1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znalezionych wyników: 3
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Rak trzonu macicy
Klara

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38092

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-01-03, 13:14   Temat: Rak trzonu macicy
Dostalam twoja wiadomosc, ale nie moge odpowiedziec, bo masz wylaczone prywatne wiadomosci! No nic. W skrocie - jakis miesiac-dwa po radioterapii pojawily sie klopoty z oddawaniem moczu oraz tzw. objawy dyzuryczne. Badanie moczu wykazywalo stan zapalny. Dostawalam na to antybiotyk (nie pamietam nazwy, ale to bylo cos specjalnie na stan zapalny drog moczowych). Po kolejnym zapaleniu poszlam do urologa i ten zarzadzil cystoskopie. W trakcie zabiegu stwierdzil zwezenie cewki. Poszerzyl i pomoglo.
  Temat: Rak trzonu macicy
Klara

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38092

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-20, 23:13   Temat: Rak trzonu macicy
Dzieki za zyczenia. Niestety, ten moj "gad" to jasnokomorkowy G3, wiec niestety, trzeba sie liczyc z jego powrotem... Ale - poki co - jestem dobrej mysli, a przede wszystkim na co dzien staram sie cieszyc tym, co jest, co i Tobie polecam... Zoladek moze Ci dokuczac po prostu z nerwow, ew. jakichs bledow dietetycznych. A moze warto zrobic gastroskopie?

[ Dodano: 2016-12-20, 23:48 ]
Jeszcze cos. Radioterapia dziala miejscowo, ale oslabia CALY organizm. Sprzyja wylazeniu roznych "zaszlosci" i uaktywnia slabe miejsca, nawet choroby genetyczne, ktore potrafia byc czasem grozniejsze niz ryzyko nawrotu lub przerzutow. Ja np. "zaliczylam" gruzlice wezlow chlonnych, bo jako dziecko przeszlam nieleczona gruzlice plucna, o ktorej nikt nie wiedzial, a ktora ujawnila sie wlasnie jako skutek nowotworu i jego leczenia. Pare miesiecy temu zdiagnozowano mi zzsk, ktore jest genetyczna choroba ukladowa - to tez prawdopodobnie uboczny skutek "przygod" onkologicznych. Nie pisze tego, zeby Cie straszyc, ale zeby pokazac, ze dbanie o zdrowie ogolne jest niemniej wazne niz czujnosc onkologiczna... Dlatego zadbaj o ten zoladek, nie tylko ze strachu przed przerzutem, ale zeby Ci nie wykrecil jakiegos innego przykrego numeru.
  Temat: Rak trzonu macicy
Klara

Odpowiedzi: 90
Wyświetleń: 38092

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2016-12-17, 00:37   Temat: Rak trzonu macicy
Kochanie, jestem ponad 9 lat po rth - 25 x 50 Gy, brachy nie mialam. Pierwszy rok byl ciezki - nawracajace zapalenia drog moczowych, gwaltowne biegunki. Potem trafilam do urologa, ktory zrobil cystoskopie, okazalo sie, ze mam zwezona cewke moczowa, poszerzyl - pomoglo na pol roku, potem powtarzalismy to co rok. No i od jakichs 3 lat jest dobrze... Nawet na basen chodze i nie cierpie, chociaz przez kilka lat niemal natychmiast konczylo sie to infekcja. Jelita po rth goja sie 10 lat, ale moje juz po 3 latach sie uspokoily, chociaz i teraz czasem potrafia dokuczyc, zwlaszcza po jedzeniu poza domem. Niebezpieczne sa zupy i sosy oraz wszelkie smazeniny. W ogole trzeba o siebie dbac i uwazac... No i bardzo pomagaja galaretki, kisielki, siemie lniane, gotowane kartofle. Ale od czasu do czasu pozwalam sobie na schabowego z kapusta i piwem. Jakos sie udaje... Sciskam, trzymaj sie! Bedzie dobrze.
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group