1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 8
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2018-06-09, 10:55   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa,
A jakie są parametry nerkowe? Kreatynina, mocznik, jonogram?
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-01-23, 18:27   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa napisał/a:
na pierwszej wizycie kontrolnej powiedziano nam, że tomografię należy wykonywać w odstępach roku ze względu na silną dawkę napromieniowania

To ja dam konkret:
Naturalne tło promieniotwórcze w Polsce: 2,5 mSv (milisilverta) rocznie
CT brzucha i miednicy bez kontrastu – 10 mSv
CT brzucha i i miednicy z kontrastem – 20 mSv

Czyli - tragedii z tym promieniowaniem nie ma ;)
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-08-03, 06:06   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa napisał/a:
chyba nie jest za wcześnie po operacji?

Chyba nie ;) tylko nie przesadzajcie też z częstością badań, żeby Taty nie skrwawić do probówki ;) Jeśli będą prawidłowe - następne zróbcie jeśli coś się zmieni w stanie Taty albo tuż przed wizytą u onkologa.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-08-01, 23:45   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Aniu,
Anna_Wawa napisał/a:
czy skierowania na badania, o których wspomniałaś wystawi nam onkolog na jednej z wizyt czy może lekarz rodzinny i kiedy ewentualnie o nie poprosić?

Tak naprawdę, to mogą uprawiać w tym względzie wzajemną spychologię ;) Podpowiem, że koszt tych badań nie jest duży (pewnie poniżej 50 zł, do wykonania w każdej przychodni) i jeśli byłyby kłopoty z uzyskaniem skierowania - zróbcie je prywatnie.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-23, 23:15   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa,
Dzięki za dobre słowo ;) pardon, jestem gdzieś poza domem i nie zawsze mi chodzi net jak trzeba.
Wygląda na to, że jest ok, guz usunięty w całości. Kontrola zdecydowanie u onkologa. Kontrolować parametry nerkowe (mocznik, kreatynina, jonogram), jeśli będą odchylenia - do nefrologa, nie do urologa.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-07-04, 16:38   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa,
Nie wiem, czy zapiszą Was do onkologa bez wyniku hist-pat, ale spróbuj.
Profesor Szczylik w Warszawie na Szaserów - bardzo dobry specjalista od raka nerki. Warto poczekać. Można też spróbować umówić wizytę do onkologa pracującego na Profesora oddziale - dobre rozwiązanie, a może być szybciej.
Do onkologa nie potrzeba skierowania.

Kasja86,
Witaj na Forum. Załóż swój wątek i tam zadawaj pytania. Nie opisujemy kilku historii chorób w jednym wątku.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-06-15, 06:54   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa,
Wzrost limfocytów (tutaj niewielki i bez znaczenia klinicznego) może być spowodowany czymkolwiek, nawet katarem. Obecnością nowotworu również. Nie przejmuj się tym.
  Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Madzia70

Odpowiedzi: 43
Wyświetleń: 20371

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2016-06-06, 11:28   Temat: Rak nerki jasnokomórkowy
Anna_Wawa napisał/a:
rak nerki to straszne paskudztwo, które jest trudne do opanowania

Nie takie straszne, jak inne paskudztwa z tej dziedziny ;) Mam chorych po raku nerki, całkowicie wyleczonych operacyjne. Mam też takich, u których kilka lat po operacji nie było przerzutów, a jeśli potem powstały - rozwijały się wolno. Tacy chorzy z przerzutami np. do płuc mogą żyć wiele lat.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group