1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: narośl kostna na stopie - RTG
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6367

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-11-19, 08:15   Temat: narośl kostna na stopie - RTG
whocares,
Wynik usg jest uspokajający :) A zatem w mojej opinii zyskaliśmy czas na diagnostykę normalnym (nie na cito) trybem.

Kartę DILO odradzam - zwiąże Cię z jednym ośrodkiem, nikt z zewnątrz potem nie skonsultuje Cię nawet.
whocares napisał/a:
mam nieopisane RTG

No to idź tam, gdzie robiłaś i zażądaj opisu :)
whocares napisał/a:
Ten lekarz mógłby pewnie zlecić mi MRI w ramach pakietu

No i niech zleci. Jeśli odmówi - poproś o informację na piśmie, z jego podpisem, że nie uważa dalszej diagnostyki za konieczną.

Z konsultacją u prof. Rutkowskiego należy się wstrzymać do otrzymania jednoznacznych wyników potwierdzających chorobę nowotworową (czyli, miejmy nadzieję - nigdy ;) ).
kam_a, ja rozumiem Twoją chęć pomocy i rozumiem też niepokój whocares, ale zastanówcie się - przecież Profesor nie może konsultować setek tysięcy ludzi, którym wyskoczyło coś - gdzieś. Profesor konsultuje tylko zdiagnozowane przypadki mięsaków i czerniaków, czas oczekiwania tych (często umierających!!!) ludzi na konsultację u Profesora (nawet prywatnie) wynosi obecnie kilka miesięcy... Uważam, że nawet mailowe zawracanie Profesorowi głowy zmianą prawdopodobnie łagodną jest zwyczajnie nieetyczne. Tym bardziej, że bez wyniku histpat - co może powiedzieć? "Diagnozuj dalej" - prawda?

W mojej opinii powinnaś teraz:
1. uzyskać opis rtg
2. na spokojnie, w ramach pakietu wykonać rezonans
3. od opisu rezonansu uzależnić dalsze postępowanie.

Prawdopodobnie zmianę należy usunąć, skoro daje dolegliwości a zatem zapisz się do ortopedy na NFZ (akurat zdążysz przeprowadzić wstępną diagnostykę) - i usuniesz zmianę normalnie, w szpitalu. Jeśli w MR wyjdzie coś niepokojącego - należy przyspieszyć diagnostykę = wykonać biopsję zmiany.

I uszy do góry - usg ortopedyczne dobrze wykonane (a Skra jest dobrym ośrodkiem) jest miarodajnym badaniem.
  Temat: narośl kostna na stopie - RTG
Madzia70

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 6367

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2016-11-14, 06:17   Temat: narośl kostna na stopie - RTG
whocares,
Nie podoba mi się ta zmiana, ale nie jestem ortopedą. W mojej ocenie nie spełnia wszystkich kryteriów guza łagodnego - denerwuje mnie zwłaszcza ta nadżerka na przyśrodkowej części nasady dalszej pierwszej kości śródstopia. Może to być chrzęstniak śródkostny, ale jego wzrost nie jest dobrym objawem.
Ja bym zrobiła rezonans, jeśli Cię stać, to prywatnie, bo jeśli to nie jest zmiana łagodna, to NFZtowe kolejki nie będą działały na Twoją korzyść. Zapewne będzie też konieczna biopsja.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group