1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 2
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Dermatofibrosarcoma i guzki (przerzutowe ?) w płucach
Krystyna 1142

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10363

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-09-06, 16:42   Temat: Dermatofibrosarcoma i guzki (przerzutowe ?) w płucach
Dziekuję za odpowiedź.Faktycznie moja wiedza o DFSP opiera się tylko o wiadomości z internetu.Na moje pytania lekarz odpowiedział mi, że nie będzie robił mi wykładu z onkologii.
Miałam tylko raz usuwany guz, a wynik DFSP recidivans widnieje na karcie z badania histopatologicznego. Minimalny margines to 1cm, immunofenotyp CD34+, CD68-. Pytałam też lekarza o Gleevec, ale odpowiedział, że nie może być zastosowany w moim przypadku.Tylko tyle i nic więcej.Czy to jest mięsak, czy mięsakorak? ( z takim określeniem spotkałam się u onkologa). Po pierwszym badaniu TK klatki piersiowej torakochirurg podjął decyzję tylko o obserwacji i kontrolnym badaniu za kilka miesięcy. 3.09. miałam zrobione badanie PET, czekam na wyniki. Co mogę jeszcze zrobić? Czego mogę się domagać?
  Temat: Dermatofibrosarcoma i guzki (przerzutowe ?) w płucach
Krystyna 1142

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 10363

PostDział: Mięsaki, nowotwory układu kostnego   Wysłany: 2009-09-06, 09:32   Temat: Dermatofibrosarcoma i guzki (przerzutowe ?) w płucach
witam,

proszę o pomoc w interpretacji wyników TK klatki piersiowej.
W styczniu 2008 usunięto mi guz z powłok brzusznych.

Wynik badania histopatologicznego dermatofibrosarcoma protuberans et recidivans.

W lutym tego roku TK klatki piersiowej - w płucu prawym w segmencie 9 guzek średnicy 5mm, w segmencie podopłucnowo guzek 3 mm.
Płuco lewe bez zmian ogniskowych i zagęszczeń zapalnych.
W śródpiersiu powiększonych węzłów nie wykazano.
Ściana klatki piersiowej bez zmian ogniskowych.

W sierpniu badanie kontrolne TK klatki piersiowej - zmiany drobnoguzkowe w segm. 9 i 10 płuca prawego nie powiększyły się.
Płuco lewe bez zmian ogniskowych, jamy opłucnowe wolne.
W śródpiersiu pojedyńcze węzły chłonne 6-8 mm oraz pojedyncze we wnękach - w prawej do 10mm, w lewej do 7 mm.
Kości bez zmian naciekowych.

Czy to przerzuty?
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group