1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Prośba o interpretację wyników badań mojego taty
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3538

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-09, 16:01   Temat: Prośba o interpretację wyników badań mojego taty
Anulka_K,
Teoretycznie jest możliwe, że Tata nie ma nowotworu, ale praktycznie jest to bardzo mało prawdopodobne.

Jeśli chodzi o HD, to jeśli na podstawie badań obrazowych jest duże prawdopodobieństwo, że nowotwór występuje - a tu jest - to śmiało można chorego kierować. Często mamy pod opieką chorych, którzy nie są zdiagnozowani, czasem do samego końca życia nie mają diagnozy. Jeśli skierowanie będzie tak sformułowane, jak doradziłam powyżej - Tata powinien być przyjęty.
  Temat: Prośba o interpretację wyników badań mojego taty
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3538

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-09, 09:25   Temat: Prośba o interpretację wyników badań mojego taty
Anulka_K,

Chyba w tej sytuacji trzeba zrobić TK jamy brzusznej. Poza tym zostaje jeszcze badanie PET, ale nie wiem, czy Tata dostanie skierowanie. I - jak pisze marzena66 - uparte powtarzanie bronchoskopii.

Dwa pierwsze badania mogą nam powiedzieć CZY jest nowotwór, tylko ostatnie może (nie musi) dać odpowiedź na to JAKI to nowotwór. Dlatego musicie się powoli nastawiać na to, że odpowiedzi nie będzie, a zatem, że prawdopodobnie nie będzie leczenia - rak rakowi nierówny i bez precyzyjnej diagnozy leczenia się nie włącza. Na Twoim miejscu postarałabym się o skierowanie do hospicjum domowego - na skierowaniu niech będzie napisane, że "na podstawie badań obrazowych wysokie prawdopodobieństwo choroby nowotworowej" a w rozpoznaniu symbol D38. Pod opieką hospicjum będziecie mieli na bieżąco leczenie objawowe, a jednocześnie spokojnie swoim trybem będzie postępować diagnostyka i ewentualne leczenie. Leczenie, nawet jeśli będzie, to będzie paliatywne, więc nie dyskwalifikuje Was spod opieki HD.
  Temat: Prośba o interpretację wyników badań mojego taty
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 3538

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2019-01-08, 16:03   Temat: Prośba o interpretację wyników badań mojego taty
Anulka_K,
Bronchoskopia nie potwierdziła zmian nowotworowych, chociaż są one wysoce prawdopodobne. Konieczne są dalsze badania, przede wszystkim kolonoskopia z pobraniem wycinków do badania hist-pat. Za mało wiemy o pacjencie, żeby cokolwiek konkretnego podejrzewać. Kiedy był ten okres bezdomności - przed, czy po udarze? Czy Tata palił papierosy? Jakie ma choroby towarzyszące, oprócz miażdżycy i tego udaru?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group