1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Kinga0903

Odpowiedzi: 92
Wyświetleń: 28384

PostDział: Nowotwory piersi i ginekologiczne   Wysłany: 2017-06-15, 21:37   Temat: Proszę o pomoc w interpretacji TK Wątroby
Przepraszam za poprzedni wpis. Sama nic z niego nie rozumiem chciałam szybko coś napisać i uzyskać odpowiedź, bo już nie wiem co ze sobą mam zrobić. Zacznę od początku. W maju 2015 roku wyczułam guza w piersi. Nie potrafię wytłumaczyć dlaczego nie zgłosiłam się do lekarza w tej chwili to już nie ważne. W sierpniu guz zaczął maciekac skórę prawej piersi, był ogromny zaczął boleć, do tego doszły duży pod pachą podobojczykowe. Zgłosiłam się do lekarza - diagnoza. cT4bN3x.Rak piersi prawej Przewodowy inwazyjny , her dodatni ***, jest nie zależny od hormonów, zaczęłam chemioterapie już we wrześniu, ale oprócz tego że guz podobojczykiem znikł i guzy z węzłach chłonnych pachy się zmniejszyly, guz stał w miejscu , szukałam jeździłam po Polsce aby znaleźć coś co by go ruszyło ale nikt nie był w stanie mi pomóc. Rak nie jest rozsiany oprócz guza w piersi i węzłach nie było go nigdzie. Stan miejscowo zaawansowany. Mimo iż operacja trudna ale wykonalna została zaplanowana na 28.06. Przed operacją onkolog zleciła Tkklatki piersiowej aby jeszcze zobaczyć obraz tego guza i węzłów a oto wynik TK który bardzo mnie zaniepokoil co z tą wątroba?

TK klatki piersiowej kontrast iv badania wykonano w akwizycji spiralnej warstwami 5 mm w fazie natywnej warstwami 2.5mm po wzmocnieniu kontrastem.

Obustronnie w szczytach w S5 oraz przyprzeponowo zmiany pasmowate - niedodmowe i lub bliznowate. Poza tym miąższ plucny prawidłowo powietrzny bez zmian ogniskowych. Powierzonych węzłów chłonnych w obrębie środpiersha i wnek płucnych nie stwierdza się.

Struktury kostne bez cech destrukcji npl.

Rozległe patologiczne masy TU piersi prawej wielk. 58x30mm z naciekiem skóry grubości do 22mm. Patologiczne węzły chłonne w dole pachowym prawym do 18mm.

Pw lewym płacie wątroby hypodensyjne ognisko wielk. 4mm - do oceny w badaniu USG.

Badanie USG zaplanowane ale nie mogę spać bardzo się denerwuje że to coś złego tą wątroba bardzoo mnie martwi. Dlatego szukam wsparcia. Dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za chaotycznosc. Pozdrawiam
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group