1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 10
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Klara0509

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 61387

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-04-08, 22:26   Temat: Rak tarczycy z przerzutami do węzłów chłonnych
Hej ja też mam rozpoznanego raka brodawkowego, zmiana była mała 8X5 mm, ale tez naciekała torebkę (T3N0M0). Miałam szczęście bo od dnia diagnozy byłam operowana w ciągu 7 dni (tempo ekspresowe), podczas operacji lekarz podjął decyzję o usunięciu węzłów po stronie zmiany na moje szczęście nic w nich nie znaleziono. na jod w Gliwicach czekałam od operacji 5 MIESIĘCY. Od mojej operacji w kwietniu mija 7 lat i wszystko jest ok czego i Tobie z całego serca życzę.
  Temat: Guz oksyfilny prawego płata tarczycy
Klara0509

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11863

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-23, 20:07   Temat: Guz oksyfilny prawego płata tarczycy
W Gliwicach po zbadaniu preparatów i w zależności od wyników podejmą decyzję o dalszym leczeniu i uwierz iż jeśli będzie tam coś bardzo złego to nikt nie będzie odwlekał dalszej diagnostyki ani leczenia.
Gorąco pozdrawiam i życzę dużo zdrówka i pozytywnego myślenia.
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Klara0509

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 13036

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-21, 18:51   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witam
Oczywiście onkolog nie będzie Cię leczył bez wyników hist- pat, ale na obecną chwile myślę że konieczne byłoby sprawdzenie TSH i ewentualne włączenie levothyroxinum, a to powinien zrobić endokrynolog.
  Temat: Guz oksyfilny prawego płata tarczycy
Klara0509

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 11863

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-21, 17:25   Temat: Guz oksyfilny prawego płata tarczycy
Witaj
Nie posiadam specjalistycznej wiedzy medycznej, ale z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że sądzę iż jeśli siostrze nie usunięto całej tarczycy, a rozpoznanie wskazuje na zmianę złośliwą to konieczna będzie kolejna operacja, ale myślę że o tym zapewne zdecydują lekarze w Gliwicach. Co do samego IO w Gliwicach to myślę że jest to jeden z najlepszych ośrodków w Polsce jeśli chodzi o leczenie raka tarczycy więc nie zwlekajcie z wizytą. Trzymam kciuki i zobaczycie że wszystko będzie ok - mnie w kwietniu stuknie 7 lat od dnia kiedy usunięto mi tarczycę.
  Temat: Peti - komentarze
Klara0509

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 62845

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-03-12, 20:25   Temat: Peti - komentarze
Droga Peti
Zalogowanym użytkownikiem tego forum jestem od bardzo niedawna, ale jego gościem od bardzo dawna - w listopadzie zmarł tato mojego męża po rocznej walce z rakiem żołądka, cały ten rok choroby byłam tutaj codziennie i korzystałam z wszystkich informacji jakie znalazłam na tym forum. Twój wątek śledziłam od początku i nawet nie wiesz jak bardzo Wam kibicowałam i jak bardzo chciałabym aby koniec Waszej historii był inny, niestety stało się inaczej. Było by super aby na tą wielką ranę jaka powstaje po starcie ukochanej osoby można było nakleić jakiś uzdrawiający plaster - myślę że wielu użytkowników tego forum wysłałoby Ci go natychmiast, niestety zamiast niego możemy tylko ofiarować Ci dobre słowo i moc dobrej energii. I choć trudno Ci dziś w to uwierzyć kiedy znów zaświeci dla Ciebie i córci słonko.
Bardzo ciepło Cie pozdrawiam.
Pogłaskaj swoje psiaki.
  Temat: Nowotwór jądra - nasieniak (seminoma) z przerzutami
Klara0509

Odpowiedzi: 305
Wyświetleń: 167947

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2011-03-04, 06:49   Temat: Nowotwór jądra - nasieniak (seminoma) z przerzutami
Droga Peti
Szczere wyrazy współczucia.
  Temat: Peti - komentarze
Klara0509

Odpowiedzi: 316
Wyświetleń: 62845

PostDział: Tu trzymamy KCIUKI   Wysłany: 2011-03-01, 20:01   Temat: Peti - komentarze
Peti,
jestem na tym forum zalogowana od niedzieli ale czytam go regularnie od listopada 2009. Całą Waszą walkę śledziłam na bieżąco i mocno ściskałam kciuki. Jesteś wspaniałą, mądrą kobietą to wielkie szczęście mieć kogoś takiego przy sobie. Modlę się o siłę dla dla Ciebie bo to jest Ci bardzo potrzebne. Pamiętaj że "życie się nie kończy ono się tylko zmienia".
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Klara0509

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 13036

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-03-01, 19:47   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Dom jeśli chodzi o koszty to nic mi nie wiadomo aby możliwe było jakieś dofinansowanie, Sprawdź w ZUS czy nie należy Ci się jakiś dodatek z tytułu choroby nowotworowej. Kilka lat temu w Gliwicach osoby które przyjeżdżały z daleka mogły skorzystać z noclegu w hotelu przy instytucie - nie wiem jak jest obecnie , ale można zapytać u źródła. życzę dużo zdrowia
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Klara0509

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 13036

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-28, 12:07   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Weź koniecznie wypis ze szpitala wynik histopatologi oraz "szkiełka" (materiał który był badany). Oczywiście jeśli masz skierowanie do onkologa to też ale pamiętaj iż nie jest ono konieczne. Pozdrawiam i życzę powodzenia oraz duuuuuuuuużo zdrowia
  Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Klara0509

Odpowiedzi: 37
Wyświetleń: 13036

PostDział: Nowotwory tarczycy, głowy i szyi   Wysłany: 2011-02-27, 15:15   Temat: Rak brodawkowaty tarczycy
Witam
Nie wiem czy moja odpowiedź Ci pomoże, ale dopóki nie masz wyników histopatologicznych usuniętej zmiany w tarczycy, które to określą rodzaj nowotworu oraz stopień jego zaawansowania inne leczenie niż podawanie lewotyroksyny nie bardzo jest możliwe. Osobiście proponuję po uzyskaniu wyniku histopatologicznego, który potwierdzi iż zmiana w tarczycy miała charakter nowotworowy udanie się do CO w Gliwicach lub Warszawie są to ośrodki które mają duże doświadczenie w leczeniu nowotworów tarczycy i zapewne w nich znajdziesz odpowiednia pomoc.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group