1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 9
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Zmiany szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-13, 08:01   Temat: Zmiany szyjki macicy
Kasiu, dziękuję bardzo za odpowiedź!!

Moi rodzice mieszkają w Działdowie, mama dostała skierowanie do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Podobno ordynatorem poradni ginekologiczno-onkologicznej jest bardzo dobry lekarz - dr. n. med. Marek Stefanowicz, ale nic o nim nie wiem.
Jeżeli możesz poradzić jakiegoś lekarza, nie tylko w warmińsko-mazurskim - będę bardzo wdzięczna!

Proszę, czy mogłabyś napisać, choć króciutko jak wyglądało Twoje leczenie? I czy było sprawne, bez długich terminów?

Pozdrawiam serdecznie!
  Temat: Zmiany szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-12, 20:31   Temat: Wyniki histopatologi z wycinka szyjki macicy.
Witam,
mamy już wyniki histopatologii (nie jestem pewna, czy zapisałam je poprawnie, więc proszę o wyrozumiałość):

1. liczne fragmenty nabłonka paraepidermoidalnego (atopowego) - 2 fragmenty części pochwowej szyjki macicy z podścieliskiem zawierającym drobne nacieki (!) raka płaskonabłonkowego - carcinoma planoepitheliale speciose spinocellulare praeinvasivum G2 invasio punctata

2. strzępki nabłonka powierzchniowego endometrium - drobne fragmenty nabłonka atypowego (rakowego) paraepidermoidalnego.

3. 5 bardzo drobnych fragmentów z części pochwowej szyjki macicy z cechami przewlekłego zapalenia, pokrytego nabłonkiem paraepidermoidalnym bez cech dysplazji.



Mama dostała skierowanie do szpitala, lekarz powiedział, że to jest I stopień oraz, że daje 95% wyleczalności. Martwi mnie to G2 i w sumie w wynikach nie było informacji o głębokości nacieku, skąd więc wiadomo, czy to pierwszy stopnień. Poza tym on również dzieli się na A i B, a one na 1 i 2. Czy z powyższych wyników można wnioskować o stopniu rozwoju?


Bardzo proszę o opinię na temat możliwych dalszych działań. Rozumiem, że operacja w tym momencie może być jak najbardziej wskazana. Lekarz w rozmowie wspomniał o naświetlaniu. Ale rozumiem, że jest to leczenie pomocnicze obok operacji, nie zaś zastępcze?
Jakie są rokowania wyleczenia? Nie ukrywam, że się boimy.

[ Komentarz dodany przez Moderatora: absenteeism: 2012-04-12, 20:37 ]
Lukrecja, masz już swój wątek (a nawet kilka) - nie ma potrzeby zakładać ciągle kolejnych.
Dwa wątki scalone.


  Temat: Nasilona dysplazja szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5347

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-09, 20:15   Temat: Nasilona dysplazja szyjki macicy
Dziękuję za odpowiedzi.
  Temat: Nasilona dysplazja szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5347

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-04-08, 21:10   Temat: Nasilona dysplazja szyjki macicy
Witam,
proszę o informację czy rozpoznanie (przy wypisie ze szpitala) N 87.2, jest bardzo poważne.
  Temat: Metoda laparoskopowa usunięcia macicy.
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5323

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-27, 20:46   Temat: Metoda laparoskopowa usunięcia macicy.
Dziękuję za odpowiedzi! Wyniki dotyczą mojej mamy, ma 59 lat i lekarze traktują (z tego co zrozumiałam) wiek jako argument za metodą tradycyjną. Czekamy teraz na wynik łyżeczkowania - za 2 tygodnie, nie wiem czy przy cytologii CIN 2/CIN 3/ CIS jest szansa, żeby to nie były komórki nowotworowe, ale chyba to już tak jest, że człowiek zawsze ma nadzieję....
  Temat: Metoda laparoskopowa usunięcia macicy.
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 5323

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-24, 08:39   Temat: Metoda laparoskopowa usunięcia macicy.
Witam serdecznie,
mam pytanie, czy w przypadku konieczności usunięcia macicy warto jest zasugerować/ prosić o metodę laparoskopową?

Czytałam, że jest to przyszłość operacji usunięcia macicy (szybsza rekonwalescencja, mniejsze cięcia), ale są też głosy przeciwne (CO2, które podobno może spowodować rozwój komórek nowotworowych).

