1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 4
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7021

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-19, 20:14   Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
To dalej myślę ciepło :flower:
  Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7021

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-10-02, 17:05   Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
martal,
Myślę o Was ciepło... Masz niezmiernie trudną sytuację. Czy masz kogoś do pomocy, wsparcia?
  Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7021

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-07-13, 21:56   Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
martal napisał/a:
Nie chcę wierzyć że narażaliby dziecko żeby leczenie było np. bardziej opłacalne dla szpitala

Tak na pewno nie jest.

Merytorycznie nie odniosę się do decyzji dr onkolog, bo się na tym nie znam.

Dawaj ewentualnie znać, co dalej.

Pozdrawiam :)
  Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
Madzia70

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 7021

PostDział: Psychoonkologia / emocje w chorobie nowotworowej   Wysłany: 2016-06-09, 08:39   Temat: Szarpanie się z lekarzami o badania dla dziecka
martal,
Bardzo mi przykro, że dotknięta tak poważnym problemem jak ciężka choroba dziecka, musisz jeszcze walczyć z systemem. Bo przede wszystkim chciałam jedno sprostować w Twojej wypowiedzi
martal napisał/a:
o ratowanie zdrowia trzeba walczyć z lekarzami

To nie z lekarzami walczysz, ale z ograniczeniami finansowymi systemu NFZ. Każdy lekarz by Ci prawdopodobnie nieba przychylił. To dlatego prywatnie wszystko jest dostępne od ręki - nie ma ograniczeń finansowych.

Z drugiej strony patrząc - lekarze opierając się na swojej wiedzy starają się podjąć najlepsze dla Twojego dziecka decyzje. Jest takie powiedzenie: Naprawdę dobry lekarz wie, kiedy NIE leczyć. Twój mały ma dopiero 5 miesięcy - 20 tygodni. Jeśli przy każdej okazji, przy najlżejszej zmianie gdziekolwiek, co kilkanaście tygodni będziemy mu wykonywać obciążające badania (tomografia to badanie rentgenowskie), to w końcu wpędzimy go po kilku latach w chorobę popromienną.

A teraz odnośnie Twojej sytuacji - widzę, że brakuje Ci na tej drodze przewodnika. Potrzebujesz rozsądnego lekarza pediatry, który byłby dostępny dla Ciebie codziennie - np. miałabyś do niego prywatny telefon. NFZ nie zapewnia niestety finansowania lekarzy 24h/dobę poza dyżurami szpitalnymi, a trudno wymagać od jakiegokolwiek człowieka (nie tylko lekarza), żeby pracował 24/24 7 dni w tygodniu za darmo. Dlatego realnym wyjściem byłoby znalezienie rozsądnego, życzliwego i dobrze wykształconego lekarza pediatry gdzieś prywatnie (popytaj w swoim środowisku), do którego mogłabyś zwrócić się ze swoimi kłopotami. Taki lekarz wiedziałby, kiedy NIE leczyć, a jednocześnie nie przegapiłby poważnych objawów czy wyników badań.

Samej będzie Ci trudno, bo po prostu się na tym nie znasz i panikujesz przy najmniejszym odchyleniu - i to jest zrozumiałe.

Daj znać, jak skończyła się ta sprawa i jak rozwija się Mały Chłopczyk :)
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group