1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-26, 15:09   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS,
Zamieść skan hist-patu, bo się kręcimy wokół własnego ogona. Komórki raka gruczołowego to co innego niż komórki atypowego nabłonka.
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-03-25, 06:06   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Zdecydowanie robić tak, jak radzi marzena66. W cuda uwierzymy potem.
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-27, 21:34   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS napisał/a:
Spirometria wyszła 60%.

A który wskaźnik wyszedł 60%? Bo jest ich kilka...
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-20, 06:33   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS napisał/a:
Wydaje mi się, że gdzieś czytałam iż między biopsją a spirometrią musi być jakaś przerwa, wiecie może jaka?

Prawdę mówiąc nie kojarzę, ale jeśli to pewnie wynikająca z gojenia się rany po biopsji - pewnie 10-14 dni. Ale nie wiem tego na pewno.
MarysienkaS napisał/a:
jak PET nie wykaże nic konkretnego to zalecone zostaną inne badania

PET ma pokazać przede wszystkim zaawansowanie choroby. Bo sam guzek, niezależnie od pochodzenia pewnie będzie "świecił", bo prawdopodobnie otoczony jest strefą zapalnego obrzęku. Jeśli nie będzie w organizmie cech uogólnienia choroby nowotworowej - prawdopodobnie lekarze zdecydują się na obserwację lub usunięcie guzka (być może metodą torakoskopową).
MarysienkaS napisał/a:
atypowego nabłonka gruczołowego' czyli jednak NRDP. Czy ja źle to rozumiem?

Dobrze.
MarysienkaS napisał/a:
my mamy iść typowo do specjalisty onkologa teraz, tak?
Bo ten dr, do którego zapisałam to specjalista: radioterapii I i II stopnia, chemioterapii nowotworów II stopnia, onkologii klinicznej II stopnia
Dobrze będzie?

Bardzo dobrze ;)

PS. Tak konsultacja "wielodyscyplinarna" to doskonały ruch :) Na razie wszystko przebiega tak, jak powinno - w znacznej mierze dzięki Twojemu zaangażowaniu i pogłębianiu wiedzy. Tak trzymaj! Nawet najbardziej zaangażowany lekarz nie zrobi tyle, co zaangażowany pacjent :flower:
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-13, 06:41   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS,
Myślę podobnie jak marzena66 - temat bym drążyła do upadłego u wielu lekarzy :-(
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-12, 18:05   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS napisał/a:
To tak można? Wypożyczyć próbki i zbadać gdzie indziej?

Tak.
MarysienkaS napisał/a:
Jak długo takie próbki są przechowywane?

Dokładnie nie wiem, ale powinny być kilka lat.
MarysienkaS napisał/a:
Na jakiej zasadzie wypożycza się te próbki? Czy mogą odmówić?

Twój lekarz zlecający badanie może napisać prośbę o wypożyczenie. Jeśli nie będzie chciał - sama napisz. Masz do tego prawo. (I w ogóle na przyszłość - korzystaj z tzw. second opinion - weryfikuj opinie lekarzy u innych lekarzy-specjalistów).
MarysienkaS napisał/a:
Ile kosztuje takie prywatne zbadanie tych próbek? (Bo rozumiem, że wtedy trzeba prywatnie?)

Tak. Kosztuje w granicach 200 zł.
MarysienkaS napisał/a:
Czy do onkologa potrzebne jest skierowanie?

Nie. Natomiast jeśli życie zaniesie Was kiedyś do chirurga-onkologa (ale TERAZ macie iść do onkologa!) - będzie potrzebne skierowanie.
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-12, 17:38   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS napisał/a:
Nie wiem co robić dalej???

1. Wypożyczyć próbki i zbadać gdzie indziej.
2. Zasięgnąć porady onkologa (nie torakochirurga, bo nowotwory leczy onkolog)
  Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
Madzia70

Odpowiedzi: 83
Wyświetleń: 16801

PostDział: Nowotwory płuca i opłucnej   Wysłany: 2017-01-12, 17:26   Temat: Gruczolakorak płuca i szpiczak
MarysienkaS,
Przede wszystkim wszystkie 3 próbki powinien skonsultować niezależny patomorfolog. Komórki raka nie wzięły się znikąd. Pomimo tomografu - można było pobrać materiał z otoczki zapalnej guza.
MarysienkaS napisał/a:
Czy wobec tego martwić się tymi komórkami z pierwszej biopsji?

Tak.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group