1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-13, 07:47   Temat: nie wiem co robic
Zdarzają się pacjenci bez bólu. Zwykle jest tak, że w ostatnich godzinach życia dołącza się silny ból - wtedy podłącza się morfinę podskórnie.
Myślę ciepło :flower:
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-03, 18:39   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl napisał/a:
Czy w hospicjum dadzą jej pić np. w nocy ?

Jeśli zgłosi, że chce, to pewnie tak.
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2018-01-01, 20:28   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Zastanów się jeszcze, to może być kwestia krótkiego czasu. Są takie przypadki, że chory umiera w transporcie... Czy nie lepiej zapewnić jej teraz spokój, ciszę zamiast szamotaniny?
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-28, 16:54   Temat: nie wiem co robic
Można też pampersa założyć odwrotnie i zapiąć z tyłu.
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-20, 19:41   Temat: nie wiem co robic
To ja jeszcze sprostuję może głupawe w mojej ocenie stwierdzenie "zmieńcie lekarza". U naszych (paliatywnych) chorych, w ostatnim okresie życie ciśnienie spada. I wtedy trzeba pojedynczo odstawiać kolejne leki, włączane uprzednio na nadciśnienie. To jest zupełnie normalne i tak jest ZAWSZE, u każdego chorego leczonego z powodu nadciśnienia. Więc Twoje teściowa była prawdopodobnie leczona dobrze, tylko po prostu przyszedł TEN moment - odstawiania leków przeciwko nadciśnieniu.

Tomografia jest o tyle istotna, że inaczej prowadzi się chorego z przerzutem do mózgu, inaczej po udarze niedokrwiennym, inaczej po udarze krwotocznym.
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-19, 05:48   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl,
Zlecenie na transport wystawia lekarz kierujący do hospicjum, w tym wypadku prawdopodobnie rodzinny.
Obawiam się jednak, że nie zdążycie - czas oczekiwania jest ok. 3 tyg. Podobnie w hospicjum domowym - nie wiem, czy tuż przed Świętami ktoś przyjmie dodatkowego pacjenta, my też mamy swoje rodziny i przygotowanie Świąt.

W mojej ocenie Mama odchodzi i nie potrwa to długo. To, co możesz zrobić, to lecieć do rodzinnego i wziąć zwolnienie na opiekę - przysługuje 14 dni na rok kalendarzowy.
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-18, 14:14   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl napisał/a:
w domu nie możemy zapewnic opieki, pracujemy na zmiany .

W tej sytuacji wskazane będzie hospicjum stacjonarne. Bez opieki Mama nie może zostać.
  Temat: nie wiem co robic
Madzia70

Odpowiedzi: 56
Wyświetleń: 27163

PostDział: Opieka paliatywna   Wysłany: 2017-12-17, 17:03   Temat: nie wiem co robic
izabelaxl napisał/a:
W przypadku wezwania karetki , gdzie ją zawiozą ?

Obawiam się, że nigdzie. Teściowa nie wymaga leczenia szpitalnego, tylko zapewnienia komfortu odchodzenia - w domu. Załatwiajcie hospicjum koniecznie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group