1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
Madzia70

Odpowiedzi: 75
Wyświetleń: 76729

PostDział: Życie Forum   Wysłany: 2017-02-24, 17:13   Temat: Czy takie fora jak to są potrzebne? - wypowiedz się :-)
Muszę powiedzieć, torunianko, że zrobiło mi się przykro :cry:

Za dwa dni mija 6 lat mojej (bezinteresownej) pracy na tym Forum, od ładnych paru lat pracuję w hospicjach - domowym, stacjonarnym. Na Forum spędziłam - co łatwo można sprawdzić - prawie 1800 godzin mojego życia (dla porównania - Ty około 60 godzin), pomagając różnym potrzebującym ludziom - chorym, umierającym i ich rodzinom. Wielu osobom, znanym mi wyłącznie z Forum pomagałam "w realu", organizując konsultacje lekarskie, jeżdżąc do nich, kiedy potrzebowali pomocy, a były jakieś święta i zero dostępności lekarza. Również w Twoim wątku potrzebowałaś mojej pomocy i nie nazywałaś mnie wtedy
torunianka napisał/a:
'lekarz'

(ten cudzysłów zabolał) tylko podziękowałaś grzecznie za odpowiedź (to było miłe).

Po tym wstępie chciałam Ci powiedzieć jedno - ludzie są różni. Pracuję od lat, miałam pod opieką setki chorych i setki rodzin. Jedni wymagają zupełnej powagi i wyciszenia, inni potrzebują żartów i "umawiania się na flaszkę" (tak na marginesie - nie piję alkoholu, nawet w Święta do obiadu - ponieważ dyżur lekarza z hospicjum trwa 24 godziny na dobę/7 dni w tygodniu i w każdej chwili mogę dostać wezwanie do chorego - co zresztą często się zdarza).

Jedni ludzie są otwarci, wyrzucają swoje emocje, bardzo często przy mnie: płaczą, czasem krzyczą... Inni zachowują spokojną twarz, emocje chowając głęboko. Ja szanuję wszystkie reakcje, przytulając płaczących, którzy czasem godzinami chcą, żeby ich trzymać za rękę, i staram się nie przekraczać dystansu wyznaczonego przez tych, którzy nie chcą zbliżenia.

Dlatego wątki wyglądają różnie - w jednym "umawiamy się na flaszkę", w innym zachowujemy powagę. Jedni chcą się dzielić swoimi drobnymi radościami (np. że udało się szybko zorganizować HD) inni wolą, żebyśmy dzielili z nimi ich smutki (np. rozważać każdy gest chorego w cierpieniu). Jedne wątki są "kciukowe" drugie - merytoryczne. Forum internetowe ma tę specyfikę, że możesz zajrzeć do każdego. Przypomina to zaglądanie przez okno do pokoju, w którym umiera człowiek. Pewne rzeczy mogą Cię razić - to jasne. Prawdopodobnie gdybyś jeździła ze mną na wizyty w hospicjum domowym - też reakcje niektórych rodzin byłyby dla Ciebie rażące - dla mnie też bywają. Na szczęście tam obowiązuje tajemnica lekarska i pojechać nie możesz. Tutaj tajemnicy lekarskiej nie mamy - to jest specyfika internetu. Jedyne co możemy zrobić, to sami, wewnętrznie zachowywać szacunek dla tych, do których "zaglądamy przez okno" - dla drugiego człowieka i jego reakcji - nawet jeśli są odmienne od Twoich, czy moich. I zachowywać się tak, jakby tajemnica lekarska obowiązywała - korzystać z merytoryki zawartej w wątkach, a nie komentować (zwłaszcza negatywnie) sposobów wyrażania emocji innych ludzi.

Wszak nie jesteś lepsza od nich, ani oni nie są gorsi od Ciebie.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group