Bardzo proszę o opinię.
  Temat: Zmiany szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-21, 23:19   Temat: Zmiany szyjki macicy
Dziękuję serdecznie za odpowiedzi i dobre słowa. To dużo dla mnie znaczy.
Myślę, że za tydzień spróbuję może uzyskać wyniki, jeśli się nie uda poczekamy do kwietnia. Dużo kosztuje ta niewiedza i oczekiwanie. Czas nigdy nie płynął mi tak wolno......

Pozdrawiam Was serdecznie Kasiu i Richelieu.

[ Dodano: 2012-03-22, 08:34 ]
Mam jeszcze pytanie, czy w przypadku konieczności operacji warto jest zasugerować/ prosić o metodę laparoskopową?
Czytałam, że jest to przyszłość operacji usunięcia macicy (szybsza rekonwalescencja, mniejsze cięcia), ale są też głosy przeciwne (CO2, które podobno może powodować rozwój komórek nowotworowych).

Proszę o opinię.
  Temat: Zmiany szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-20, 19:41   Temat: Zmiany szyjki macicy
Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Będę musiała przygotować mamę do myśli o konieczności podjęcia (w zależności od wyników) decyzji o zabiegu/ operacji i zaczynam myśleć, że bardzo dobrze, że jest taka możliwość leczenia. Jeżeli to ma sprawić jej bezpieczeństwo - nie ma co zwlekać.
Najtrudniejsze jest teraz oczekiwanie na wyniki 6 kwietnia.

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź i pozdrawiam serdecznie.

[ Dodano: 2012-03-20, 20:45 ]
Witam ponownie,
zastanawiam się nad czasem oczekiwania na wynik pobranych wycinków histopatologicznych. Pobrane były 16 marca, a wynik ma być 6 kwietnia - czyli po 3 tygodniach.

Wyczytałam w internecie relację jednej z pacjentek, chciałabym ją tutaj przytoczyć:
"(...) poszłam prywatnie do lekarza, który leczy w szpitalu, w którym potem mnie operował i niby nie było tak źle ale potem wszyscy byli zdziwieni, że to nowotwór. Podałam mu na biurko wynik cytologii i powiedziałam, że "chcę zrobić z tym porządek zaraz teraz". Z przychodni dostałam skierowania na kolposkopie i miałam czekać ok 2 miesięcy. Powiedziałam lekarzowi prywatnemu, że nie chce tak długo czekać i "niech coś wymyśli" -w poniedziałek była wizyta, w środę wycinki, tydzień później wynik a za 3 tyg operacja. Smutna jest to prawda, że za pieniądze można więcej. Poszukajcie ordynatora ginekologii w waszym mieście i pójdźcie prywatnie do niego."

Zastanawiam się, czy może warto byłoby podążyć śladem słów przytoczonej osoby.

Nadmienię, że stykam się w pewien sposób z przedmiotowym traktowaniem mojej mamy - porady "co dalej" od lekarz po wypisie ze szpitala (po pobraniu wycinków) były szybkie i na korytarzu szpitalnym; wyniki cytologii leżały 2 tygodnie w sekretariacie szpitala, bo ani położna ani lekarka nie zadzwoniła do laboratorium z pytaniem dlaczego ich nie ma.

Proszę o sugestię, czy warto skonsultować prywatnie całą obecną sytuację, czy w tym momencie (oczekiwania na wyniki wycinków) niewiele można zrobić?

Oraz czy 3 tygodnie oczekiwania na wyniki to "polska norma laboratoryjna", czy może znów opóźnienie?
  Temat: Zmiany szyjki macicy
Lukrecja_0123

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 10216

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2012-03-19, 21:58   Temat: Zmiany szyjki macicy
Witam serdecznie,
moja mama dostała następujący opis cytologii:

1. nieprawidłowe komórki nabłonka gruczołowego - prawdopodobnie nowotworowe: endocerwikalne.
2. nieprawidłowe komórki nabłonka płaskiego - zmiana śródnabłonkowa dużego stopnia HSIL (w tym: CIS/ CIN II /CIN III).


W ostatni piątek miała:
- łyżeczkowanie macicy i szyjki macicy
- oraz pobrane wycinki z tarczy i części pochwowej szyjki macicy.

Bardzo proszę o wiadomość w jakim kierunku mogą pójść rokowania.
Czy może okazać się, że jednak wyniki były zawyżone (cytologia była pobierana w trakcie ciężkiej grzybicy i po antybiotykoterapii) i był to np. stan zapalny?

Czy jednak nie ma już szans na ominięcie interwencji chirurgicznej?

Proszę również o wiadomość, czy jak wyglądają rokowania przy istniejących wynikach. Czy można ją wyleczyć?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group