mam tam groźnego to pokieruje mnie do odpowiedniego onkologa.A jak nie to sama będę szukać :|

Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią? Czy jeśli podczas kolposkopii pojawi się zmiana, która niepokoi gin, to czy standardem jest, że pobiera wycinek z tej zmiany i kanału szyjki macicy? Bo mi tak zrobił. Czy może on podejrzewa, że zmiana jest już w środku macicy???? :shock:
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-30, 07:57   Temat: Zmiana w jajniku
Ja leczę się prywatnie u gin od zawsze,ponieważ w mojej okolicy gin leczący w ramach NFZ-szkoda słów:(
Tak, wiem, że cyt II nie jest nieprawidłowa, dlatego tym bardziej mnie dziwi dlaczego przy cyt II mam zmiany na szyjce macicy :shock: pewnie stany zapalne itp, które wychodziły przy cyt wpłynęły na powstanie zmiany na szyjce. Nie pozostało mi nic innego jak czekanie na wynik...

Zastanawiam się, czy jakby się okazało, że to są k. nowotworowe to skierują mnie na dalszą diagnostykę w celu sprawdzenia, czy one gdzieś się już dalej rozsiały???? :cry:
Czy wytną to miejsce na szyjce i tyle??
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-29, 22:30   Temat: Zmiana w jajniku
Tak, po zabarwieniu płynem Lugola widoczne było miejsce ze zmiana, które zaniepokoiło gin. Tak się zastanawiam, czy to hpv przyczynił się do tego? Jesli tak, to oznacza, że mam wirusa już od dawna... Matko kochana....Jak to jest możliwe, żeby poprzedni gin, do którego chodziłam 10 lat nie wpadł na pomysł, by mnie przebadać w kierunku hpv? A już wtedy miałam nieprawidłowe cyt.(choć zawsze była II) Dostawałam lekarstwa, cyt kontrolna i ponoć było ok...do następnego razu. Ja też nie wiedziałam nic na temat hpv, nawet do głowy mi nie przyszło żeby poprosić o skierowanie:(
Dziewczęta, czy też odnosicie takie wrażenie, że same musimy prosić, sugerować zrobienie konkretnych badań?? Przecież to jest bez sensu. To lekarz prowadzący powinien powiedzieć: trzeba zrobić to i to, bo inaczej jest groźba, niebezpieczeństwo zachorowania itp.
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-29, 20:44   Temat: Zmiana w jajniku
Jestem po kolposkopii. Gin pobrał 2 wycinki do badania:(
Wyniki będą za około 3 tyg. Gin twierdzi, że nie powinny to być zniamy nowotworowe, ale też takich nie można wykluczyć.
:-( :cry:
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-25, 09:08   Temat: Zmiana w jajniku
Gin mi powiedział, że zaleca bym tez się zaszczepiła :shock:
Twierdzi, że mam tylko jeden typ a mogę załapać inne i własnie żeby ochronic się przed innymi typami powinnam się zaszczepić. Trochę to dziwne ponieważ czytałam, że jeśli jestem już nosicielem to nie ma sensu szczepienie :?ale?: . Póki co, pojadę na kolposkopię, zobaczymy jaki bedzie wynik badania i później będę się zastanawiać, czy się szczepić, czy nie. Nie wiem czy w mojej okolicy prowadzone sa akcje szczepienia dziewczynek przeciw hpv, nic o tym nie słyszałam. A może nie zwróciłam uwagi...Poszukam jakiś wiadomości na ten temat, a jak nie uda się zrefundować zakupu szczepionki to pokryję z własnych środków i już.
Dziewczyny powiedzcie mi proszę jak Wasi partnerzy reagują na wiadomość o tym, że są najprawdopodobnie nosicielami hpv. Mój mąż nie chce na ten temat w ogóle rozmawiać, denerwuje się, krzyczy na mnie ze wymyslam coś znowu, że i tak umrzemy i tak, czy będziemy się badać czy nie :-( Koleżankom nie chcę nic mówić, bo też nie wiem jak zareagują. Myślę, że ogólna wiedza na temat hpv jest w dalszym ciągu bardzo niewielka :-(
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-24, 20:42   Temat: Zmiana w jajniku
Jestem po wizycie u gin...
jestem nosicielem hpv typ 35.
Gin twierdzi że mój mąż również, ale nie zalecał mu badań, bo twierdzi że w przypadku mężczyzn nie są wiarygodne. Gin wychodzi z założenia, że jeśli ja mam to mąż też. Zasmucił mnie niesamowicie mówić, że są znikome szanse, by organizm sam zwalczył tego wirusa. Twierdzi, że u kobiet w wieku ok 20 lat, tak się dzieje, natomiast po 30 już raczej nie:(
Zaleca również byśmy zaszczepili córkę, która ma 12lat. Tak na wszelki wypadek, żeby się od nas nie zaraziła jakoś:/ Musimy na siebie uważać, obserwować się, badać jak coś niepokojącego zauważymy. Boże kochany martwię się rakiem jajnika, a tu doszła mi jeszcze groźba zachorowania na raka szyjki macicy, pochwy, odbytu, krtani....masakra jakaś:((((( W następnym tygodniu mam przyjechać do gin na kolposkopię.
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-22, 07:52   Temat: Zmiana w jajniku
do patomorfolog z CO
w opisie USG jest "zmiana", ale lekarze mówiąc o niej używają określenia "guz"
może i panikuję........nie wiem
ale na pewno cholernie się boję :cry:

do mufaso83
dziękuję za informację :)
tak , będę się upierać nad kolposkopią
czy TY też masz wirusa i on był wskazaniem do kolposkopii?
proszę napisz jakie było postępowanie lekarza po zdiagnozowaniu u Ciebie choroby?
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-07-21, 21:52   Temat: Zmiana w jajniku
Dostałam dziś wiadomość od mojego gin
mam HPV typ 35 :cry:
Wizytę mam w piatek. Przez tel powiedział mi tylko tyle, że będziemy obserwować :|
Czytałam, że kolposkopia powinna być zrobiona. Będę się upierać, by mnie skierował na te badanie.
Czy mój guz na jajniku ma jakikolwiek związek z tym wirusem??
Ryczeć mi się chce, bo czytając inf w necie i sugerując się tym kto jest w grupie zagrożonej zarażeniem wirusem, ni w ząb nie wpisuję się w nią.
Nie palę,
rodziłam 1
współżycie rozpoczęłam po 20r.ż.
odkąd współżyję mam tego samego parntera!!!
jedyne co -to miałam mirene przez 5 lat
Proszę o pomoc!!!
  Temat: Zmiana w jajniku
Magda15081980

Odpowiedzi: 38
Wyświetleń: 15763

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2015-06-21, 19:13   Temat: Zmiana w jajniku
mufaso83
miałam pobierany wymaz na posiew jednocześnie przy cytologii i posiew wyszedł ok, a cytologia tak jak pisałam wyżej.
Tak sobie myślę, że może to jakaś pomyłka , skoro u Ciebie też tak było i okazało się, że jadnak jest wszystko ok:) Jejku nie mogę doczekać się wizyty...
lilith.p dziękuję:)
 
Strona 1 z 2
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group