1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Nowotwór jelita grubego u mojej mamy
Madzia70

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 18109

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-21, 16:12   Temat: Nowotwór jelita grubego u mojej mamy
Baska,
Serdeczne wyrazy współczucia ::rose::
  Temat: Nowotwór jelita grubego u mojej mamy
Madzia70

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 18109

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-13, 20:38   Temat: Nowotwór jelita grubego u mojej mamy
Dziewczyny, uszy Wam pourywam. Nie ma czegoś takiego, jak plastry z morfiną!!! W plastrach występuje fentanyl i buprenorfina. Jest to BARDZO ISTOTNE ponieważ morfina ma oprócz przeciwbólowego jeszcze inne działania - np. znosi uczucie duszności - których nie mają opioidy w plastrach. I potem taki człowiek będzie się dziwił, że jego bliski ma duszność, chociaż dostaje morfinę. W plastrach :|

Błagam, nie piszcie, jeśli nie jesteście pewne. Tu, na tym forum błąd lub prawie-prawda może skutkować śmiercią.

Baska,
Mama dostała plaster z fentanylem lub buprenorfiną. Oba są zmieniane co 72 godziny.
Baska napisał/a:
Mamy problem z zakrzepicą d-dimery 8000. Prawdopodobnie stąd ten kaszel. Bo w rtg przerzutów jeszcze nie widać.

D-dimery mogą być tak wysokie również w związku z chorobą nowotworową. Trzeba zrobić specjalistyczne badanie tomograficzne, żeby wyjaśnić, czy mamy do czynienia z zatorowością płucną, czy nie.
  Temat: Nowotwór jelita grubego u mojej mamy
Madzia70

Odpowiedzi: 73
Wyświetleń: 18109

PostDział: Nowotwory przewodu pokarmowego   Wysłany: 2017-02-12, 11:24   Temat: Nowotwór jelita grubego u mojej mamy
Baska,
Baska napisał/a:
Dałam jej też furosemid może to on trochę pomógł?

Pewnie tak, jeśli zaczyna się obrzęk płuc. Tylko pilnuj ciśnienia przy tym furosemidzie.

Czy ten kaszel na pewno jest mokry? Tzn, czy Mama odkrztusza wydzielinę?

Baska napisał/a:
No i praca.

Przysługuje Ci 14 dni opieki nad osobą dorosłą. Wykorzystaj, to jest ten moment.
Baska napisał/a:
Powiedzcie proszę ile jeszcze mamy czasu? Chce sciagnąć brata (mieszka 600 km stąd) więc czy to już.

Nikt Ci tego nie powie, nie widząc chorego. Stan wygląda na ciężki, chyba bardziej z powodu niewydolności wątroby niż choroby nowotworowej. Mama na pewno jest odbiałczona, stąd wodobrzusze, obrzęki, odleżyny. Czas liczyłabym w dniach, może w tygodniach. Moim zdaniem (nie widzę chorej, więc trudno napisać odpowiedzialnie) jest to moment na ściągnięcie brata, zwłaszcza jeśli może wziąć urlop i posiedzieć z Mamą, żebyś mogła być choć trochę z dziećmi.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group